Čínská medicína.

Ověřené i ne úplně ověřené přírodní či běžné substance, které by mohly pomáhat, ale i škodit. Také alternativní medicína, různé diety, strava. Ověřené i ne zcela ověřené alternativní teorie.

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod luc » 18 čer 2015 13:09

Teď už bohužel vím, že mi doktorka v několika věcech lhala. Ztratila jsem v ní důvěru, nejraději bych jí to vpálila a vše jí řekla. Asi to udělám, ať si nemyslí, že si takhle s lidma může zahrávat...

To: Dulca Tu medicínu jsem nikdy neslyšela, něco málo jsem si o tom přečetla, nevypadá to zle, hledala jsem někoho, kdo by se antroposofickou medicínou v Brně zabýval, ale vůbec nikoho jsem nenašla :cry: . Nicméně si nemyslím, že by se nedala klasická medicína kombinovat s alternativní. I když jsem samozřejmě byla pevně rozhodnutá jít pouze do té alternativní. Budu prostě jen věřit a doufat, že to pomůže. Ať už lék nebo bylinky.

To: Petankl snažila jsem se trošku přelouskat ten článek - proč tedy tento lék vůbec existuje, když stejně účinný není, nebo je velmi málo? Teď jsem zase na vážkách. Ale jelikož bych chtěla dítě, tak chci jít do méně agresivního léku a také hlavně kvůli než. účinkům.
luc
 
Příspěvky: 3
Registrován: 21 kvě 2015 16:12

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod petankl » 18 čer 2015 13:50

Existuje protoze to je jeden z prvnich modernejsich preparatu proti rs jinych nez kortikoidy. Pouziva se uz skoro 20 let (v CR, na zapade dele). Dalsimi jsou interferony (Avonex, Rebif, Betaferon, Extavia). Ucinnost vsech je nevalna, z prvotnich studii zabiraji maximalne u 30% pacientu (ve skutecnosti spis mene). Jejich vedlejsi ucinky nejsou zivot ohrozujici, ale jsou neprijemne, obcas hodne. Napr. copaxonove soky, u interferonu zase chripkove priznaky=horecka 38 bolesti hlavy kazdy druhy den. Ne vsichni pacienti na ne ale takto reaguji, nicmene vetsina ano. Novejsi preparaty jsou ucinnejsi ale s vice vedlejsimi ucinky, nekdy i smrtelnymi (tysabri, gilenya, BG-12). Jsou komfortnejsi na uzivani (krom tysabri), ale taky dvakrat tak drahe jako ty stare injekce. Ja osobne jsem rad, ze jsem se dostal uz na tu druhou volbu i pres ty mozne smrtelne vedlejsi ucinky. Chripkove priznaky z interferonu a ty pocity jako po tezje opici byly desne unavujici.

Jo a na lekare je bohuzel nutne jit tvrdeji. Jde o Tvuj (nebo obecne pacientuv) zivot, ktery ovlivnuje i Tve okoli. Za to stoji se obrnit a byt nekompromisni (vcetne naznacovani, ze muzes vec resit soudne). Co muzes nakonec ztratit.. nakonec Ti stejne ustoupi. Bude to ale stat nejake neprijemne chvilky v ordinaci.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod M.ilan » 17 srp 2015 21:31

[quote="luc"]Díky všem. Zatím to vypadá se mnou následovně: léčbu se mi nepodařilo odmítnout. Bylo mi od MUDr. řečeno, pokud odmítnu, podepíšu papír a už ji nikdy nedostanu. Toho jsem se trochu bála. Nakonec jsem tedy hledala a hledala a rozhodla jsem se pro nejméně drastický lék Copaxone. Alespoň podle toho, co jsem se všude dočetla je u něj nejméně než. účinků a je šetrný. K tomu se ale budu léčit i alternativou, zatím jsem zvolila Jonášovu metodu, čtu různé knihy a léčby alternativy je dost, jen kterou si zvolit?

ahoj Luc, před časem jsem řešil to stejný. Diagnostikována RS a když jsem si procházel možnosti léčby a snima pochopitelně nežádoucí účinky, vyzkoušel jsem bylinky a změnu životosprávy a objevil se mi další relaps, a proto se nezbylo než spolehnout na neurologa a léky. Nakonec jsem skončil na Copaxone. Když na něj mrkneš, zjistíš, že je to ještě v podstatě nejmíň chemie,, co může být. Jsem na něm už 5 let a zatím až na pár reakcí po injekci zaklepat dobrý. Přeju ať ti pomůže stejně jako mě.
Jo, a abych se udržoval fit, cvičím jogu :-)
M.ilan
 
Příspěvky: 3
Registrován: 17 srp 2015 21:19

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod Anys » 24 dub 2016 08:16

Ahojky, můžeš prosím napsat email, ráda bych se na něco zeptala, poradila se, RS mi byla sdělena asi před 24h nebo sdělena, spíše slova "vše tomu nasvědčuje" a čekám na RS centrum, jsem nejvíc zoufalá a budu ráda za jakékoli rady, názory, typy léčby!
PROSÍM pomožte mi!!
:roll: :roll: :roll:
Anys
 
Příspěvky: 5
Registrován: 21 dub 2016 06:26

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod vychodocech » 24 dub 2016 10:43

Anys: pokud není zatím diagnoza potvrzena, je předčasné něco řešit, důležité je nejprve správně určit diagnozu (lumbálka, MRI).
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod Coria » 17 srp 2016 20:08

Deny píše:Hericium

nazývá díky svému vzhledu „lví hříva“. V přírodě parazituje na kmenech listnatých stromů (hlavně buků a dubů) v oblastech s mírným podnebím – od Ameriky, přes Evropu až po Asii. V Japonsku a v Číně je ceněné jako kulinářská pochoutka, chutí připomínající mořské plody. V přírodě je velmi vzácný a chráněný. Ve starověké Číně se užívalo pro poruchy trávicího traktu, jakou jsou žaludeční vředy.

V současnosti je předmětem mnoha studií, které zkoumají vliv Hericia na jeho schopnost stimulovat produkci NGF (nervového růstového faktoru). NGF ovlivňuje růst a život nervových buněk. Nízká úroveň NGF má vliv na vznik Alzheimerovy nemoci či demence.

Podle tradiční čínské medicíny a soudobých výzkumů působí Hericium příznivě u stavů jako je:
• demence a Alzheimerova nemoc – Hericium má příznivý vliv na pacienty se střední úrovní demence. Nízká úroveň NGF má vliv na vznik Alzheimerovy nemoci a poslední výzkumy ukazují, že Hericium má schopnost stimulovat syntézu NGF.
• roztroušená skleróza – Hericium podporuje tvorbu myelinu, což má pozitivní vliv na pacienty s roztroušenou sklerózou
• neuropatie – NGF hraje roli ve schopnosti vnímat bolest. Jeho nízká úroveň vede k senzorické neuropatii.
• poškození nervů – Hericium má schopnost regenerovat poškozené nervové buňky
• multirezistentní zlatý stafylokok (Methicilin-rezistentní Staphylococcus aureus, MRSA)- studie prokazují jednoznačný vliv Hericia při tomto obtížně léčitelném infekčním onemocnění
• gastritidy – tradiční funkce harmonizovat žaludek se využívá při chronických zánětech žaludku, zánětech tlustého střeva, při žaludečních vředech, při různých zažívacích obtížích
• nádorová onemocnění – jako většina medicinálních hub má díky velkému poměru polysacharidů protinádorové účinky zejména u nádorů žaludku, jícnu, tlustého střeva, jater a děložního krčku
• helicobacter pylori – podle posledních výzkumů může Hericium stimulovat imunitní funkce a ničit tento typ bakterie. Díky antioxidační funkci může snižovat zánět způsobený touto bakterií.
• užívá se u vyčerpanosti

Má někdo zkušenost, či názor?


Já jsem tento týden začal brát extrakt ze "lví hřívy", tak časem můžu poreferovat. Reference na internetu jsou převážně pozitivní, i když se může jednat o placebo. Můj jediný problém je ztuhlost prstů na rukou a neustálé brnění dlaní, které je slabé nebo zcela mizí během dne, ale je nepříjemně silné v noci, a taky zesiluje po konzumaci i menšího množství alkoholu. Doktorka v RS centru mi řekla jen to, abych začal brát hořčík, což jsem několik měsíců dělal, ale nepomohlo to. Chci zkusit, zda mi tahle houba třeba nepomůže. Účinek by měl nastat až v průběhu tří-čtyř měsíců. Stojí mě to 20 euro na měsíc, takže když to budu brát několik měsíců bez výsledku, tak jsem zase o tolik nepřišel.

Jinak k braní tohoto suplementu mě inspirovalo pár článků, které jsem si o "lví hřívě" přečetl. Pár extraktů:

Lví hříva může být užitečnou doplňkovou léčbou pro stavy nervového systému, při nichž jsou myelinová pouzdra nervových buněk poškozená, jako například nemoc zvaná roztroušená skleróza. Ve studii publikované v "Fiziolochichnyi Zhurnel" v roce 2003 testovali výzkumníci Národní Akademie věd v Kyjevě extrakty lví hřívy na tkáních z mozečku in vitro. Lví hříva nevykázala žádnou toxicitu a měla přínosné účinky na růst myelinu, regulovala a stimulovala proces myelinizace znatelně rychlejším tempem. Ačkoliv je potřeba více klinických výzkumů k potvrzení těchto výsledků na lidech, lví hříva může hrát důležitou roli v budoucím zvládání nemocí nervového systému, jako je roztroušená skleróza.
Zdroj: http://www.livestrong.com/article/509385-lions-mane-mushroom-for-nerve-damage/

Ve zprávě v časopise tradiční a doplňkové medicíny (Journal of Traditional and Complementary Medicine) z roku 2013 zopakoval tým z Univerzity Malaya výzkum, který se zabýval schopností lví hřívy regenerovat poškozené nervy. Zaznamenali, že:
• Extrakty z této houby zvýšily aktivitu nervového růstového faktoru (NGF, nerve growth factor) v laboratoři. NGF již dříve ukázal svou schopnost podporovat ochranu a přežití oligodendrocytů (buněk produkujících myelin) a také řídit "klíčové strukturální proteiny, které tvoří/zahrnují myelin" a ovlivnit "produkci neurotrofních faktorů odvozených od mozku", které se také podílí na myelinizaci.
• Extrakty také redukovaly určitý typ buněčných úmrtí, o čemž autoři poznamenali, že "může redukovat riziko úmrtí buněk vyvolané neurodegenerativními nemocemi".
• V jedné z mála studiích provedených na lidech ukázali lidé v pokročilém věku s mírnými kognitivními poruchami zlepšení poté, co brali 250mg suplementy léčebné houby třikrát denně 16 týdnů.
Zdroj: http://www.emaxhealth.com/1275/medicinal-mushrooms-multiple-sclerosis

Další obsáhlý a velmi zajímavý zdroj (nechce se mi překládat): https://www.sott.net/article/320527-Lions-Mane-mushroom-Unparalleled-benefits-for-your-brain-nervous-system

Vesměs pozitivní jsou i recenze na Amazonu od lidí, co to berou.
Coria
 
Příspěvky: 30
Registrován: 24 úno 2015 17:06

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod Pavla1412 » 11 úno 2018 20:01

Coria píše:
Deny píše:Hericium

nazývá díky svému vzhledu „lví hříva“. V přírodě parazituje na kmenech listnatých stromů (hlavně buků a dubů) v oblastech s mírným podnebím – od Ameriky, přes Evropu až po Asii. V Japonsku a v Číně je ceněné jako kulinářská pochoutka, chutí připomínající mořské plody. V přírodě je velmi vzácný a chráněný. Ve starověké Číně se užívalo pro poruchy trávicího traktu, jakou jsou žaludeční vředy.

V současnosti je předmětem mnoha studií, které zkoumají vliv Hericia na jeho schopnost stimulovat produkci NGF (nervového růstového faktoru). NGF ovlivňuje růst a život nervových buněk. Nízká úroveň NGF má vliv na vznik Alzheimerovy nemoci či demence.

Podle tradiční čínské medicíny a soudobých výzkumů působí Hericium příznivě u stavů jako je:
• demence a Alzheimerova nemoc – Hericium má příznivý vliv na pacienty se střední úrovní demence. Nízká úroveň NGF má vliv na vznik Alzheimerovy nemoci a poslední výzkumy ukazují, že Hericium má schopnost stimulovat syntézu NGF.
• roztroušená skleróza – Hericium podporuje tvorbu myelinu, což má pozitivní vliv na pacienty s roztroušenou sklerózou
• neuropatie – NGF hraje roli ve schopnosti vnímat bolest. Jeho nízká úroveň vede k senzorické neuropatii.
• poškození nervů – Hericium má schopnost regenerovat poškozené nervové buňky
• multirezistentní zlatý stafylokok (Methicilin-rezistentní Staphylococcus aureus, MRSA)- studie prokazují jednoznačný vliv Hericia při tomto obtížně léčitelném infekčním onemocnění
• gastritidy – tradiční funkce harmonizovat žaludek se využívá při chronických zánětech žaludku, zánětech tlustého střeva, při žaludečních vředech, při různých zažívacích obtížích
• nádorová onemocnění – jako většina medicinálních hub má díky velkému poměru polysacharidů protinádorové účinky zejména u nádorů žaludku, jícnu, tlustého střeva, jater a děložního krčku
• helicobacter pylori – podle posledních výzkumů může Hericium stimulovat imunitní funkce a ničit tento typ bakterie. Díky antioxidační funkci může snižovat zánět způsobený touto bakterií.
• užívá se u vyčerpanosti

Má někdo zkušenost, či názor?


Já jsem tento týden začal brát extrakt ze "lví hřívy", tak časem můžu poreferovat. Reference na internetu jsou převážně pozitivní, i když se může jednat o placebo. Můj jediný problém je ztuhlost prstů na rukou a neustálé brnění dlaní, které je slabé nebo zcela mizí během dne, ale je nepříjemně silné v noci, a taky zesiluje po konzumaci i menšího množství alkoholu. Doktorka v RS centru mi řekla jen to, abych začal brát hořčík, což jsem několik měsíců dělal, ale nepomohlo to. Chci zkusit, zda mi tahle houba třeba nepomůže. Účinek by měl nastat až v průběhu tří-čtyř měsíců. Stojí mě to 20 euro na měsíc, takže když to budu brát několik měsíců bez výsledku, tak jsem zase o tolik nepřišel.

Jinak k braní tohoto suplementu mě inspirovalo pár článků, které jsem si o "lví hřívě" přečetl. Pár extraktů:

Lví hříva může být užitečnou doplňkovou léčbou pro stavy nervového systému, při nichž jsou myelinová pouzdra nervových buněk poškozená, jako například nemoc zvaná roztroušená skleróza. Ve studii publikované v "Fiziolochichnyi Zhurnel" v roce 2003 testovali výzkumníci Národní Akademie věd v Kyjevě extrakty lví hřívy na tkáních z mozečku in vitro. Lví hříva nevykázala žádnou toxicitu a měla přínosné účinky na růst myelinu, regulovala a stimulovala proces myelinizace znatelně rychlejším tempem. Ačkoliv je potřeba více klinických výzkumů k potvrzení těchto výsledků na lidech, lví hříva může hrát důležitou roli v budoucím zvládání nemocí nervového systému, jako je roztroušená skleróza.
Zdroj: http://www.livestrong.com/article/509385-lions-mane-mushroom-for-nerve-damage/

Ve zprávě v časopise tradiční a doplňkové medicíny (Journal of Traditional and Complementary Medicine) z roku 2013 zopakoval tým z Univerzity Malaya výzkum, který se zabýval schopností lví hřívy regenerovat poškozené nervy. Zaznamenali, že:
• Extrakty z této houby zvýšily aktivitu nervového růstového faktoru (NGF, nerve growth factor) v laboratoři. NGF již dříve ukázal svou schopnost podporovat ochranu a přežití oligodendrocytů (buněk produkujících myelin) a také řídit "klíčové strukturální proteiny, které tvoří/zahrnují myelin" a ovlivnit "produkci neurotrofních faktorů odvozených od mozku", které se také podílí na myelinizaci.
• Extrakty také redukovaly určitý typ buněčných úmrtí, o čemž autoři poznamenali, že "může redukovat riziko úmrtí buněk vyvolané neurodegenerativními nemocemi".
• V jedné z mála studiích provedených na lidech ukázali lidé v pokročilém věku s mírnými kognitivními poruchami zlepšení poté, co brali 250mg suplementy léčebné houby třikrát denně 16 týdnů.
Zdroj: http://www.emaxhealth.com/1275/medicinal-mushrooms-multiple-sclerosis

Další obsáhlý a velmi zajímavý zdroj (nechce se mi překládat): https://www.sott.net/article/320527-Lions-Mane-mushroom-Unparalleled-benefits-for-your-brain-nervous-system

Vesměs pozitivní jsou i recenze na Amazonu od lidí, co to berou.



Můžu se zeptat, jak to "zabralo" ? Začínám Hericium brát, tak by mě zajímaly Tvé zkušenosti,díky.
Pavla1412
 
Příspěvky: 41
Registrován: 31 kvě 2016 16:01

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod guzta » 02 srp 2020 13:16

Dobrý den.
Po předčasném ukončení studie BIOTIN - MD1003 - MedDay (studie neukazovala výsledky) jsem absolvoval běžnou prohlídku (RS Centrum Karlovo náměsti) na které jsem se od dr. dozvěděl o tomto přípravku. Mám ho vyzkoušet. Jako PPRS nemám splněny požadavky na úhradu přípravku OCREVUS od zdravotní pojišťovny. A jako samoplátce ... na to nemám. Tedy, Lví Hříva - HERICIUM - Korálovec Ježatý v dávkování (500 mg - BENU) 2 - 0 - 2 mi byl doporučen na zkoušku. Již objednán a v podělí si ho vyzvednu. Uvidím a dám vědět.
S pozdravem ...
guzta
 
Příspěvky: 33
Registrován: 13 úno 2015 18:01

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod guzta » 08 zář 2020 09:19

Dobrý den,

po "snězení" jednoho balení HERICIA pociťuji cca 1% zlepšení ... stejně jako při studii biotinu. Tedy zanedbatelné. Již začínám druhé balení. Mám již další objednán. Uf. Neva. Protože se jedná o tradiční čínskou medicínu (TČM) a pravidlo TČM zní: léčba nemoci trvá 2x déle, než byla neléčena, tak jestli RS u mě klíčila před diagnostikou cca 20 let :-) (a i po diagnostice se vlastně PPRS neléčila), tak to mám do konce života co dělat :-). Konec konců, studie na HERICIUM ukázaly jakés takés zlepšení po 16 týdnech. Jenom mám strach, aby se neukázalo, že na léčbu RS je účinná čínská dřevokazná houba. Miliony lidí, miliony peněz a ... náhle se objeví toto. To jen taková úvaha.

S pozdravem ...
guzta
 
Příspěvky: 33
Registrován: 13 úno 2015 18:01

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod guzta » 14 led 2021 14:33

Dobrý den,

jsem, dejme tomu, v 5 měsíci braní Hericia (chybí mi ještě těch cca 20 let :-) - viz. výše)... no a zatím ... nic moc. Vsadím se, že imunomodulační léčba je jistě průběhem zajímavější. Ale s pojídáním Lví hřívy nekončím (jestli jsem vynechal tak 10x - 20x), stejně v současnosti nemám co jiného (PPRS bez aktivního ložiska dle MRI). No uvidím ... je to stále otevřené. Čeká mě na závěr měsíce kontrola, tak opět něco napíši.

S pozdravem ...
guzta
 
Příspěvky: 33
Registrován: 13 úno 2015 18:01

Re: Čínská medicína.

Příspěvekod Petrpec » 08 lis 2023 09:38

Čínská medicína je velmi preceňovaný pojem, ale v praxi moc dobré výsledky nepřináší.
Petrpec
 
Příspěvky: 3
Registrován: 07 lis 2023 11:17

Předchozí

Zpět na Přírodní léky, substance a běžně dostupné doplňky stravy - výzkum, zjištění, objevy ; vitamíny a alternativní medicína

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků