Probiotika, střevní mikroflóra, bakterie, parazité,....

Ověřené i ne úplně ověřené přírodní či běžné substance, které by mohly pomáhat, ale i škodit. Také alternativní medicína, různé diety, strava. Ověřené i ne zcela ověřené alternativní teorie.

Probiotika, střevní mikroflóra, bakterie, parazité,....

Příspěvekod Franta » 06 pro 2013 09:32

***************************************************************************************************
Obecná diskuse o probiotikách , střevní mikroflóře, bakteriích a parazitech.
Přesunul jsem sem příspěvky z jiné diskuse o detoxikační medicíně.

***************************************************************************************************

Je možné že na parazitech něco je, jít na ně ale ohmmetrem nebo laserem do vody je šarlatánství.

V rodině jsme všichni začali brát probiotika Biopron, protože chceme na sobě ověřit konkurenční hypotézu. Pokud jsou ve střevech nějaké škodlivé baktérie, tak vypuštěním prospěšných jim zmenšíme životní prostor.
Zatím bereme cca měsíc, je to hodně krátká doba, ale zatím v pohodě.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod petankl » 06 pro 2013 09:44

Franta píše:V rodině jsme všichni začali brát probiotika Biopron, protože chceme na sobě ověřit konkurenční hypotézu. Pokud jsou ve střevech nějaké škodlivé baktérie, tak vypuštěním prospěšných jim zmenšíme životní prostor.
Zatím bereme cca měsíc, je to hodně krátká doba, ale zatím v pohodě.


Taky jsem to zacal brat a tez zatim v poradku.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod dulca » 06 pro 2013 16:04

Já si sice nemyslím, ze bakterie je původcem RS, ale věřím a mám vyzkoušené, ze pri brani probiotik se cítím líp. Beru vždy při kortacich. Rozhodne to ma pozitivní vliv na imunitu. Preparáty kupuju dle nabídky co je k sehnání v internetové lekarne, vybírám preparáty s nejvíce druhy a prebiotiky. Střídán výrobce.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod Simms » 15 úno 2014 08:17

Já si myslím že to způsobuje nějaká bakterie nebo parazit. Začal jsem užívat antihelmintika. A pociťuji výrazné zlepšení. Doprovodný příznaky rs jsou pryč.
Simms
 
Příspěvky: 63
Registrován: 25 bře 2013 15:03

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod vychodocech » 15 úno 2014 10:24

A jaké konkrétní léky proti střevním parazitům užíváš?
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod elwex » 15 úno 2014 11:13

Zajímavé je, že podle jedné studie pacienti nakažení právě helmity (červy ve střevech) mají mnohem mírnější průběh RS.
Viz http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 2811000051
elwex
 
Příspěvky: 50
Registrován: 01 pro 2013 20:47

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod Simms » 15 úno 2014 11:19

elwex píše:Zajímavé je, že podle jedné studie pacienti nakažení právě helmity (červy ve střevech) mají mnohem mírnější průběh RS.
Viz http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 2811000051


To je pěknej boolshit tenhle článek.
Simms
 
Příspěvky: 63
Registrován: 25 bře 2013 15:03

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod Franta » 15 úno 2014 22:44

Simms píše:To je pěknej boolshit tenhle článek.

Vůbec si nemyslím si, že by článek z odkazu byl boolshit. V roztroušené skleróze bojují imunitní buňky těla proti svým vlastním buňkám v mozku a míše. To způsobuje zánět, a zánět demyelinované léze. Takže je zcela logicé, že nějaká jiná infekce, nebo parazit v těle ty "zlé" imunitní buňky přivolá k sobě a tak budou v mozku z části chybět a o to méně se v mozku bude tvořit zánět. A taky to tak opravdu funguje.

Na druhou stranu, zase mouhou existovat parazité, které mohou do střev vypouštět nějaké toxíny, které se pak krví dostanou do mozku a tam zánět naopak způsobovat. Ale o nich ten článek ze sciencedirect není.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod Simms » 16 úno 2014 09:12

Franta píše:
Simms píše:To je pěknej boolshit tenhle článek.

Vůbec si nemyslím si, že by článek z odkazu byl boolshit. V roztroušené skleróze bojují imunitní buňky těla proti svým vlastním buňkám v mozku a míše. To způsobuje zánět, a zánět demyelinované léze. Takže je zcela logicé, že nějaká jiná infekce, nebo parazit v těle ty "zlé" imunitní buňky přivolá k sobě a tak budou v mozku z části chybět a o to méně se v mozku bude tvořit zánět. A taky to tak opravdu funguje.

Na druhou stranu, zase mouhou existovat parazité, které mohou do střev vypouštět nějaké toxíny, které se pak krví dostanou do mozku a tam zánět naopak způsobovat. Ale o nich ten článek ze sciencedirect není.


Já mám na mysli tu druhou variantu. Že nějaká breberka vypouští něco do střev
Simms
 
Příspěvky: 63
Registrován: 25 bře 2013 15:03

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod dulca » 16 úno 2014 10:50

Simms: A ty víš jaká? Já jen, abys nezlikvidoval i tu dobrou
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod Simms » 21 úno 2014 18:19

dulca píše:
Elis píše:A tak teda poraďte... co zkusit... jsem objednaná na březen na měření. Nemá to teda smysl???
Díky za rady 8-)

Kdyz nájde lekare, který s těmi preparáty pracuje a má výsledky, můžeš zkusit, já osobne bych do toho nesla. Na parazity nevěřím, přijde mi to jako blbost, jestli je člověk má lze zjistít v normálních laboratorich. Podle mého je to dobrý tahak na prachy. Co funguje z alternativy najdes, ze proplaci pojišťovny např. ve Svycarsku, Německu atd. Jinak já jedu v lecbe, která tu schválena není, ale je to pod dohledem MUDra a ve Svycarsku, Německu to pojišťovny platí. Ty by úplný hovadiny necalovaly.


Parazit se dá najít jenom při pitve, ale z krve to zjistit nejde. Probíral jsem to s jedním veterinářem.
Simms
 
Příspěvky: 63
Registrován: 25 bře 2013 15:03

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod elwex » 25 úno 2014 16:32

Simms píše:Parazit se dá najít jenom při pitve, ale z krve to zjistit nejde. Probíral jsem to s jedním veterinářem.


No právě. Moje sestřenice pracuje přes rok na pitevně a v životě tam žádného lidským okem viditelného parazita neviděla. Ptala se i zkušenějších kolegů, ale červíci jsou prý jen na soudním - ti ale nalezli do mrtvol až po smrti.
elwex
 
Příspěvky: 50
Registrován: 01 pro 2013 20:47

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod Miguel » 05 srp 2014 14:41

elwex píše:
Simms píše:Parazit se dá najít jenom při pitve, ale z krve to zjistit nejde. Probíral jsem to s jedním veterinářem.


No právě. Moje sestřenice pracuje přes rok na pitevně a v životě tam žádného lidským okem viditelného parazita neviděla. Ptala se i zkušenějších kolegů, ale červíci jsou prý jen na soudním - ti ale nalezli do mrtvol až po smrti.


Po aplikaci antiparazitik se máš druhý den klacíkem prošťourat svým exkrementem, uvidíš jich spoustu. Parazitů v sobě všichni pár máme...
Miguel
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2013 11:19

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod damanhur » 05 srp 2014 16:20

Dovolím si oponovat a nesouhlasit. Budeme-li vycházet z definice parazita ve veterinární i humánní medicíně, pak zcela jistě parazity nemáme všichni... :D
Totéž platí i u zvířat.
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Parazité - detoxikační medicína - Ing Hana Bláhová

Příspěvekod Miguel » 06 srp 2014 05:35

Ano, všichni zajisté ne, ale promořenost parazity není nic neobvyklého.
Miguel
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2013 11:19

Další

Zpět na Přírodní léky, substance a běžně dostupné doplňky stravy - výzkum, zjištění, objevy ; vitamíny a alternativní medicína

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník