Pití alkoholu spojeno s nižší RS invaliditou

Ověřené i ne úplně ověřené přírodní či běžné substance, které by mohly pomáhat, ale i škodit. Také alternativní medicína, různé diety, strava. Ověřené i ne zcela ověřené alternativní teorie.

Pití alkoholu spojeno s nižší RS invaliditou

Příspěvekod Franta » 25 dub 2015 04:10

Nová studie ukazuje, že ti kteří pijí větší množství alkoholu měli nižší rychlost invalidity dle EDSS a MSSS.

Pití piva také pozitivně ovlivnilo invaliditu EDSS; nicméně pití vína nemělo spojení se skórem EDSS, dle Camilio Diaz-Cruz, MD .....¨

Camilio a kolegové měřili spotřebu alkoholu/vína podáváním týdně 908 pacientům přihlášeným do studie CLIMB. .....

Ve studii bylo 56 abstinentů, 98 pijáků tvrdého alkoholu, 249 pivařů, 283 těch co preferovali červené víno a 222 těch co preferovali bílé víno. Medián pití alkoholu byl 1,1 porce(pití?) za týden.

Ti, kteří měli vyšší příjem alkoholu měli významně nižší EDSS a MSSS.
Ti co pili červené nebo bílé víno neměli významnou negativní asociaci s EDSS i MSSS, a nebyla významná asociace mezi pitím alkoholu nebo vína a četností relapsů za poslední rok, změně v EDSS nebo MSSS za jeden rok, aktuálním SDMT skóre a změně v SDMT za poslední rok. Pozoruhodné bylo, že pijáci piva tíhly k menšímu EDSS, nicméně vztah byl slabý v porovnání s těmi co pili tvrdý alkohol.

Ačkoliv jsou potřeba další analýzy k lepšímu pochopení možných vztahů příčinného působení a mechanismů které za tím leží, tak tyto objevy nahrávají několika předešlým nepotvrzeným studiím, které naznačují, že alkohol může být neuroochranný v riziku roztroušené sklerózy.

Alcohol consumption linked to lower MS disability
(24/4/15)
http://www.ms-uk.org/environmentalfactors
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Pití alkoholu spojeno s nižší RS invaliditou

Příspěvekod Monika46 » 25 dub 2015 07:54

:D vtipné takže mám dalsi důvod proč ano :D asi jen presedlam z vina na pivo :)
Monika46
 
Příspěvky: 60
Registrován: 17 úno 2013 09:47

Re: Pití alkoholu spojeno s nižší RS invaliditou

Příspěvekod Stanley Roe » 25 dub 2015 23:10

Ale že při užití alkoholu se pak postižený člověk daleko rychleji dostane do neovladatelného stavu, to se nezmiňuje? Třeba že po požití alkoholu mám daleko hůře ovladatelné svěrače? Za chvíli tady naskočí studie prospěšnosti u LSD, heroinu atd ... :D
Uživatelský avatar
Stanley Roe
 
Příspěvky: 60
Registrován: 26 črc 2014 18:15

Re: Pití alkoholu spojeno s nižší RS invaliditou

Příspěvekod petankl » 26 dub 2015 07:19

Stanley Roe píše:Ale že při užití alkoholu se pak postižený člověk daleko rychleji dostane do neovladatelného stavu, to se nezmiňuje? Třeba že po požití alkoholu mám daleko hůře ovladatelné svěrače? Za chvíli tady naskočí studie prospěšnosti u LSD, heroinu atd ... :D


Vsak vzdyt ty drogy, co zminujes, jsou jen silnejsi obdoba rebifu, avonexu atd. Vsak aj maryska je pro rs indikovana, tak proc heroin ne? :-)
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Pití alkoholu spojeno s nižší RS invaliditou

Příspěvekod peter » 29 dub 2015 13:31

no ja by som aj z tym nazormi aj suhlasil, hlavne s tym že nás to ovela skôr "vezme" ako zdravého jedinca, ja to vidím asi tak že SM-ka ma svoju vlastnu cestu a tiež aj učinok alkoholu na SM chorého, no vzdy treba mat na pamati že každy "príbeh" je individualny nanajdeš dvoch rovnakych ludí....z priznakmi, priebehom, vyvojom aj situaciou je to komplikované ako život-asi tak :roll:- ale rozhodne na tom niečo bude pravdy aspon u mňa
Uživatelský avatar
peter
 
Příspěvky: 16
Registrován: 08 čer 2013 12:59

Re: Pití alkoholu spojeno s nižší RS invaliditou

Příspěvekod Romka » 03 kvě 2015 04:18

Stanley Roe píše:Ale že při užití alkoholu se pak postižený člověk daleko rychleji dostane do neovladatelného stavu, to se nezmiňuje? Třeba že po požití alkoholu mám daleko hůře ovladatelné svěrače? Za chvíli tady naskočí studie prospěšnosti u LSD, heroinu atd ... :D

vždyť nemusíš vypít kbelík :shock: jak pravil klasik - všeho s mírou a svěrače budeš mít pod kontrolou.Musím zodpovědně prohlásit, že v občasné konzumaci kvalitního bílého,v létě občas 10 pivo,nevidím nic špatného.Mému zdraví to na rozdíl od tvrdého alkoholu určitě prospívá :D
Romka
 
Příspěvky: 46
Registrován: 06 dub 2013 11:11

Re: Pití alkoholu spojeno s nižší RS invaliditou

Příspěvekod dulca » 03 kvě 2015 07:31

Romka píše:
Stanley Roe píše:Ale že při užití alkoholu se pak postižený člověk daleko rychleji dostane do neovladatelného stavu, to se nezmiňuje? Třeba že po požití alkoholu mám daleko hůře ovladatelné svěrače? Za chvíli tady naskočí studie prospěšnosti u LSD, heroinu atd ... :D

vždyť nemusíš vypít kbelík :shock: jak pravil klasik - všeho s mírou a svěrače budeš mít pod kontrolou.Musím zodpovědně prohlásit, že v občasné konzumaci kvalitního bílého,v létě občas 10 pivo,nevidím nic špatného.Mému zdraví to na rozdíl od tvrdého alkoholu určitě prospívá :D


Mě sverace spolehlivě rozhodi jaké koliv množství alkoholu a nejen to zhorsi se všechny následky atak. Alkohol bylo první co jsem vyškrtla. Vadil mi přímo vic nez cigara, ty jsem opouštěla postupně a déle. Bez přímého viditelného dopadu.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Pití alkoholu spojeno s nižší RS invaliditou

Příspěvekod jablko » 03 kvě 2015 13:51

To: dulca.
Když není někdo zvyklý pít alkohol, vezme si tyto poučky k srdci a ožere se, tak je to pro jeho organismus tak velká rána která může vyprovokovat autoimunitní reakci a zhoršení eresky.
Ale tady patrně myslí lidi s takovým životním stylem, pro které je určitá hladina alkoholu v krvi naopak něco normálního.
jablko
 
Příspěvky: 6
Registrován: 24 úno 2014 19:57

Re: Pití alkoholu spojeno s nižší RS invaliditou

Příspěvekod dulca » 03 kvě 2015 14:00

jablko píše:To: dulca.
Když není někdo zvyklý pít alkohol, vezme si tyto poučky k srdci a ožere se, tak je to pro jeho organismus tak velká rána která může vyprovokovat autoimunitní reakci a zhoršení eresky.
Ale tady patrně myslí lidi s takovým životním stylem, pro které je určitá hladina alkoholu v krvi naopak něco normálního.

Sorry alkohol jsem konzumovala pravidelně, jinak, pila jsem hodně a rada a mam pocit, ze to velmi uspisilo nástup těžkých atak, před tím jsem měla roky slabe, takže nebyla potřeba je resit...moje zkusenost, ať si každý chlasta jak chce, když věří, ze alkohol neškodí...
http://video.aktualne.cz/dvtv/nespor-ctyri-deci-vina-jako-zdravotni-davka-rozhodne-ne/r~9dc76a92d49711e4a66e0025900fea04/
Naposledy upravil dulca dne 03 kvě 2015 19:14, celkově upraveno 1
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Pití alkoholu spojeno s nižší RS invaliditou

Příspěvekod jablko » 03 kvě 2015 14:14

alkohol bylo to první co jsi vyškrtla, tak to si asi pijan alkoholu moc nebyla. Protože pijani se těžko s alkoholem loučí. Spíš jsi byla větší kuřačka. Kdyby to bylo naopak, třeba by jsi eresku vůbec neměla. Jináč samozřejmě, že každý ví, že alkohol není "obecně" prospěšný, to sem posílat nemusíš - to ti věřím. Ale už existuje několik vědeckých studií, které prospěšnost alkoholu u RS potvrdily. Tak asi na tom něco bude. Ale léčbu eresky chlastem také jako ty určitě nedoporučuji, protože vedlejší účinky mohou být horší než ereska a eresky se stejně člověk pitím nezbaví.
jablko
 
Příspěvky: 6
Registrován: 24 úno 2014 19:57

Re: Pití alkoholu spojeno s nižší RS invaliditou

Příspěvekod Petr75 » 29 říj 2021 18:17

jablko píše:alkohol bylo to první co jsi vyškrtla, tak to si asi pijan alkoholu moc nebyla. Protože pijani se těžko s alkoholem loučí. Spíš jsi byla větší kuřačka. Kdyby to bylo naopak, třeba by jsi eresku vůbec neměla. Jináč samozřejmě, že každý ví, že alkohol není "obecně" prospěšný, to sem posílat nemusíš - to ti věřím. Ale už existuje několik vědeckých studií, které prospěšnost alkoholu u RS potvrdily. Tak asi na tom něco bude. Ale léčbu eresky chlastem také jako ty určitě nedoporučuji, protože vedlejší účinky mohou být horší než ereska a eresky se stejně člověk pitím nezbaví.

Souhlas, asi tak.

27. října 2021
Department of Clinical Neuroscience, Stockholm, Švédsko
Zvýšené riziko roztroušené sklerózy spojené s HLA-DRB1*15:01 a kouřením je ovlivněno konzumací alkoholu
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34707149/
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2672
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko


Zpět na Přírodní léky, substance a běžně dostupné doplňky stravy - výzkum, zjištění, objevy ; vitamíny a alternativní medicína

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník