Parazité u zvířat - podobnost s lidmi - diskuse

Ověřené i ne úplně ověřené přírodní či běžné substance, které by mohly pomáhat, ale i škodit. Také alternativní medicína, různé diety, strava. Ověřené i ne zcela ověřené alternativní teorie.

Parazité u zvířat - podobnost s lidmi - diskuse

Příspěvekod Miguel » 07 srp 2014 10:33

*****************************************************************************************************************************************************************************************
Edit: Sem byla přesunuta část diskuse o detoxikační medicíně, která se stočila k příkladům parazitů na zvířatech a srovnávání s lidskými parazity
(Moderátor)
*****************************************************************************************************************************************************************************************

dulca píše:Když tomu veris :-D.....


Tak znám osobně člověka, který si dal antiparazitální kůru a druhý den, na radu veterináře, našel ve svém exkrementu nějaké "žížaly".
Já netvrdím, že mají něco společného s RS. Nicméně třeba toxoplazmóza je poměrně rozšířená.
Miguel
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2013 11:19

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod dulca » 07 srp 2014 11:30

Miguel píše:
dulca píše:Když tomu veris :-D.....


Tak znám osobně člověka, který si dal antiparazitální kůru a druhý den, na radu veterináře, našel ve svém exkrementu nějaké "žížaly".
Já netvrdím, že mají něco společného s RS. Nicméně třeba toxoplazmóza je poměrně rozšířená.


Hele já myslis, ze toxoplazmoza vypadá?

Kdyz to vezmu podle zvirat, tak celý viditelný jsou akorát ty živý, po vzetí odcervovadl zdechnou a tělo je stráví, třeba skrkavky, celý lezou tak akora tasemnice.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod damanhur » 07 srp 2014 14:56

Miguel píše:
dulca píše:Když tomu veris :-D.....


Tak znám osobně člověka, který si dal antiparazitální kůru a druhý den, na radu veterináře, našel ve svém exkrementu nějaké "žížaly".
Já netvrdím, že mají něco společného s RS. Nicméně třeba toxoplazmóza je poměrně rozšířená.


Proč Váš známý poslouchá při své léčbě rady veterináře a nezajde k lékaři?
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod Miguel » 08 srp 2014 06:16

tady to máte od paní, pyšnící se titulem MUDr.
http://www.ulekare.cz/clanek/parazite-n ... tele-16865
třeba tomu pak uvěříte.
A proč šel k veterináři? Protože antiparazitika pro humánní užití u nás téměř nejsou, tuším jen jeden preparát.
Miguel
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2013 11:19

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod damanhur » 09 srp 2014 18:03

Miguel píše:tady to máte od paní, pyšnící se titulem MUDr.
http://www.ulekare.cz/clanek/parazite-n ... tele-16865
třeba tomu pak uvěříte.
A proč šel k veterináři? Protože antiparazitika pro humánní užití u nás téměř nejsou, tuším jen jeden preparát.


Ale ano, sám jste si našel jeden z důkazů, že humánní medicína má v oblasti parazitologie celou řadu laboratorních testů, účinných léčebných postupů a humánních léků. Zrovna tato lékařka to dokazuje ve svých odpovědích na dotazy na internetu. Schopných lékařů s touto specializací je ale celá řada a na testy vás v případě podezření pošle již praktický lékař. O odborné kompetentnosti a dostatečném vybavení Národních referenčních laboratoří SZÚ nemusíte vůbec pochybovat, mohu potvrdit. Takže buďte na sebe hodní, jste přeci lidi a ne přežvýkavci, choďte tedy k lékaři a ne k veterináři... :) Jsme jiný živočišný druh a co pomáhá u zvířat, může člověka fatálně poškodit.
A ten stupeň "promořenosti" populace parazity může být paní doktorkou hodnocen pod silným vlivem její specializace, každý máme tendenci zveličovat význam právě svého oboru. Vzpomínám si, co dokázali ze svého předmětu udělat učitelé matematiky :D
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod Miguel » 11 srp 2014 08:14

Z toho článku

Někdy se doporučuje jednou za rok provést „odčervovací“ kúru, podobnou té, kterou provádíte svým čtyřnohým miláčkům.


Humánní antiparazitika jsou cca 2, veterinární jsou minimálně 3. Co je ale podstatné, není mezi nimi žádný rozdíl, jsou to tytéž léky, jen
pro humánní užití. Toto se opravdu zlepšilo, před pár lety nebylo dostupného vůbec nic. Rozdíl mezi humánními a veterinárními léčivy je
v čistotě a sice v desetinách procenta.
Takže osobně, kdybych chtěl řešit parazity, vůbec si nedělám hlavu a dám si veterinární preparát...
Miguel
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2013 11:19

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod Miguel » 11 srp 2014 08:15

damanhur píše:A ten stupeň "promořenosti" populace parazity může být paní doktorkou hodnocen pod silným vlivem její specializace, každý máme tendenci zveličovat význam právě svého oboru. Vzpomínám si, co dokázali ze svého předmětu udělat učitelé matematiky :D


A Vy máte nějaké korektní informace? Protože zrovna tak můžu říct, že máte tendenci to zlehčovat.
S prominutím víte ho...
Miguel
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2013 11:19

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod damanhur » 11 srp 2014 17:34

Komu není rady...Já v diskuzi na toto téma končím, veterinární léky bych si nevzal, nejsem sudokopytník, nemám vícekomorový složitý žaludek přežvýkavců, nejsem ani kočkovitá nebo psovitá šelma atd. Jen doufám, že Vás v případném užívání veterinárních preparátů nebude nikdo následovat a bude mít rozum a dojde si k lékaři a nebude tak hazardovat se svým zdravím i životem.
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod Miguel » 11 srp 2014 20:54

damanhur píše:Komu není rady...Já v diskuzi na toto téma končím, veterinární léky bych si nevzal, nejsem sudokopytník, nemám vícekomorový složitý žaludek přežvýkavců, nejsem ani kočkovitá nebo psovitá šelma atd. Jen doufám, že Vás v případném užívání veterinárních preparátů nebude nikdo následovat a bude mít rozum a dojde si k lékaři a nebude tak hazardovat se svým zdravím i životem.


ale google určitě máte a tudíž i možnost srovnávat, vyhodnocovat a snad
i přemýšlet. určitě byste srovnáním humánních a veterinárních antiparazitik
došel k názoru, že jsou to látky totožné. dobré pro vola, dobré pro člověka:)
a nic na tom nezmění kolik máte žaludků... my dáváme našemu psovi při
obtížích Endiaron, nehazardujeme s jeho životem? :)
Miguel
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2013 11:19

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod elwex » 11 srp 2014 21:58

Třeba Ibalgin 200mg, jednorazove podana tabletka, psovi pravdepodobne zpusobi vazne problemy. A kocku zabije.
elwex
 
Příspěvky: 50
Registrován: 01 pro 2013 20:47

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod damanhur » 12 srp 2014 17:27

Miguel píše:
damanhur píše:Komu není rady...Já v diskuzi na toto téma končím, veterinární léky bych si nevzal, nejsem sudokopytník, nemám vícekomorový složitý žaludek přežvýkavců, nejsem ani kočkovitá nebo psovitá šelma atd. Jen doufám, že Vás v případném užívání veterinárních preparátů nebude nikdo následovat a bude mít rozum a dojde si k lékaři a nebude tak hazardovat se svým zdravím i životem.


ale google určitě máte a tudíž i možnost srovnávat, vyhodnocovat a snad
i přemýšlet. určitě byste srovnáním humánních a veterinárních antiparazitik
došel k názoru, že jsou to látky totožné. dobré pro vola, dobré pro člověka:)
a nic na tom nezmění kolik máte žaludků... my dáváme našemu psovi při
obtížích Endiaron, nehazardujeme s jeho životem? :)


Účinné látky antiparazitik jsou zčásti přímo ze skupiny jedů. Jak jinak by také parazity usmrtily. Volba léku a dávkování vyžaduje maximální opatrnost a odbornost lékaře. Vaše zlehčování jejich používání není na místě. Doporučuji Vám prostudovat dostupnou související lékařskou literaturu a zřejmě se shodneme, že SÚKL má relevantní údaje, proto přikládám odkaz:
www.olecich.cz/modules/medication/search.php?data[atc_group]=P
stačí pak zadat tlačítko vyhledávání a doporučuji pečlivě prostudovat. Propříště, jestli chcete opravdu věcně diskutovat, si nechte pro sebe pochybnosti o mé schopnosti přemýšlet a že o něčem vím(bez prominutí) h....Mám státní zkoušky pro práci s jedy a související vysokoškolské vzdělání, máte i Vy podobné vzdělání v oboru?
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod Miguel » 12 srp 2014 21:14

Související vysokoškolské vzdělání ve farmacii? To určitě ne, to by z Vás nelezly takové hovadiny:-)
Účinné látky antiparazitik jsou zčásti přímo ze skupiny jedů. Jak jinak by také parazity usmrtily.

To je na Nobelovu cenu:-)
tady je něco o nejčastěji používaném Ivermectinu
Látku poprvé izoloval v roce 1975 William Campbell, veterinář z firmy Merck (US), ze směsi skupiny látek podobného typu - avermektinů - objevených ve vzorcích půdy odebraných na jednom golfovém hřišti pracovníky japonského výzkumného ústavu Kitasato. Extrakt z tohoto vzorku se projevil jako velmi účinný proti mnoha různým zvířecím vnějším i vnitřním parazitům (endoparazitům a ektoparazitům). Při dalším zkoumání se jako nejúčinnější projevil právě derivát ivermektin, odvozený od mateřské látky této skupiny organických látek, avermectinu. V roce 1978 dr. Campbell testoval tuto látku s úspěchem na koních jako léčebný prostředek proti mikroskopickému parazitu Onchocerca cervicalis. Protože si uvědomil, že je příbuzný původci onchocerciasy, začala firma Merck na jeho podnět v roce zkoumat možnost použití ivermektinu i v humánní medicině. Jakmile byla prokázána neškodnost této látky pro člověka, začala v roce 1982 firma Merck ve spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO) rozsáhlé testování ivermektinu na lidech, které se ukázalo jako velice úspěšné.


A zopakuji to znovu: nemáte žádné relevantní informace, žádné statistiky, o tom, kolik je v běžné populaci parazitů. Nemáte,
ale přece víte, že ta doktorka přehání. Nebo snad disponujete nějakou takovou statistikou?
Anebo víte ho...?
Miguel
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2013 11:19

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod damanhur » 12 srp 2014 21:53

Mezi antiparazitika patří např. léky s účinnou látkou patřící do skupiny pyretroidů, jedů s účinkem na nervovou soustavu. Proto opatrnost a správná aplikace na doporučení lékaře. Proto léky na předpis. Váš odkaz na ivermektin je zavádějící, v Čechách není registrován.
Připadá mi úsměvné, že se za každou cenu snažíte dokázat, že jsme národ prolezlý parazity, zřejmě mi nezbývá nic jiného, než Vás při tom pocitu, nebo fobii?, zanechat. :D
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod Miguel » 13 srp 2014 07:24

damanhur píše:Mezi antiparazitika patří např. léky s účinnou látkou patřící do skupiny pyretroidů, jedů s účinkem na nervovou soustavu. Proto opatrnost a správná aplikace na doporučení lékaře. Proto léky na předpis. Váš odkaz na ivermektin je zavádějící, v Čechách není registrován.
Připadá mi úsměvné, že se za každou cenu snažíte dokázat, že jsme národ prolezlý parazity, zřejmě mi nezbývá nic jiného, než Vás při tom pocitu, nebo fobii?, zanechat. :D


Teď jste mně opravdu pobavil. Ty pyretroidy jsou ve formě postřiků na zemědělské plodiny. Který z nich je registrovaný jako perorální nebo injekční
humánní lék? Kterým z nich se mohu otrávit?
To je ta Vaše státní zkouška z jedů? Stříkáte v JZD mandelinku?
Miguel
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2013 11:19

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod Miguel » 13 srp 2014 10:16

damanhur píše:Jsem také pro rozdělení vlákna, humánní antiparazitika jsou na lékařský předpis a zcela určitě to má svůj důvod. Zajít si k lékaři v případě, že mám příznaky nebo podezření ne parazitické onemocnění, není v České republice žádný problém. Další cestou je komplexní preventivní prohlídka. Vůbec není nutné národ parazity strašit a nabádat k nebezpečným samoléčitelským praktikám. V mojí široké rodině na lékařské prohlídky a související laboratorní vyšetření chodíme a nikdy jsme žádné parazity neměli.
Jsem tedy pro rozdělení vlákna, možná je na zváženou speciální vlákno pro "alternativní antiparazitika" aby se různí "léčitelé" a šarlatáni mohli vyřádit, uvidíme s čím vším pro pobavení přijdou :D
A ta probiotika budou důležitá i pro ně, až si svými "zázračnými preparáty" vytlučou prospěšnou střevní mikrofloru, přiotráví se a rozhodí si homeostázi organismu, tak aby jim probiotika napáchané škody pomohla napravit.


Škoda, že jste mi pane kolego se státní zkouškou z jedů neodpověděl v příslušném vláknu na to, které že jsou ty humánní antiparazitika na bázi jedů.
A s příslušným vzděláním v oboru:-)
V době, kdy se můj kolega léčil s těmi svými obtížemi, u nás žádné antiparazitika registrovány nebyly. Takže použil veterinární preparát, se stejnou účinnou látkou.
Zeptejte se kteréhokoliv farmaceuta, co si o takovém počínání myslí.
Já chápu doktory, že musí milovat takové pacienty, jako jste Vy, co poslouchají jak hodinky a považují každý jejich výrok jako hodný vytesání do kamene.
Osobně ale mám trochu jiný přístup.
Miguel
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2013 11:19

Další

Zpět na Přírodní léky, substance a běžně dostupné doplňky stravy - výzkum, zjištění, objevy ; vitamíny a alternativní medicína

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků