Odkaz na stránky "aktivní život" - přednášky

Odkaz na stránky "aktivní život" - přednášky

Příspěvekod jakkdy64 » 12 bře 2013 16:16

na stránkách aktivnizivot lze poslechnout přednášku Mudr.Vachové - vitamín D a RS je její letité téma
http://www.aktivnizivot.cz/vas-web-zive/aktuality/prednasky-z-konference-o-rs-nejen-pro-rodinu-a2457959/?search_vyraz%5B0%5D=%7Cn%7Cvachova&search_zvyrazni=true
Naposledy upravil jakkdy64 dne 06 dub 2017 14:05, celkově upraveno 1
jakkdy64
 
Příspěvky: 111
Registrován: 12 bře 2013 16:13

Re: Odkaz na stránky "aktivní život" - přednášky

Příspěvekod jakkdy64 » 14 bře 2013 12:06

Bohužel, cenzorským zásahem namistrovaného Franty - který zřejmě oba odkazy považoval za totožné - zmizel z těchto stránek druhy odkaz odkazující na jinou konferenci o RS .

Sebezbožtění vlastního stylu informační práce mu nedovoluje alespoň zběžně zkouknout příspěvky ostatních.
Jednodušší je smazat - a zahlcovat nás jeho vlastními nesouvislými přeloženými informačními výkřiky.

Pro zájemce o skutečné - do všech souvislostí zařazené - informace znovu uvádím onen druhý odkaz: http://www.aktivnizivot.cz/vas-web-zive/aktuality/prednasky-z-konference-o-rs-ne-jen-pro-rodinu-a2100338/?search_vyraz%5B0%5D=%7Cn%7Cmp3&search_zvyrazni=true

Ucelené informace zde obsažené - viz mp3 nahrávky přednášek předních českých odborníků (dle Františka "koupených" farmaceutickými firmami) poskytnou čtenářů mnohem více než utržky přeložených výkřiků ze zahraniční článků
Naposledy upravil jakkdy64 dne 06 dub 2017 14:06, celkově upraveno 2
jakkdy64
 
Příspěvky: 111
Registrován: 12 bře 2013 16:13

Re: Odkaz na stránky "aktivní život" - přednášky

Příspěvekod petankl » 14 bře 2013 13:32

Pane kolego jakkdy64, myslim, ze byste mohl ucelneji dat tyto odkazy na forum sdruzeni sms ( http://www.klubsms.cz ). Tyto odkazy stejne nejsou aktualni a jsou snadno ziskatelne bud na SMS nebo kdekoliv na ceskem internetu.

Troufam si dale tvrdit, ze pomijite skutecnost, ze Franta je vlastnikem tohoto fora a pokud se Vam nelibi, co se tu pise, neni nic jednodussiho nez sem proste nechodit.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Odkaz na stránky "aktivní život" - přednášky

Příspěvekod Franta » 14 bře 2013 14:18

jakkdy64 píše:Bohužel, cenzorským zásahem namistrovaného Franty - který zřejmě oba odkazy považoval za totožné - zmizel z těchto stránek druhy odkaz odkazující na jinou konferenci o RS .

Nikoliv cenzorský zásah, ale moderátorský zásah.
Ano, oba odkazy jsem považoval za totožné.
Jak by to fórum vypadalo, kdyby každý posílal odkaz bez komentáře do několika fór součastně ?
Pokud napíšete do příspěvku o co jde a jaké je pointa, tak s tím nemám vůbec žádný problém.

A za druhé na stránkách vidím datum 06.11.2011
V titulku tohoto fóra je že je zaměřené na novinky.
Ale i tak s tím nemám problém aby to tu bylo. Ale v nějaké příslušné kategorii.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Odkaz na stránky "aktivní život" - přednášky

Příspěvekod vychodocech » 14 bře 2013 14:22

To nebylo na popud Franty, ale můj. Omlouvám se, považoval jsem to jako duplikaci. Tyhle odkazy budou směrovány právě do tohoto vlákna, jen pro příště prosím o alespoň malý komentář k odkazu.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Odkaz na stránky "aktivní život" - přednášky

Příspěvekod Franta » 14 bře 2013 14:31

vychodocech píše:To nebylo na popud Franty, ale můj. Omlouvám se, považoval jsem to jako duplikaci.

Ano, i já jsem si myslel, že odkaz je ten samý, protože příspěvky byly bez jakéhokoliv komentáře.
A opticky to rozpoznat nejde, protože fórum nezobrazuje odkaz celý.
Takže si kdokoliv mohl myslet že jde o nějakého robota co sem jen posílá odkazy
Pokud tam bude nějaký komentář, jaká to byla přednáška, kdo přednášel a datum kdy se ta přednáška konala pokud je starší a třeba nějakou pointu té přednášky nebo alespoň téma tak to tu může být.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Odkaz na stránky "aktivní život" - přednášky

Příspěvekod vychodocech » 14 bře 2013 14:33

No já jsem si to poctivě pustil - myslím ty přednášky. Pak jsem ale zabrousil na jiné téma do myslím "objevy ve výzkumu" tam jsem si taky pustil odkaz, ale byl stejný - tak jsem to už neřešil a považoval to jako duplikaci. No - chybička se vloudila, asi jsem pustil stejný odkaz, ale v jiném tématu. Takže ty přednášky bude lepší dávat do jednoho vlákna - pro příště.
Naposledy upravil vychodocech dne 14 bře 2013 14:35, celkově upraveno 1
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Odkaz na stránky "aktivní život" - přednášky

Příspěvekod jakkdy64 » 14 bře 2013 14:35

Naopak , tyto odkazy jsou velmi aktuální a jeji aktuálnost je naopak nesrovnatelná s přednáškami a jinými odkazy na http://www.klubsms.cz , tam konci v r 2010.
Přednášky s dotazy jsou velmi aktuálni , shrnují nejnovější situaci v nových objevech, schvalených lécích, reálných možnostech předepisování.
Obsahují i bohatou diskuzi. Jsou neoceniteným zdrojem informací pro nově či nedávno diagnistikované.
O zbývajících výtkách se malicherně nehádám.
Dle mne takové odkazy patří na každé RS forum, které chce skutečně pomoci.


petankl píše:Pane kolego jakkdy64, myslim, ze byste mohl ucelneji dat tyto odkazy na forum sdruzeni sms ( http://www.klubsms.cz ). Tyto odkazy stejne nejsou aktualni a jsou snadno ziskatelne bud na SMS nebo kdekoliv na ceskem internetu.

Troufam si dale tvrdit, ze pomijite skutecnost, ze Franta je vlastnikem tohoto fora a pokud se Vam nelibi, co se tu pise, neni nic jednodussiho nez sem proste nechodit.
jakkdy64
 
Příspěvky: 111
Registrován: 12 bře 2013 16:13

Re: Odkaz na stránky "aktivní život" - přednášky

Příspěvekod Franta » 14 bře 2013 14:58

Jednalo se o dva odkazy a přesto byl odkaz na fóru 4x. Popis jedna krátká řádka byl pouze u jednoho odkazu. Každý odkaz vypadal stejně, protože fórum nezobrazuje celou cestu odkazu. Každý moderátor by se zachoval stejně.
A navíc jeden nebo dokonce dva z nich byly ve 30 dní starých novinkách.
Nejsme klubsms. Tady musí být pořádek : )
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Odkaz na stránky "aktivní život" - přednášky

Příspěvekod petankl » 14 bře 2013 18:06

jakkdy64 píše:Naopak , tyto odkazy jsou velmi aktuální a jeji aktuálnost je naopak nesrovnatelná s přednáškami a jinými odkazy na http://www.klubsms.cz , tam konci v r 2010.
Přednášky s dotazy jsou velmi aktuálni , shrnují nejnovější situaci v nových objevech, schvalených lécích, reálných možnostech předepisování.
Obsahují i bohatou diskuzi. Jsou neoceniteným zdrojem informací pro nově či nedávno diagnistikované.
O zbývajících výtkách se malicherně nehádám.
Dle mne takové odkazy patří na každé RS forum, které chce skutečně pomoci.


No, ale to, co prof. Havrdova ma v prezentaci v odkazu, ktery jste posilal, je zde obsazeno v ruznych vlaknech. Navic je to takovy ten klasicky neurologicky sitzfleisch na pacienta, takze se k tomu nemocni, pokud chteji, snadno dostanou od sveho neurologa. Z toho pohledu ony odkazy nevidim zde jako prilis prinosne a hodi se lepe publikovat na SMS, zvazte to. Jestli to zde bude nebo ne, je uz rozhodnuti Franty, ne moje ani Vase.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Odkaz na stránky "aktivní život" - přednášky

Příspěvekod jakkdy64 » 06 pro 2013 15:21

Konference "O RS (ne)jen pro rodinu" 19. října 2013 v IKEMu

•Co je to roztroušená skleróza - MUDr. Jana Lízrová Preiningerová, MS centrum VFN Praha, dlouholetá vedoucí MS Centra na Yaleské univerzitě
•Proč je důležité se hýbat i s roztroušenou sklerózou? Mgr. Lucie Suchá, MS centrum VFN
•Lékové interakce, nápoje, potrava a rizika, PharmDr. Josef Suchopár, INFOPHARM
•Zvedněte telefon a zavolejte Sestru v akci, Mária Míčová, MS centrum Plzeň

Poslechněte si přednášky jednotlivých řečníků a současně přitom sledujte jejich prezentace !
Přímý link je http://www.aktivnizivot.cz/projekty-pro-nas/50-dni-pro-roztrousenou-sklerozu
Naposledy upravil jakkdy64 dne 06 dub 2017 14:07, celkově upraveno 1
jakkdy64
 
Příspěvky: 111
Registrován: 12 bře 2013 16:13

Re: Odkaz na stránky "aktivní život" - přednášky

Příspěvekod petankl » 07 pro 2013 09:04

Nic noveho.. tak o rok starsi poznatky oproti tomuto foru. Pokud se ale pacient trpi potrebou lokalne si snizit IQ, vratit na zakladni skolu a nechat si vykladat o imunitnim systemu jako malych vojaccich necht si to pusti.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Odkaz na stránky "aktivní život" - přednášky

Příspěvekod jakkdy64 » 07 pro 2013 09:18

Je to Váš názor ,pane. Asi posloucháte jen první polovinu úvodní přednášky.
Pro mne byly tentokrát velmi zajímavé informace o léčbě RS v USA, srovnání s ČR, poslední novinky a odpovědi na dotazy (velmi emočně silná místa při těžkých případech). A přednáška o lékových interakcích byla nesmírně zajímavá pro každého (nejen o RS) - dokonce i pro informacemi zaskočenou sestru v akci.
jakkdy64
 
Příspěvky: 111
Registrován: 12 bře 2013 16:13

Re: Odkaz na stránky "aktivní život" - přednášky

Příspěvekod petankl » 07 pro 2013 14:09

Mel jste pravdu, ze jsem si poslechl jen prvni cast prvni prezentace, a to proto, ze ta prezentace je uplne tragicky nahrana (polovine z toho neni rozumet, hlavne otazkam posluchacu). Nechapu proc si tam nezaridili lepsi audiovizualni techniku pri poctu posluchacu a z jejich pohledu renomovanosti hostu. Pochybuju, ze by na to ten fond impuls nemel penize nebo je nesehnal od farmafirem kdyz je ta konference vlastne podporuje, tj. reklama zajistena.

Nicmene zaujalo me, co jste z prezentace vypichl, a tak jsem se jal si to poslechnout cele. Bohuzel ale stale nesdilim Vas pohled na ni. Pani doktorka je velmi nekonzistentni a odpovedim na otazky, ktere jsou ji neprijemne nebot snizuji vyklad pani doktorky o uzasnosti soucasnych preparatu, se vyhyba. Zde jako priklad poslouzi otazka jedne pacientky, kdy se pta, zda-li se studuji i leciva na vyleceni rs a ne jen na jeji leceni. Na to pani doktorka cosi drmoli o tom, ze to je tezke rs vylecit a ze ji umi jen lecit a ze opravdovy lek na rs je prilis daleko v budoucnu a rychle jde k dalsimu tazajicimu. A ona cast rozhovoru, kterou zminujete, kdy se pan pta na moznosti sve v dusledku rs jiz tezce postizene manzelky (pravdepodobne blizko terminalnimu stavu), ktera si prosla celym tim oslnujicim zebrikem rs preparatu, je rovnez vymluvna. Pani doktorka se snazi slapat vodu a nepriznat, ze proste uz nic nepomuze a game over a vyhnout se doplnujici otazce jaktoze ty uzasne rs preparaty na manzelku nemeli vubec ucinnost a k cemu je tedy brala. Nastesti pan je neodbytny, tak se k jeji velke nelibosti (zcela zjevne zrejme z jejiho hlasu) pani doktorka chvili vari ve vlastni stave nez se obtezujiciho pana zbavi. Za zminku stoji i jeji vyklad o tysabri, kde preparat predstavuje jako zazrak (jeji vlastni slova) soucasne lecby rs. Rychle slape vodu u vedlejsich priznaku a PML vyklada jako takovou nepodstatnou a strasne malo pravdepodobnou infekci, ktera podle ni muze vyjimecne skoncit spatne. Co se tyka jejiho srovnavani lecby rs v USA a u nas, tak CR velice vyzdvihuje jako snad nejlepsi misto na leceni rs na svete a hani system zdravotniho pojisteni v USA. Tak jasne, kdyz tady kazdemu pacientovi vse zaplati pojistovna a stat z kapes vsech ostatnich obcanu CR a pacient se prakticky nemusi o nic starat, tak to vypada jako raj. Akorat ji ty osklive pojistovny davaji limity na vydej preparatu, ze je to je mimo jine primy dusledek toho, ze se tu kazdemu vse zaplati uz pani doktorka nezminuje. Hanit USA neni take fer, protoze tam ma aspon kazdy pacient jasne, co dostane a ty vztahy jsou mnohem vice rovne nez u nas.

Proto myslim ze na toto forum ty odkazy na ony prednasky moc nepatri. Nicmene mate pravdu, je to jen a jen muj nazor. Rozhodnuti lezi na vlastnikovi fora a to je Franta.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Odkaz na stránky "aktivní život" - přednášky

Příspěvekod vychodocech » 07 pro 2013 14:37

Myslím, že právě tyto odkazy a přednášky sem patří - právě to tohoto vlákna, je to svobodné fórum a každý názor a zkušenosti jsou vítány.

Co se týká obsahu přednášek tak je celkem jasné, že názory (krom těch odborných) jednotlivých přednášejících jsou do značné míry jejich vlastními názory s čímž nic neuděláme a každý si musí o tom udělat vlastní názor. Ano Petankl má ve většině argumentů stejný názor jako mám já, a ztotožňuji se s velkou částí obsahu předchozího příspěvku Petankla. Nicméně, příspěvky s odkazy na přednášky sem patří.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Další

Zpět na Zdravotní péče - Finance - Přednášky - Odkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník