očkování-zajímavy pořad CT

očkování-zajímavy pořad CT

Příspěvekod dulca » 09 čer 2015 22:29

zajímavý pořad o očkování z ČT, každý ať si udělá názor sám...RS se to týká nepřímo
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10782831463-nedej-se-plus/215562248410019-utajena-data/
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: očkování-zajímavy pořad CT

Příspěvekod petankl » 10 čer 2015 06:48

Skutecne zajimavy porad, ktery je informacne prinosny. Diky za nalezeni, dulco. Pravda je ale takova, ze plosne ockovani vymytilo radu smrtelnych chorob a umoznilo ohromny narust lidske populace na Zemi (nechme stranou, jestli to je tak dobre nebo ne). Na druhou stranu, stejne jako napr. preparaty na rs, je ockovani velky byznis, kde se toci ohromne mnozstvi penez (rs preparaty jsou hadra proti tomuto). Velice spravne v tom poradu upozornuji na to, ze ockovani by melo byt diteti podano po nejake domluve mezi jeho rodici a lekarem, treba jinou vakcinou, nez jsou ty oficialni. Jenze toto neni v prvotnim zajmu nikoho krom tech rodicu a jejich ditete. Fakt je ale takovy, ze i tem, co na ockovani vydelavaji, se muze kvuli ockovani narodit autisticke dite nebo dite s rs aj. Pak by na to meli asi jiny nazor. Konecne velmi presne tam popisuji, ze stale zijeme na tezkem divokem vychode, kde nejaka pravdila nebo moralka jsou temer vsem pro smich. Pak se ovsem nemuzeme divit, jak to tu funguje.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: očkování-zajímavy pořad CT

Příspěvekod vychodocech » 10 čer 2015 11:42

Mnoho lékařů na očkování upozorňuje již řadu let, samozřejmě to neřeknou veřejně, ale pokud je máte buď v rodině nebo jsou vašimi známými, tak vám svůj názor řeknou. Problémem není povinné očkování, na řadu nemocí je povinné očkování opravdu důležité, problémem jsou hexavakcíny - to je směs vakcín na různé choroby, ale o tom jsem zde na fóru již v minulosti psal. Do těchto hexavakcín se stále přidávají další aby to bylo komerčně zajímavé a uspěly na trhu.

Svoje dítě bych očkovat hexavakcínou nenechal, rozhodně ne! Ale chtěl bych jej očkovat, to ano, ale s vyloučením velmi rizikových vakcín a postupně. Celkem i počítám s tím, že toto by mi dnes pojišťovna neproplatila, jelikož očkování postupně na jednotlivé choroby je mnohonásobně dražší než vakcínou "hexavakcína - vše v jednom".

Naprosto souhlasím s Petanklem, jen dodávám, že ve všem také hledej peníze - to je argument - o kolik více by stálo očkovat jinými vakcínami a postupně, než v režimu očkování hexavakcínami? Netroufám si to vyčíslit, ale věřím, že to už někdo ve státním aparátu spočítal......
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: očkování-zajímavy pořad CT

Příspěvekod Franta » 11 čer 2015 08:37

Souhlas. Také nejsem proti očkování. Určitě bych děti nechal očkovat, ale ne proti všemu. Nelíbí se mi očkování proti žloutence typu B v hexavakcíně. Už je tu o tom článek.

Bílkovina žloutenky typu B je totiž velmi podobná myelinu. Očkováním se naučí imunitní systém bojovat proti té bílkovině která je v očkovací látce. Imunitní systém si to pak roky nebo desítky let pamatuje tak, že imunitní buňky neustále vzorek této bílkoviny nosí na sobě. A pak se někdy v životě může stát, že nějaký úplně jiný vir u někoho "vzácně" mírně poničí tento vzorek tak, že bude více podobný myelinu. A imunitní systém začne utočit proti myelinu. Tj. může se to klidně stát za 30 let od očkování. A to žádný vakcinolog s očkováním nikdy nespojí. Když vakcinolog nespojí ani zmrzačení(nemyslím eresku) některých dětí bezprostředně po očkování tak si lze jen těžko představit, že si někdo spojí očkování dvouletého dítěte s onemocněním ve 35 letech. A těžko na to bude někdy nějaký důkaz nebo studie která by to mohla potvrdit nebo popřít. Toto je jen můj názor, má hypotéza, která může znít logicky, ale nejde dokázat a ani vyvrátit.


Trochu jsem 30.4.2015 narušil článek o očkování o wikipedii - od té doby je tam poznámka že se vede spor.
https://cs.wikipedia.org/wiki/O%C4%8Dkov%C3%A1n%C3%AD
Zde jsem argumentoval pouze fakty a studiemi (ne mými názory).
A diskutoval jsem tam s wikipedistou Arronnaxem - zastáncem očkování zde:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Diskuse:O ... %A1n%C3%AD

Zatím to tam nikdo nesmazal - což je docela rekord.. Ale nedělám si iluze, že to tam zůstane. Společnost si riziko autoimunitních onemocnění vůbec nepřipouští - protože nikdo si nepřipouští že může být jeden z tisíce co může dostat eresku ale naopak se většina bojí všech nemocí kterými vakcinologové straší. Ale chytit zrovna žloutenku typu B je pro normálního člověka téměř nemožné.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: očkování-zajímavy pořad CT

Příspěvekod petankl » 11 čer 2015 10:13

Franta píše:Společnost si riziko autoimunitních onemocnění vůbec nepřipouští - protože nikdo si nepřipouští že může být jeden z tisíce co může dostat eresku ale naopak se většina bojí všech nemocí kterými vakcinologové straší. Ale chytit zrovna žloutenku typu B je pro normálního člověka téměř nemožné.


Naprosty souhlas. Toto by se ale mohlo zmenit jen ve chvili, kdy by pravdepodobnost onemocneni rs byla vyrazne vic jak 10% v populaci. Je to bohuzel tak.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: očkování-zajímavy pořad CT

Příspěvekod vychodocech » 11 čer 2015 11:08

Franta píše:Souhlas. Také nejsem proti očkování. Určitě bych děti nechal očkovat, ale ne proti všemu. Nelíbí se mi očkování proti žloutence typu B v hexavakcíně. Už je tu o tom článek.


Jasně, proti žloutence B je to jen "sichrování" že se nemoc nepřenese krevní cestou (jak pohlavním stykem nebo při manipulaci s krví v nemocnici apod.), to riziko je ale malé, stejně - existuje také žloutenka C, která se těžko odhaluje - tam ale žádné očkování nefunguje.

Před časem - je to snad už 10 let jsem se chtěl nechat očkovat proti spalničkám (měl jsem osobní důvody) - v té době jsem toho moc o této vakcíně nevěděl, samozřejmě jsem si to nastudoval dost podrobně a hodně jsem "vyměkl", a tohle se dává malým dětem! Na jedné straně chápu, že zrovna tahle nemoc není žádná sranda, a možná bych to i skousnul, ale ve formě hexavakcína - tam jsem jednoznačně proti. Takže lepší očkovat a píchat injekce na desetkrát a to postupně, než jednou tímhle koktejlem.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: očkování-zajímavy pořad CT

Příspěvekod nickorette » 25 kvě 2016 14:43

také přidávám nějaké video. Souvislost s autoimunitou a očkováním v 22. minutě videa. Dál nevím, zatím jsem to celé nedokoukal. Připomínám, že já jsem členem klubu po povinném přeočkování proti tetanu.

https://www.youtube.com/watch?v=WwG-Q7BYFRo
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27


Zpět na Zdravotní péče - Finance - Přednášky - Odkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník