rozhovor o lécích, klinických studiích na DVTV

rozhovor o lécích, klinických studiích na DVTV

Příspěvekod vychodocech » 25 led 2016 12:41

Dnes vyšel rozhovor o lécích, klinických studiích a lékařích na DVTV s předsedou Společnosti lékařské etiky Janem Paynem. Velmi zajímavý rozhovor se především týká pochopení vývoje léků a aplikování klinických studií a pochopení jedinečnosti - individuality každého člověka.

http://video.aktualne.cz/dvtv/payne-des ... position-2
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: rozhovor o lécích, klinických studiích na DVTV

Příspěvekod jasipe2016 » 29 bře 2016 16:44

dobrý den, můžete mi poradit, dnes mi volali, že mě chtějí zařadit do studie a brala bych léky a musela bych často na kontroly, jsem nováček, máte někdo zkušenosti o co jde a můžete mi napsat?děkuju moc, jasipe2016
jasipe2016
 
Příspěvky: 35
Registrován: 20 bře 2016 21:47

Re: rozhovor o lécích, klinických studiích na DVTV

Příspěvekod jasipe2016 » 29 bře 2016 16:44

díky za každé info
jasipe2016
 
Příspěvky: 35
Registrován: 20 bře 2016 21:47

Re: rozhovor o lécích, klinických studiích na DVTV

Příspěvekod vychodocech » 29 bře 2016 19:56

Záleží o jakou studii by šlo, já osobně jsem v minulosti několik studií využil a nelituji. Ale má to svoje výhody i nevýhody, u mne převládaly ty výhody, chce si to nastudovat a posoudit pro a proti.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: rozhovor o lécích, klinických studiích na DVTV

Příspěvekod MonikaK » 24 říj 2016 19:50

Prosím, kdo jste ve studii, berete navíc ještě nějaké léky?
Užíváte někdo Pregabalin a antidepresiva jako já?
MonikaK
 
Příspěvky: 21
Registrován: 22 říj 2016 15:57

Re: rozhovor o lécích, klinických studiích na DVTV

Příspěvekod petankl » 24 říj 2016 20:36

Antidepresiva jsou normalni fet, takovy statem hrazeny heroin.. moc bych to s temi rs preparaty nemichal.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: rozhovor o lécích, klinických studiích na DVTV

Příspěvekod MonikaK » 24 říj 2016 20:41

petankl píše:Antidepresiva jsou normalni fet, takovy statem hrazeny heroin.. moc bych to s temi rs preparaty nemichal.


:D Nj já vím, nějak jsem neměla sílu se radovat.....a co naopak na očistu těla?Díky. :)
MonikaK
 
Příspěvky: 21
Registrován: 22 říj 2016 15:57

Re: rozhovor o lécích, klinických studiích na DVTV

Příspěvekod petankl » 25 říj 2016 14:31

Pohyb i kdyz je to u rs tezke ale aspon nejaky minimalni. Taky domaci zvire (pes, kocka..) a taky hlavne nejaka cinnost, co zabere hlavu (klidne i blbe krizovky.. hlavne proste neco). Antidepresiva fakt muzou byt nebezpecne, protoze se na nich muze vytvorit zavislost stejne jako u ostatnich drog. A pak zbavovani se jich je jeste mnohem horsi nez depky pred antidepresivy..
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: rozhovor o lécích, klinických studiích na DVTV

Příspěvekod vychodocech » 25 říj 2016 14:36

Lyrica a antidepresiva se dají kombinovat, záleží ale jaká a jaké dávce, viděl jsem různé kombinace i třech a více léků vzatých ve stejný okamžik a na lačno .... , často je to tak jak píše Petankl - neumím si ani představit tu sloučeninu všechno dohromady :-). Ale někdo to tak bere... Je fakt, že ty lidi jsou často hodně unavení, utlumení ....
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: rozhovor o lécích, klinických studiích na DVTV

Příspěvekod MonikaK » 25 říj 2016 15:01

Nj to je teda blbé slušně řečeno. Ale díky. Mně ujišťuje doktorka, že je vše nezávadné, slabé.......
MonikaK
 
Příspěvky: 21
Registrován: 22 říj 2016 15:57

Re: rozhovor o lécích, klinických studiích na DVTV

Příspěvekod vychodocech » 25 říj 2016 16:24

MonikaK píše:Nj to je teda blbé slušně řečeno. Ale díky. Mně ujišťuje doktorka, že je vše nezávadné, slabé.......

:-) no asi bych měl reagovat, jak to říci slušně ..... (nezávadné a slabé? - fakt to takto říká?.... )
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: rozhovor o lécích, klinických studiích na DVTV

Příspěvekod MonikaK » 25 říj 2016 16:31

vychodocech píše:
MonikaK píše:Nj to je teda blbé slušně řečeno. Ale díky. Mně ujišťuje doktorka, že je vše nezávadné, slabé.......

:-) no asi bych měl reagovat, jak to říci slušně ..... (nezávadné a slabé? - fakt to takto říká?.... )


Přímo takto. Asi blbá doktorka.
MonikaK
 
Příspěvky: 21
Registrován: 22 říj 2016 15:57

Re: rozhovor o lécích, klinických studiích na DVTV

Příspěvekod vychodocech » 25 říj 2016 17:08

No.... profesionální to není ..... léky musí být nezávadné na té jedné straně (závadné léky by přece nikdo neschválil, že?) na té druhé straně ty léky (všechny) mají nějaké nežádoucí účinky v určitých situacích a často interakce s jinými léčivy apod. - takže slovo nezávadné je trochu mimo ....
slabé léky - to je výraz sám o sobě.... někdy si říkám, že pacienti jsou asi mentálně hrozně jednodušší - tedy z pohledu některých lékařů ....
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: rozhovor o lécích, klinických studiích na DVTV

Příspěvekod MonikaK » 25 říj 2016 17:13

vychodocech píše:No.... profesionální to není ..... léky musí být nezávadné na té jedné straně (závadné léky by přece nikdo neschválil, že?) na té druhé straně ty léky (všechny) mají nějaké nežádoucí účinky v určitých situacích a často interakce s jinými léčivy apod. - takže slovo nezávadné je trochu mimo ....
slabé léky - to je výraz sám o sobě.... někdy si říkám, že pacienti jsou asi mentálně hrozně jednodušší - tedy z pohledu některých lékařů ....


No máte pravdu, apropo jaký je to na Karláku a v Motole s péčí?Nevíte někdo?Díky.
MonikaK
 
Příspěvky: 21
Registrován: 22 říj 2016 15:57

Re: rozhovor o lécích, klinických studiích na DVTV

Příspěvekod petankl » 26 říj 2016 05:41

MonikaK píše:Nj to je teda blbé slušně řečeno. Ale díky. Mně ujišťuje doktorka, že je vše nezávadné, slabé.......


Urite ratio v tomto pro doktory je. Nechteji te desit a stresovat vedlejsimi ucinky a implicitne predpokladaji, ze nicemu nerozumis a nic si nejsi schopna zjistit. To je ale paternalisticky pristup, ktery uz dnes neobstoji. Za komousu a v 90 letech mozna, ale to je proste prezite.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Další

Zpět na Zdravotní péče - Finance - Přednášky - Odkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník