Parazité u zvířat - podobnost s lidmi - diskuse

Ověřené i ne úplně ověřené přírodní či běžné substance, které by mohly pomáhat, ale i škodit. Také alternativní medicína, různé diety, strava. Ověřené i ne zcela ověřené alternativní teorie.

Re: Probiotika, střevní mikroflóra, bakterie, parazité,....

Příspěvekod damanhur » 13 srp 2014 11:42

Poslal jsem vám během diskuze odkaz na příslušnou stránku SÚKLu s informacemi k prostudování, což jste, jak vyplývá z vašeho příspěvku, neučinil. Doporučuji napravit.
Přidávám proto odkaz i sem:
www.olecich.cz/modules/medication/search.php?data[atc_group]=P
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Parazité u zvířat - podobnost s lidmi - diskuse

Příspěvekod Miguel » 13 srp 2014 15:50

V koncích? Běžte stříkat mandelinku na pole... uděláte líp. Pane se státní zkouškou...
Miguel
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2013 11:19

Re: Parazité u zvířat - podobnost s lidmi - diskuse

Příspěvekod damanhur » 13 srp 2014 17:08

Ani náhodou nejsem v koncích, jen na rozdíl od Vás, i když jsem těžce slabozraký, snažím se věci z dostupných materiálů prostudovat do hloubky. Proč si tedy neotevřete ten odkaz, jsou tam všechna registrovaná antiparazitika a zjistíte jejich účinné látky. A neškodilo by trochu slušnosti, jaké máte vzdělání Vy? Harvard?
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Parazité u zvířat - podobnost s lidmi - diskuse

Příspěvekod Miguel » 13 srp 2014 18:17

Tak pořadě.
Že jste těžce slabozraký - takový argument bych nečekal. Čekal jsem, že vyrukujete s roztroušenou sklerózou. To by mně opravdu dojalo, na tomhle fóru:-)
O vzdělání jste začal prvně mluvit Vy. Argumentoval jste svojim vzděláním, pravděpodobně v chemické oblasti. Tohle je pane farmacie. Tady jsou Vaše státní
zkoušky se zacházením s jedy naprosto irelevantní.
Odkaz jsem otvíral dvakrát, vyběhlo mi vyhledávání na SUKLu. Až teď asi po půl hodině, se mi tam objevil odkaz na Plaquenil.
jeho použití
Z oblasti revmatologických a kožních onemocnění je přípravek vhodný u systémového a diskoidního lupus erythematodes, zánětlivého onemocnění kloubů (revmatoidní artritidy), chronického zánětu kloubů u mladistvých (chronické juvenilní artritidy) a onemocnění na podkladě zvýšené citlivosti kůže na sluneční světlo (fotodermatóza). Hydroxychlorochin je dále určen k léčbě a předcházení malárie.

tak nějak vyplývá, že to není látka, která by měla nějaké extra využití pro vyhubení obvyklých parazitů. I mezi šarlatány, jak píšete, se tato látka těší zvláštní pozornosti, dostane se Vám upozornění,
že "tenhle sajrajt prostupuje až do mozku a není s ním žádná sranda" a proto ho skoro nikdo nepoužívá. Obvykle se užívá Albendazol nebo Mebendazol.
Nicméně, ani ten plaquenil není mezi pyretroidy, jak jste uváděl, nebo se pletu?
Zeptejte se místního Franty, jaký lék mu podala jeho lékařka. Předpokládám, že Mebendazol. Co jsem tak vyčetl mezi řádky, ani ho netestovala, jestli vlastně nějaké parazity měl.
Prostě mu ho dala systémem "vyzkoušíme to a uvidí se". Jaký je rozdíl, mezi mým známým, který si opatřil antiparazitika nedostupná v naší lékárenské síti a jal se je užívat sám,
a Frantou, který k tomu dostal posvěcení od svojí lékařky systémem "zkusme to"?
Miguel
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2013 11:19

Re: Parazité u zvířat - podobnost s lidmi - diskuse

Příspěvekod damanhur » 13 srp 2014 18:38

Špatně jste otevřel odkaz a úplně se někam ztratil. Naučím Vás otevírat odkazy. Celý, podtrhuji, celý odkaz si zkopírujte do schránky, vložte do adresního řádku prohlížeče(nebo celý odkaz ručně přepište) po otevření stránky klikněte na tlačítko vyhledávání. Otevře se vám stránka s antiparazitiky. Ten portál SÚKLu je celkem přehledný a dobře udělaný, při troše trpělivosti byste se z celkového přehledu léků na antiparazitika dostal taky.
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Parazité u zvířat - podobnost s lidmi - diskuse

Příspěvekod Miguel » 13 srp 2014 19:05

Já jsem si antiparazitika našel na slovenském SUKLu. Tam je i ten Albendazol.
Na normálním serveru odkazy fungují, nepovažoval jsem to za důležité.
Plaquenil je tedy z "čeledi" pyretroidů?

Ptám se znovu - je nějaký rozdíl mezi přístupem obvodní lékařky k Frantovi a mojeho kolegy, který si pro antiparazitika přišel k veterináři, když jiná možnost nebyla?
Proč Dulča nenapíše Frantovi, že je magor, že bral antiparazitika bez testů? Proč mu nenapíšete Vy, že uvěřil svojí fóbii?
Neříká se tomu pokrytectví?

Nemějte prosím Vás ty doktory za takové bohy. Zajděte si na fórum o borelrióze, o chlamýdiích. Uvidíte, k čemu jsou ti doktoři dobří.
Když přijdete za svým obvodním lékařem a začnete před ním např. o candidě, o parazitech atd. pravděpodobně se Vám vysměje. Jistě, jsou lékaři osvícení,
kteří mají zájem a studují nové poznatky. Nicméně, hlavně na maloměstě, narazíte většinou na čisté pitomce.
Můj obvodní lékař, dokud jsem ho tady v Brně měl, byl velice schopný dispečer. Když jste ho řekl, že Vás bolí oko, poslal Vás na oční, když Vás bolelo v krku,
poslal na ORL. Nebo předepsal Paralen. Asi po třetí návštěvě jsem seznal, že to co on zvládnu i já a už jsem u něj pět let nebyl. Člověk, který chodí od šesti
do tří nebo od devíti do pěti nejspíše takové pablba potřebuje, aby dostal neschopenku. Já se spoléhám sám na sebe a tudíž jsem se od návštěv obvodního
lékaře oprostil...
Za své dopingové kulturistické minulosti jsem do sebe nacpal takové hory všech možných preparátů v takových kombinacích, že bych musel být desetkrát mrtvý,
kdyby to tak bylo. Lidské tělo snese mnoho. Možná jsem se dokonce nevědomky léčil, protože dopingové preparáty snižují imunitu a možná právě proto přišla
moje první epizoda s RS až po 30 roce života a pak jsem měl 8 let úplný klid...
Krom toho, někdo tady citoval studii ze které vyplývalo, že podobně jako neléčená rýma trvá týden a léčená sedm dnů, tak podobně není žádný rozdíl mezi
pacienty, kteří se léčí s RS a těmi, co ne... Bůhví, jak to doopravdy je, a jestli ta léčba vůbec má nějaký smysl...
Miguel
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2013 11:19

Re: Parazité u zvířat - podobnost s lidmi - diskuse

Příspěvekod dulca » 13 srp 2014 20:01

Miguel: ale ja mu napsala, ze si myslím, že napadeni parazity od doby mateřské školky je nepravdepodobne, protoze se ladoval přípravkem na roupy, ...je to vaše blbost čím se ladujete, jestli si čokl, nebo kocour tak ti na veterině bude jistě dobře ;-) a léky pro psa ti jistě velmi pomuzou, protoze zajisté máme shodne parazity :-P ....počkej do důchodu starobniho a pak jasej, ze si přežil ve zdravi konzumaci anabolik.....
Paraziti doprovazi lidstvo od jeho vzniku, takže tak škodit nemůžou, možná víc škodí jejich absence....
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Parazité u zvířat - podobnost s lidmi - diskuse

Příspěvekod Miguel » 13 srp 2014 20:41

dulca píše:Miguel: ale ja mu napsala, ze si myslím, že napadeni parazity od doby mateřské školky je nepravdepodobne, protoze se ladoval přípravkem na roupy, ...je to vaše blbost čím se ladujete, jestli si čokl, nebo kocour tak ti na veterině bude jistě dobře ;-) a léky pro psa ti jistě velmi pomuzou, protoze zajisté máme shodne parazity :-P ....počkej do důchodu starobniho a pak jasej, ze si přežil ve zdravi konzumaci anabolik.....
Paraziti doprovazi lidstvo od jeho vzniku, takže tak škodit nemůžou, možná víc škodí jejich absence....


A ty se starobního dočkáš?
Dulčo, zopakuju ti to ještě jednou, stejné antiparazitika jako jsou pro psa jsou i pro lidi, Albendazol, Mebendazol, shodné účinné látky, neexistuje nic jako humánní a veterinární antiparazitika,
jsou to pořád tytéž léky, jen v provedení pro zvířátka nebo pro lidi.
Já se ničím neláduju, ale opravdu mně tohle téma tak zaujalo, že si seženu - pro tvůj klid - humánní Mebendazol a jednu kůru absolvuju.
Opakuju to od začátku, nevěřím souvislosti mezi RS a parazity. Psy mají parazitů bez tak nejvíc a na RS netrpí.
Miguel
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2013 11:19

Re: Parazité u zvířat - podobnost s lidmi - diskuse

Příspěvekod Franta » 13 srp 2014 21:21

Pes má 2,8 miliard písmen v DNA a člověk 3,3 miliard. To se někomu může zdát podobné, protože rozdíl je jen 500 milionů písmen.
Ale pouze 5% lidského genomu je shodé se psím :!:

Jinými slovy člověk z 95% není pes.

A usuzovat že když pes má parazity a nemá RSku a že proto jí nemůže mít ani člověk je úplně mimo nějakou logiku,
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Parazité u zvířat - podobnost s lidmi - diskuse

Příspěvekod dulca » 13 srp 2014 21:52

Miguel: proč si se potom ládovat antiparazitiky, když neveris souvislosti, nějak pak postradam smysl,....
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Parazité u zvířat - podobnost s lidmi - diskuse

Příspěvekod Miguel » 14 srp 2014 06:54

dulca píše:Miguel: proč si se potom ládovat antiparazitiky, když neveris souvislosti, nějak pak postradam smysl,....


Ze zvědavosti, jestli sám nějaké parazity mám. Ale že nevěřím souvislosti jsem psal od začátku!
Miguel
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2013 11:19

Re: Parazité u zvířat - podobnost s lidmi - diskuse

Příspěvekod Miguel » 14 srp 2014 06:56

Franta píše:Pes má 2,8 miliard písmen v DNA a člověk 3,3 miliard. To se někomu může zdát podobné, protože rozdíl je jen 500 milionů písmen.
Ale pouze 5% lidského genomu je shodé se psím :!:

Jinými slovy člověk z 95% není pes.

A usuzovat že když pes má parazity a nemá RSku a že proto jí nemůže mít ani člověk je úplně mimo nějakou logiku,


To je pravda. Nicméně, RS je rozšířenější u žen a u těch bych předpokládal menší výskyt parazitů. A taky je více v severských
zemích a to už nedává vůbec žádný smysl.
Miguel
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2013 11:19

Re: Parazité u zvířat - podobnost s lidmi - diskuse

Příspěvekod dulca » 14 srp 2014 07:51

Miguel píše:
To je pravda. Nicméně, RS je rozšířenější u žen a u těch bych předpokládal menší výskyt parazitů. A taky je více v severských
zemích a to už nedává vůbec žádný smysl.


Proč myslis, ze ženy mají min parazitu?

Ze by na RS mělo vliv víc faktorů, než pochybni cervici?
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Parazité u zvířat - podobnost s lidmi - diskuse

Příspěvekod Franta » 14 srp 2014 08:02

tak tady bych se představivosti vůbec nebránil.
Severské země......prostě parazitům ve vzduchu může škodit ultrafialové záření a to není nic neobvyklého. Na sluníčku ve vzduchu nepřežijí tak dlouho.
Že mají ženy dvakrát vyšší výskyt.....může být větší genetická náchylnost ... ženy při menstruaci a v těhotenství ztrácejí minerály a vitamíny a mají tudíž jejich větší potřebu, jejich nedostatek může ženu vůči parazitům dělat zranitelnější......větší hormonální výkyvy atd.

Také co definovat pod pojmem parazit.....někdo si představuje červa dlouhého několik mm. Ale parazitem se rovněž může myslet baktérie o rozměrech 0,1 mikrometru(0,0000001metru). Která zabírá prostor 0.000000000000000000001 metru krychlového nebo pro lepší představivost 0,000000000001 milimetru krychlového Nebo dokonce její metabolický produkt o velikosti jedné molekuly, který těžko někdo pod mikroskopem najde v záplavě jiných molekul, bakterií, virů a jiných látek.
Navíc jí ani nikdo nehledal, protože nikdo neví jak by taková bakterie, která způsobuje RS, mohla vypadat.
A klidně to může být i mrtvý parazit, mrtvá baktérie, která v lidském těle nepřežije. Ale jejíž mrtvolka se váže na receptory imunitních buněk a způsobuje imunitní reakce...

Prostě představivosti se meze nekladou. A dokud příčinu znát nebudeme, tak nemůžeme dělat závěry.

Já osobně si myslím, že spouštěč eresky musí být právě baktérie, její metabolický produkt, vir a pod, protože ereska dědičná není (kromě určité genetické náchylnosti) .... takže ereska musí být způsobena něčím cizorodým.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Parazité u zvířat - podobnost s lidmi - diskuse

Příspěvekod dulca » 14 srp 2014 08:17

Franta: parazit ma přesnou definici, neplet sem pojem bakterie....jinák na mikroskopické parazity, ti léky na roupy nezaberou, ty mají své pripravky....
A co když je RS psychosomaticka, proč hledat příčinu vně, když může být uvnitř.....
Naposledy upravil dulca dne 14 srp 2014 08:32, celkově upraveno 1
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

PředchozíDalší

Zpět na Přírodní léky, substance a běžně dostupné doplňky stravy - výzkum, zjištění, objevy ; vitamíny a alternativní medicína

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník