Praktický průvodce labyrintem úhrad léčby RS

Praktický průvodce labyrintem úhrad léčby RS

Příspěvekod Franta » 18 črc 2013 08:53

http://www.tribune.cz/clanek/30418-prak ... d-lecby-rs

jsou tam vidět dost paradoxy našeho zdravotnictví.

Cituji věci které mě zaujaly - například:
"Z hlediska medicíny založené na důkazech je situace absurdní, protože pojišťovna (resp. SÚKL) trvá na přeléčení ataky kortikoidy (resp. tím podmiňuje úhradu DMD léčby), nicméně důkazní úroveň prospěšnosti intravenózně podaných kortikoidů u ataky je nižší než důkazní úroveň efektivity DMD léků, které pojišťovna odmítá hradit, pokud k přeléčení nedošlo."
....
V indikačních kritériích je ošetřena možnost změny terapie, jen pokud pacient na dané léčbě neprofituje klinicky, ne pokud je nutno změnit preparát z jiných důvodů – nežádoucí účinky léku nebo detekce neutralizačních protilátek proti interferonu beta. „Rigidní výklad je opět takový, že pokud nemůžeme pokračovat jedním přípravkem, tak pro záměnu léku opět potřebujeme dvě dokumentované ataky, tzn. zhoršení zdravotního stavu, které může být nezvratné, i když jsou indikační kritéria pro léky první volby shodná. Podobně to platí i u léků druhé linie.“
.....
Nebo že použití hůlky znamená odmítnutí léčby pojišťovnou.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Praktický průvodce labyrintem úhrad léčby RS

Příspěvekod petankl » 18 črc 2013 09:41

Jojo tentyz odkaz jsem daval nedavno na SMS. No je z toho videt, ze u tech rs preparatu nejde moc o leceni pacienta ale splneni zakona do puntiku a ponechani stejnych (objem je pravdepodobne predem dohodnut) financnich toku farma firmam..
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Praktický průvodce labyrintem úhrad léčby RS

Příspěvekod Franta » 18 črc 2013 10:52

Na SMS moc často nechodím, už jsem tam nebyl takových 14 dní nebo spíš víc. Můžeš to dávat i sem. Nemusí to tu být jen o výzkumu.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy


Zpět na Zdravotní péče - Finance - Přednášky - Odkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron