Čínská medicína.

Ověřené i ne úplně ověřené přírodní či běžné substance, které by mohly pomáhat, ale i škodit. Také alternativní medicína, různé diety, strava. Ověřené i ne zcela ověřené alternativní teorie.

Čínská medicína.

Příspěvekod damanhur » 02 pro 2014 20:53

Zajímavý článek o zajímavém záměru Fakultní nemocnice Hradec Králové:
http://www.zdravotnickydenik.cz/2014/10 ... el-radost/
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod damanhur » 02 pro 2014 20:55

Rozhovor s děkanem 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy:
http://www.zdravotnickydenik.cz/2014/12 ... e-fakulty/
Naposledy upravil damanhur dne 04 pro 2014 19:23, celkově upraveno 1
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod vychodocech » 04 pro 2014 18:14

Ok, víme o tom, že právě v Hradci Králové se budou takto léčit např. bolesti, to by také mohlo souviset s RS v případě některých symptomů. Zatím se ale necháme překvapit jak to bude fungovat a jaké budou výsledky.
Naposledy upravil vychodocech dne 04 pro 2014 18:53, celkově upraveno 1
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod vychodocech » 04 pro 2014 18:16

Celé vlákno budeme přemisťovat do alternativní medicíny.

Dále prosím o úpravu neplatného odkazu. děkuji
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod Franta » 05 pro 2014 09:06

Je třeba sem napsat nějakou souvislost s roztroušenou sklerózou včetně odkazů. Jinak toto vlákno dle pravidel smažu.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod Deny » 03 led 2015 17:19

Hericium

nazývá díky svému vzhledu „lví hříva“. V přírodě parazituje na kmenech listnatých stromů (hlavně buků a dubů) v oblastech s mírným podnebím – od Ameriky, přes Evropu až po Asii. V Japonsku a v Číně je ceněné jako kulinářská pochoutka, chutí připomínající mořské plody. V přírodě je velmi vzácný a chráněný. Ve starověké Číně se užívalo pro poruchy trávicího traktu, jakou jsou žaludeční vředy.

V současnosti je předmětem mnoha studií, které zkoumají vliv Hericia na jeho schopnost stimulovat produkci NGF (nervového růstového faktoru). NGF ovlivňuje růst a život nervových buněk. Nízká úroveň NGF má vliv na vznik Alzheimerovy nemoci či demence.

Podle tradiční čínské medicíny a soudobých výzkumů působí Hericium příznivě u stavů jako je:
• demence a Alzheimerova nemoc – Hericium má příznivý vliv na pacienty se střední úrovní demence. Nízká úroveň NGF má vliv na vznik Alzheimerovy nemoci a poslední výzkumy ukazují, že Hericium má schopnost stimulovat syntézu NGF.
• roztroušená skleróza – Hericium podporuje tvorbu myelinu, což má pozitivní vliv na pacienty s roztroušenou sklerózou
• neuropatie – NGF hraje roli ve schopnosti vnímat bolest. Jeho nízká úroveň vede k senzorické neuropatii.
• poškození nervů – Hericium má schopnost regenerovat poškozené nervové buňky
• multirezistentní zlatý stafylokok (Methicilin-rezistentní Staphylococcus aureus, MRSA)- studie prokazují jednoznačný vliv Hericia při tomto obtížně léčitelném infekčním onemocnění
• gastritidy – tradiční funkce harmonizovat žaludek se využívá při chronických zánětech žaludku, zánětech tlustého střeva, při žaludečních vředech, při různých zažívacích obtížích
• nádorová onemocnění – jako většina medicinálních hub má díky velkému poměru polysacharidů protinádorové účinky zejména u nádorů žaludku, jícnu, tlustého střeva, jater a děložního krčku
• helicobacter pylori – podle posledních výzkumů může Hericium stimulovat imunitní funkce a ničit tento typ bakterie. Díky antioxidační funkci může snižovat zánět způsobený touto bakterií.
• užívá se u vyčerpanosti

Má někdo zkušenost, či názor?
Deny
 
Příspěvky: 7
Registrován: 25 kvě 2013 15:04

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod dulca » 03 led 2015 17:59

http://eshop.alfafit.cz/cz-detail-231139-mrl-hericium-erinaceus-koralovec-jezaty-90-tablet.html

nezkousela, ale nevim jak by se to sneslo s moderni lecbou jestli je pravda ze "podpora organismu - u vyčerpanosti, pro potlačení zánětů; podporou tvorby lymfocytů T a B, posilují imunitní systém organismu"

jinak ja bezne pouzvam Echynaceu dokonce do infuze a dela mi moc dobre, coz by se taky nemelo dle oficialnich informaci,...

takze jestli mas odvahu zkus ...myslim, ze by se ataka zpustit nemusela....
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod Deny » 04 led 2015 11:52

Děkuji za názor. Ono je to u té RS jakési divné. Tobě dělá dobře echinacea, která jednoznačně stimuluje imunitní systém. Někomu zase šťáva Noni, která má rovněž mimo jiné podporovat imunitní systém i když se někdy tvrdí, že to je imunomodulátor. A lékaři v RS centru mi opakovaně tvrdí, že se nesmí nic co by imunitní systém stimulovalo, či podporovalo. Jestli máš chuť a čas, napiš mi prosím trošku podrobněji v čem ti ta echinacea dělá dobře.

Ď.
Deny
 
Příspěvky: 7
Registrován: 25 kvě 2013 15:04

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod dulca » 04 led 2015 15:49

prisla jsem na to nahodou :), jak jinak, normalne pri atace beru krome dalsich veci Arnicu D3 infuzne a moje neurolozka mela nejaky zbytek
Traumeel je to od fimy Heel, je to smes bylin a je tam i Echinacea, v nizke potenci, takze je tam pritomne normalne ucinna latka a ze to zkusime, ze je to protizanetlive a RS je vlastne zanet a zabralo to lepe nez samotna Arnica, tak ted ji beru pri kazdem nachlazeni :) normalne v kapkach a Traumeel vzdy pri atace do infuze...oni antroposoficti lekari maji na bylinky, ktery funguji na zanet jina nazor, nez klasicka medicina i se jinak koukaji na zanet....urcite ta ataka trva kratsi dobu, nez ciste zaleceni pouze kortaky, i kdyz to jsem mela snad jenom poprve a davkovani kortaku je nizsi nez doporucene standarty, ale zabira, mam potvrzene na MR, nevychytavala nova loziska po preleceni kotrastni latku, na silnou ataku kdy bych v centru vyfasla 5g jsem na 2,5g v odstupnovanem davkovani, pry s to driv delalo, pak se zavedly ty 5g pulsy, ...kdyz svoji smesku nasadim vcas, tak se ataka nerozvine a zaleceni kortaky neni potreba...i drive nez jsem vyfasla diagnozu a RS jsem mela, jsem Echinaceu pouzivala a mela ji rada jako prevenci nachlazeni, citila jsem se min unavena a cerstvejsi. Po obdrzeni diagnozy jsem ji chvili nebrala prave kvuli recem z centra a pak jsem zacala zase pouzivat, kdyz jsem zjistila, ze mi dela dobre a na RS nema negativni vliv.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod Deny » 04 led 2015 17:18

Díky, ono je to asi jako všechno v životě o náhodě. Je fajn, že ti to pomáhá. Tak se drž a měj se hezky.
Deny
 
Příspěvky: 7
Registrován: 25 kvě 2013 15:04

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod Simms » 05 led 2015 21:01

dulca píše:prisla jsem na to nahodou :), jak jinak, normalne pri atace beru krome dalsich veci Arnicu D3 infuzne a moje neurolozka mela nejaky zbytek
Traumeel je to od fimy Heel, je to smes bylin a je tam i Echinacea, v nizke potenci, takze je tam pritomne normalne ucinna latka a ze to zkusime, ze je to protizanetlive a RS je vlastne zanet a zabralo to lepe nez samotna Arnica, tak ted ji beru pri kazdem nachlazeni :) normalne v kapkach a Traumeel vzdy pri atace do infuze...oni antroposoficti lekari maji na bylinky, ktery funguji na zanet jina nazor, nez klasicka medicina i se jinak koukaji na zanet....urcite ta ataka trva kratsi dobu, nez ciste zaleceni pouze kortaky, i kdyz to jsem mela snad jenom poprve a davkovani kortaku je nizsi nez doporucene standarty, ale zabira, mam potvrzene na MR, nevychytavala nova loziska po preleceni kotrastni latku, na silnou ataku kdy bych v centru vyfasla 5g jsem na 2,5g v odstupnovanem davkovani, pry s to driv delalo, pak se zavedly ty 5g pulsy, ...kdyz svoji smesku nasadim vcas, tak se ataka nerozvine a zaleceni kortaky neni potreba...i drive nez jsem vyfasla diagnozu a RS jsem mela, jsem Echinaceu pouzivala a mela ji rada jako prevenci nachlazeni, citila jsem se min unavena a cerstvejsi. Po obdrzeni diagnozy jsem ji chvili nebrala prave kvuli recem z centra a pak jsem zacala zase pouzivat, kdyz jsem zjistila, ze mi dela dobre a na RS nema negativni vliv.



Já taky frčím na echinacee a potom strouham zázvor a dělám čaj. Zatím no problem. Naopak ;)
Simms
 
Příspěvky: 63
Registrován: 25 bře 2013 15:03

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod dulca » 05 led 2015 22:25

treba kdyz nas bude vic tak si nekdo vsimne, ze v jejich tvrzeni jsou mezery ;)
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod Simms » 09 bře 2015 19:47

Nedávno jsem prodělal 39 stupnu horečky. Trvalo to 2 dny. Nechal jsem horečku být, ať se o to postará. Žádný Paralen. a nebo Ibalgin. Jsem naprosto v pohodě. Dělali na mě bububu v RS centru
Simms
 
Příspěvky: 63
Registrován: 25 bře 2013 15:03

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod pibaro » 12 bře 2015 22:19

Echinacea je supr a já na ni nedám dopustit. Užívala jsem jí poslední 4 roky a žádná ataka nepřišla, a to jsem několik let předtím vždy pravidelně jednou za rok ataku měla..... pak jsem nějak jednou zapomněla koupit nové kapky a zapomínala jsem tak dlouho až to po skoro roce skončilo nejdřív silnou angínou a za týden po angíně atakou.....přeléčení kortikoidy nějak mělo efekt jen na něco a prostě bylo mi blbě :) no a pak jsem se rozpomněla že jsem už skoro rok neměla echinaceu a koupila hned kapky a během týdne zlepšení........no snad si přístě dám větší pozor a nezapomenu už na ně :D dokonce se echinacea v těle chová stejně jako interferon........takže u mě je to prostě jednička ;)
pibaro
 
Příspěvky: 2
Registrován: 13 led 2015 21:46

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod luc » 21 kvě 2015 17:32

Ahoj všichni, jsem tu nová, byla mi zjištěna RS asi před týdnem. Hledám různé informace, je mi 32 let, měla jsem zřejmě první ataku - špatné vidění, motání, necitlivost půlky tváře - přeléčena Solumedrolem. Udělaná MS a lumbálka - prý učebnicový příklad. Paní doktorka byla ráda, že se to tak hezky potvrdilo a mohou mi nasadit léčbu - interferony. Za týden se mám jít domluvit. Přečetla jsem tady toho hodně. Chtěla bych se vás zeptat, zda někdo nemáte zkušenosti s Jonášovou metodou? Vím, že tady asi moc příznivců na alternativní léčbu nenajdu, ale třeba ano. Rozhodla jsem se, že zatím odmítnu jakoukoliv léčbu a půjdu spíše přírodní cestou. Uvidíme, jestli se to vyplatí - to vám budu schopná napsat asi za několik let, ale zatím mi bylinky opravdu v životě hodně pomohly, takže tomu prostě věřím. Ono je asi při této nemoci důležité, čemu člověk věří. Já jsem přesvědčená, že by mi léky stejně nepomohly, protože nemám v nich důvěru, ale určitě je neodsuzuju, možná se na ně také jednou obrátím - pokud mě teda v RS centru neodepíšou, když u nich zatím léčbu odmítnu. Díky za názory
luc
 
Příspěvky: 3
Registrován: 21 kvě 2015 16:12

Další

Zpět na Přírodní léky, substance a běžně dostupné doplňky stravy - výzkum, zjištění, objevy ; vitamíny a alternativní medicína

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron