VFN v Praze dostala nové přístroje od Impulsu

VFN v Praze dostala nové přístroje od Impulsu

Příspěvekod vychodocech » 20 pro 2016 19:27

Vyšel tento článek:
"Centrum roztroušené sklerózy při Všeobecné fakultní nemocnici v Praze získalo díky nadačnímu fondu Impuls nové přístroje pro diagnostiku a léčbu této zákeřné nemoci. Aparáty za více než tři milióny korun pomohou pacientům v individuální léčbě".


https://www.novinky.cz/domaci/424251-pr ... rozou.html


PS: osobně jsem rozpačitý z tohoto článku, možná nedokážu plně chápat míru přínosu těchto přístrojů, také se obávám, aby to nebyl jeden z důvodů případného odebrání léčby (jako důvod, že léčba plně neúčinkuje). Možná mi to tu někdo lépe vysvětlí.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: VFN v Praze dostala nové přístroje od Impulsu

Příspěvekod petankl » 20 pro 2016 19:52

vychodocech píše:..také se obávám, aby to nebyl jeden z důvodů případného odebrání léčby (jako důvod, že léčba plně neúčinkuje). Možná mi to tu někdo lépe vysvětlí.


I kdyby to tak bylo, v cem je problem? Pokud rs preparaty u rs pacienta nefunguji, tak mu to, ze se mu nechaji nepomuze. Akorat bude prozivat nezadouci ucinky a my budeme z dani platit dalsi penize za naprosto zbytecnou lecbu. Argument, ze by to bylo placebo neberu, to at si koupi Oscillococcinum ( http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Osc ... GwodTbkH8Q ).
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: VFN v Praze dostala nové přístroje od Impulsu

Příspěvekod Franta » 20 pro 2016 20:06

Tak jestli to chápu dobře, tak první přístroj změří tloušťku sítnice a tím zjistí rozsah neurodegenerace
viewtopic.php?f=10&t=1223&p=3457
Druhý přístroj vyhodnotí styl chůze.
Ne že by to přímo léčilo. Ale s určitou mírou pravděpodobnosti odliší od sebe typy nemoci. Pokud se zjistí že pacient má například primárně progresivní formu, tak mu seberou nemoc modifikující léky, protože mu stejně nepomůžou, tak jak píše petankl.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy


Zpět na Zdravotní péče - Finance - Přednášky - Odkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník