Čínská medicína.

Ověřené i ne úplně ověřené přírodní či běžné substance, které by mohly pomáhat, ale i škodit. Také alternativní medicína, různé diety, strava. Ověřené i ne zcela ověřené alternativní teorie.

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod dulca » 21 kvě 2015 17:42

S Jonasem mam zkušenost z jeho začátk, ne kvůli RS nepomohl ani mne ani nikomu v rodině, prach do toho natekli slušný.
Taky se nelecim preparáty z RS centra. Udržet se tam je dost narocne, setkas se spíš s reakci, nechces leky tak vypadni a priprav se na psychicky teror. Držím palce ať zvolis metodu co ti opravdu pomuze a pokud možno je vyzkoušená.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod vychodocech » 22 kvě 2015 01:13

luc píše:Ahoj všichni, jsem tu nová, byla mi zjištěna RS asi před týdnem. Hledám různé informace, je mi 32 let, měla jsem zřejmě první ataku - špatné vidění, motání, necitlivost půlky tváře - přeléčena Solumedrolem. Udělaná MS a lumbálka - prý učebnicový příklad. Paní doktorka byla ráda, že se to tak hezky potvrdilo a mohou mi nasadit léčbu - interferony. Za týden se mám jít domluvit. Přečetla jsem tady toho hodně. Chtěla bych se vás zeptat, zda někdo nemáte zkušenosti s Jonášovou metodou? Vím, že tady asi moc příznivců na alternativní léčbu nenajdu, ale třeba ano. Rozhodla jsem se, že zatím odmítnu jakoukoliv léčbu a půjdu spíše přírodní cestou. Uvidíme, jestli se to vyplatí - to vám budu schopná napsat asi za několik let, ale zatím mi bylinky opravdu v životě hodně pomohly, takže tomu prostě věřím. Ono je asi při této nemoci důležité, čemu člověk věří. Já jsem přesvědčená, že by mi léky stejně nepomohly, protože nemám v nich důvěru, ale určitě je neodsuzuju, možná se na ně také jednou obrátím - pokud mě teda v RS centru neodepíšou, když u nich zatím léčbu odmítnu. Díky za názory

Jsme rádi, že máme novou členku tohoto fóra :-). Já osobně zkušenosti s Jonášovou metodou nemám, jen jsem o tom četl a ani nejsem zastáncem této konkrétní léčby, zdá se mi to takové až příliš scifi, ale o tom si každý musí rozhodnout sám. Co se týká léčby co ti nabízejí v MS centru (pokud by jsi se pro ni rozhodovala), je dobré zvážit i další preparáty kromě interferonů. Píšeš, že jsi nově diagnostikovaná s RS, tak si můžeš zvolit léčbu (léky první volby).
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod Franta » 23 kvě 2015 23:15

To: Luc
Relaps remitující ereska, kterou mají většinou nově diagnostikovaní se tak nazývá proto, protože relaps střídá remise. Tj. symptomy sami často zcela vymizí. Nováčci jdou ale před tím k léčitelům....kteří je "uzdraví". K "uzdravení" (zmizení symptomů) by ale po první atace došlo z povahy nemoci tak jako tak i bez léčitelů, bez bylinek nebo i bez léků z RS centra. To se může opakovat do doby než se vyčerpají možnosti, kudy v mozku a míše vést náhradní nervová vlákna v místech poškození. To samozřejmě nováčci neví, a tak zásluhy za své "uzdravení" připisují léčitelům. Tak jen na to chci upozornit. Nemoc pokračuje pomalu a skrytě.
Nicméně léky z RS centra také nejsou zázračné, pouze v průměru oddálí potvrzené zhoršení invalidity o cca 30% (velmi hrubý odhad a průměr, může to být i víc i míň) a je možné, že podobný účinek mají i některé vitamíny či přírodní látky. Nemoc je velmi individuální. Někdo se může zhoršovat i s léky velmi rychle. Jiný i bez léků pomalu.

Rychlost progrese invalidity:
viewtopic.php?f=70&t=1288&p=3701
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod tom » 30 kvě 2015 05:58

Já jsem ajtý dosti negramotná, tak nevím, jestli bude vložený link na medical tribune z tohoto týdne vidět, týká s eopět HK a jeho záměru vybudovat centrum TČM:
http://www.tribune.cz/clanek/36241?utm_ ... 29.05.2015

Pokud ne, zkusím kopírovat alespoň kousek asi nejzajímavější pro toto forum:
"V rámci tohoto projektu už 17. června přivítáme první dva čínské profesory a chceme zde rozvíjet dva navazující projekty. Ten první se týká léčby roztroušené sklerózy, kde chceme klasickým způsobem porovnávat mezi sebou skupinu, která bude léčena západním způsobem - medikamentózně, a skupinu léenou východním způsobem. Chceme prostě zmapovat, jaké budou rozdíly v léčbě z hlediska dlouhodobých dopadů."prof MUDr Roman Prymula

Osobně přemýšlím, jak na to bude nahlížet etická komise i lékařská komora. Pokud ve "školní" EBM medicině nejsou důkazy o účinnosti TČM a naopak jsou /byť třeba o 30% a částečné/ účinnosti klasické ABC nebo další biologické léčby a je zákon, že český roskař má tu biologickou dostat 4 měsíce od dg, jak se postavit k tomu, že byť ve studii kontrolní skupina bude podle EBM neléčená?
tom
 
Příspěvky: 18
Registrován: 02 úno 2014 18:51

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod petankl » 30 kvě 2015 07:03

Ja myslim, ze je to jako v kazde klinicke zkousce s chemickymi preparaty, co se ted na pacientech zkousi. Pacient proste podepise informovany souhlas, ve kterem se vzda chemicke lecby a nastoupi tu cinskou. Odpovednost za vysledek ponese pouze sam pacient (totez plati i u zkousek chemickych preparatu, akorat se o tom nemluvi).
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod dulca » 30 kvě 2015 08:00

Já v tom taky problém nevidím. Když bude pacient vědět do čeho jde. On se rozhoduje. Já taky nemám standartní lecbu, pac ji považuju za nesmyslnou, ale lecbu kterou v Německu, Švýcarsku proplaci pojišťovny a považují ji za možnou k standartní lecbe. Jinak lecbu bych dostala, odmítla jsem. To, že léčba pro nové pacienty do čtyř týdnu, neni povinost pro pacienta, ale možnost a je jen na něm jak se rozhodne.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod tom » 30 kvě 2015 15:04

Díky za reakce. Asi jsem špatně vyjádřila, co mi není jasné.

Jsme v Česku/součást EU/, takže se řídíme zdejšími zákony. Vedení studií /"pokusů na lidech":-)/ má velmi přísná a jasně daná pravidla, už od Ženevské konvence a dalších usnesení, což je jasné a nikdo bychom to asi nechtěli jinak.. Aby se to neobcházelo, jsou etické komise a jejich rozhodnutí poté, co se seznámí se záměrem a designem studie.

Myslela jsem, že TČM zde není uznána a neexistují studie prokazující její úspěšnost třeba u té eres, vyznívá mi tak ostatně i ten příspěvek profesora z HK. Medicína zde vychází z EBM, "mediciny založené na důkazech", zákony rovněž, soudy posuzují, jestli byl pacient léčen "lege artis", podle těch doporučení. Protože takový důkaz u TČM není /proto chtějí srovnávat/,v tuto chvíli je její účinnost neprokázána, takže "nic". A mně není jasné, jak je eticky možné, aby u takto závažné choroby, kde EBM věří na nezbytnost rychlého zahájení léčby lege artis / proto ten zákon, aby se vyloučily průtahy jiné než rozhodnutím pacienta/, byla etickou komisí schválena oficiální studie vedená zdejšími lékaři, kde by jedna kontrolní větev dostávala "nic".I kdyby pacienti nakrásně souhlasili a podepisovali informované souhlasy.

Pokud to tak tedy má být, protože je to jen novinový článek,jeden, media a veřejnost naprosto nerozlišuje nuance .Klidně to může být tak, že jedna skupina bude mít tu TČM "navíc", k léčbě dle guide-line.Taky to může být nějaká metaanalýza/ zpětné srovnávání výsledků v minulosti léčených lidí jen TČM oproti jiné léčbě/. Ale prostě mi to přišlo divné.

Víte někdo o klinické studii na léčbu eres u nás, kde jedna vetev účastníků dostávala "nic", prostě placebo, ne třeba starší léky proti novému zkoušenému?

Jinak samozřejmě považuji za zcela ok po všech stránkách, když je nám nabídnuta a vysvětlena školní léčba a rizika a možnosti a my odmítneme a zvolíme jinou cestu, nejspíš to bude respektováno, jen budeme mít asi někde v dokumentaci napsáno, že nám bylo opakovaně a jasně vysvětleno, že máme jít školní cestou a my přesto volíme jinak /což považuji za ok, doktor se taky musí chránit, pokud mi alternativa nezabere a já pak budu hledat viníky svého stavu/.Nebo když chceme nějakou alternativní ke školní navíc.

Neumím si ale představit, že by na nějakém MS centru nebo vůbec jakýkoli zdejší lékař náboroval roskaře do studie s vědomím, že v ní s 50ti%/nebo jinou, podle počtu porovnávaných skupin/ pravděpodobností bude léčen "ničím", a etická komise s tím neměla problém .
Proti zákonu nelze jít, i když s tíms trana souhlasí / pokud budu souhlasit a podepíšu prodejci, že se u po netu koupené pračky zříkám lhůty na vrácení, je mu to málo platné, když se pračka rozbije- leda bych já pak mlčky šla koupit novou a starou likvidovat, jinak mu ji prostě zreklamuji a ten podepsaný mnou papír mu bude na dvě věci/.
Nezpochybňuji právo pacienta vybírat si léčbu po svém. Zpochybňuji možnost lékařů postavit u nás studii, kde část roskařů bude léčena "ničím".

Tak snad jsem tu pochybnost vyjádřila srozumitelněji:-).
tom
 
Příspěvky: 18
Registrován: 02 úno 2014 18:51

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod verka » 30 kvě 2015 15:31

tom píše:...A mně není jasné, jak je eticky možné, aby u takto závažné choroby, kde EBM věří na nezbytnost rychlého zahájení léčby lege artis , byla etickou komisí schválena oficiální studie vedená zdejšími lékaři, kde by jedna kontrolní větev dostávala "nic".I kdyby pacienti nakrásně souhlasili a podepisovali informované souhlasy.
(...)
Neumím si ale představit, že by na nějakém MS centru nebo vůbec jakýkoli zdejší lékař náboroval roskaře do studie s vědomím, že v ní s 50ti%/nebo jinou, podle počtu porovnávaných skupin/ pravděpodobností bude léčen "ničím", a etická komise s tím neměla problém .
Proti zákonu nelze jít, i když s tím strana souhlasí.
(....)
Nezpochybňuji právo pacienta vybírat si léčbu po svém. Zpochybňuji možnost lékařů postavit u nás studii, kde část roskařů bude léčena "ničím".


Studií s placebo bylo a je v ČR i jinde na světě spousty! Pacienti jsou rádi, že mohou pomoci při vývoji nového léku (řečem o nutnosti rychle nasadit skutečnou léčbu prostě nevěří...). Ty studie s placebo i bez něj jsou na webu SÚKL.
verka
 
Příspěvky: 23
Registrován: 12 kvě 2013 14:39

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod petankl » 30 kvě 2015 15:48

Studie s placebem samozrejme jsou a je k nim rozumny duvod. Treba ta na Aubagio byla, tam 30% pacientu dostavalo proste cukr v tabletce. Takove zkousky jsou nutne, protoze jinak by nebyla jasne ucinnost studovaneho preparatu. Jsou dokonce lepsi, protoze to srovnani s jinym preparatem je dost nepruhledne (napr. nefunguje jako inf proto, ze neovlivnuje to, co inf.. co kdyz je ale vhodny pro jinou skupinu pacientu, u kterych treba nefunguje inf). Z etickeho hlediska je to vyresene informovanym souhlasem. V tom se pise, ze ti byly vysvetleny vsechny negativa a pozitiva spojena s tim, ze do studie vstoupis. Rozhodnuti a odpovednost je pak ciste uz jen na strane pacienta. Neeticke by se to mohlo zdat az ve chvili, kdy by existovaly plosne zcela ucinne rs preparaty, ktere zaberou u kazdeho pacienta. V takovem stadiu ale lecba rs ani omylem neni a jeste dobu ani nebude.

U cinske mediciny ucinek prokazany neni jednoduse proto, ze nikdy neprosla 3 fazovou klinickou studii zapadniho stylu. To ale neznamena, ze nemuze byt ucinna. Nicmene, aby se to mohlo vyzkouset musi se nejaka placebem kontrolovana studie provest. A lekar si nic nelajzne a ani eticka komise si nic proti sobe nelajznou a u soudu jsou nenapadnutelni. Vse je vyreseno informovanym souhlasem.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod dulca » 30 kvě 2015 17:29

Ona je jeste otázka co neni v CR "lege artis" může být v pohodě o pat set km na zapad, akorát se o tom tady nemluvi. Třeba moje léčba v CR nepřípustná a za hranicema na zapad "lege artis" léčba a myslim, že je to tak i u cinsky mediciny. Takže je otázka kdo koho žalovat, jestli my český stat že nám brání v léčbě která je přípustna jinde v EU nebo zažalovat ty co se snaží to prolomít.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod petankl » 30 kvě 2015 18:03

To je ale jiny problem Dulco. Neni mozne cekat, ze vsechny zeme EU budou mit stejnou uroven lecby a stejna pravidla. Na papire ano, v realite utopie. Z podobneho duvodu krachuje Recko, Italie, Spanelsko a Portugalsko (a brzy Francie). Na zivotni uroven, produkci a vykonnost ekonomiky stanovenou Nemeckem a GB z rady duvodu nemaji. Ale protoze to je na papire, tak se musi pred volici vsichni tvarit, ze to tak funguje.

Stejne je to s terapii rs. CR nema na standard lecby jako v Nemecku, GB, nebo napr. v USA nebo Kanade. Takze se to resi tak, ze se ustanovi ze pataky na rs ma dostat pacient do ctyr tydnu od zacatku diagnozy (coz je samo o sobe nemeritelny nesmysl). No ale penize se nemocnicim na to neposlou nebo poslou, ale zase se jim ubere jinde. Kdyz nejaky pacient prijde na to, ze mu lecba mela byt dana a nebyla a da to do novin, tak se mu rychle injekce sezenou. Jeden pacient, co si otevrel usta na idnes totiz financni problem neni, ale tisice uz ano. Jenze tisice pacientu se malokdy koordinovane spoji. A nakonec budme tomu radi, ze nespoji, protoze pokud by to slo tak system verejneho zdravotnictvi zkrachuje do mesice (a vubec ne prave kvuli rs pacientum).
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod tom » 31 kvě 2015 11:07

Díky moc všem za vysvětlení.
Tak uvidíme, jak se bude situace s TČM dál vyvíjet. Fajn by bylo cokoli, co by pomáhalo.
tom
 
Příspěvky: 18
Registrován: 02 úno 2014 18:51

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod luc » 16 čer 2015 12:40

Díky všem. Zatím to vypadá se mnou následovně: léčbu se mi nepodařilo odmítnout. Bylo mi od MUDr. řečeno, pokud odmítnu, podepíšu papír a už ji nikdy nedostanu. Toho jsem se trochu bála. Nakonec jsem tedy hledala a hledala a rozhodla jsem se pro nejméně drastický lék Copaxone. Alespoň podle toho, co jsem se všude dočetla je u něj nejméně než. účinků a je šetrný. K tomu se ale budu léčit i alternativou, zatím jsem zvolila Jonášovu metodu, čtu různé knihy a léčby alternativy je dost, jen kterou si zvolit?
To: Dulca jak se prosím léčíš v Německu? Docela by mě to zajímalo. Můžeš prosím o tom napsat víc?
Díky
luc
 
Příspěvky: 3
Registrován: 21 kvě 2015 16:12

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod dulca » 16 čer 2015 13:21

To je klasika strasi. Dostala by si léčbu i kdyby si ji ted odmítla. Zneužívají toho, že pacienti neví. Taky jsem si tim prošla. Hlavne se poradne starej o kuži. Protoze po letech pichani toho bude Mít dost.
Já se nelecim v Německu, ale tady směrem, který je v Německu uznávany jako možny.
Já bych nekombinovala, protože u těch ostatních směru léčby musís vnímat svoje tělo a tim, že budeš brát léky co moduluji imunitní systém bude lékař i ty vědět kulový o tom jestli funguje nebo ne. Vyhozeny tim pádem prachy.
Léčím se dle antroposoficke mediciny. Je to komplex leku, psychoterapie, eurytmie ( pohybova terapie) a jiných dle potreby. Každý lékař pracuje trochu jinak a individualne takže se to u každého trochu liší.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod petankl » 16 čer 2015 14:00

luc píše:Díky všem. Zatím to vypadá se mnou následovně: léčbu se mi nepodařilo odmítnout. Bylo mi od MUDr. řečeno, pokud odmítnu, podepíšu papír a už ji nikdy nedostanu. Toho jsem se trochu bála. Nakonec jsem tedy hledala a hledala a rozhodla jsem se pro nejméně drastický lék Copaxone. Alespoň podle toho, co jsem se všude dočetla je u něj nejméně než. účinků a je šetrný.


To je klasicky zpusob jakym se jedna s rs pacienty. Pochopitelne, ze i kdybys odmitla tak ti pak ten preparat daji (treba jiny). Lekari vi velice dobre, ze podle zakona na to mas pravo stejne jako na volbu sve lecby a odpovednost za ni. Hresi jen na to, ze pacienti to nevi nebo se boji hlesnout neco proti (jedno z toho je u vetsiny pravda). Lekari v CR take vi, ze vztah lekar-pacient je v CR trochu nerovny, a tak zatimco pacient muze sveho lekare zalovat a uspet, tak lekar ne. Stejne tak plati, ze pacient si muze zvolit sveho lekare, lekar pacienta ale ne. Jedinna moznost ze strany lekaru je strasit, coz je u smrtelne nemocnych pacientu (rs, rakovina atd.) relativne jednoduche.

U copaxonu nicmene nezapomen na to, ze ac u nej byly ze studii zjisteny nejake velmi male ucinky na mnozstvi relapsu, tak nikdy nebylo zjisteno, ze by mel jakykoliv vliv na dlouhodobou progresi rs, viz http://www.cochrane.org/CD004678/MS_the ... -sclerosis
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

PředchozíDalší

Zpět na Přírodní léky, substance a běžně dostupné doplňky stravy - výzkum, zjištění, objevy ; vitamíny a alternativní medicína

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník