nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod petankl » 22 říj 2014 20:09

pardon, upsal jsem se, ze by ty data dostaval ten registr remus, ale vlastne neni jasne kdo a na jake urovni provadi to trideni dat na do remusu nebo zpet do rs centra a jestli se ta data po odeslani smazou.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod vychodocech » 22 říj 2014 20:27

To jestli se smažou nevím, ale pokusím se zjistit. Pravděpodobně se automaticky nesmažou, ale není ani důvod je mazat, budou čekat na souhlas, pak se zatřídí do registru.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod vychodocech » 22 říj 2014 22:38

Tak jsem si pořídil iMED, zatím ho studuji, o nějakém třídění dat že by se automaticky něco mazalo tu není nic, nebo jsem na to ještě nenarazil. Do iMEDu lze zadávat i data jako je telefonní číslo pacienta, adresa, pohlaví, jméno, příbuzenský vztah, etnická skupina, atd. Systém je celkem zajímavý, lze provádět import a export dat - tedy klasicky, nebo tisk. Nějaká anonymizovaná data lze poslat přes net - v šifrované podobě jdou na http://www.msbase.org, jinak se to dá exportovat klasika celé (všechny záznamy) do formátu txt, xls nebo xml.

Zajímavá je funkce připojení Rebismartu - ten se dá připojit přes usb a Rebismart odešle údaje o tom jak si pacient aplikuje Rebif - tedy přesně čas kdy si ho aplikuje, kdy zapomněl atd. Chytrá aplikace - zkrátka přesná kontrola pacienta.

pokud si to taky chcete nastudovat tak přikládám manuál: http://www.imed.org/merck_serono_imed/e ... _15239.pdf
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod dulca » 23 říj 2014 07:37

Dik :-)
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod vychodocech » 01 lis 2014 10:27

Vyšel článek jak dostala farmaceutická firma (TEVA) pokutu za vyplácení odměn lékařům za přednostní předepisování léků jejich firmy. Tak to prostě chodí v tomhle businessu.
http://www.novinky.cz/domaci/352238-vyr ... karum.html

Ale proč to tady píšu do tohoto vlákna: v odkazech, které jsem přikládal, je zmínka o iMedu - tedy programu pro vedení registru ReMuS, tam se říká, že firmy platí poplatky za výstupy z tohoto registru, což je jeden ze zdrojů financování. A které firmy to asi budou, že? No to si každý domyslí sám ....

citace:
Provedena ukázka práce v systému iMED (D.Horáková), poplatky firem za výstupy – jedním ze zdrojů financování registru, iMED nemá tiskový výstup, nemůže mít výstup přístupný např. ke kontrole pojišťovnami, doporučení v iMedu označovat pacienty, kteří podepsali IS – do ReMuSu mohou být zařazeni pouze ti, kteří mají podepsán IS.

http://imuno.neurologiefnhk.cz/zapisy/v ... 1-2014.pdf
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod petankl » 01 lis 2014 11:24

Jojo taky jsem si te pokuty vsiml vychodocechu. 1 mega Kc je ale pro TEVA smesna pokuta, pro ne je to spis vsimne statu, takovy svym zpusobem poplatek. Nic se nezmeni, lekari, kteri to brali zadny postih nedostanou, protoze je prikryje CLK nebo neurologicka spolecnost a jede se dal.

Co se tyka REMUSu tak mi neni jasne, proc je na zpracovani dat potrebny nejaky program farma firmy. Zpracovani toho typu udaju, ktere REMUS prezentuje ve svych zpravach, se da hrave a relativne rychle udelat v matlabu, pythonu, cecku, fortranu a s trosku vetsimi obtizemi i v tom blbem excelu. Neco principialne podobneho delam temer kazdy den v praci. Jaky by byl problem pro REMUS si vysoutezit nejakeho informatika (stacil by student nejake informaticke fakulty), ktery jim to naprogramuje za nijak zvlast velkou castku (treba jako svou bakalarku nebo diplomku)?

Da se to samozrejme udelat levne a efektivne, ale o to tu pochopitelne nejde. Musel se pouzit ten system farma firmy prave proto, aby firma jeste navic mohla legalne "prispet" na provoz REMUSu a zaplatit vsimne neurologum. Na druhou stranu ale chapu frustraci neurologu, ze stat o takovy verejny registr zajem nema. Neni ale podle me pravda, ze by stat skrze statni pojistovny tyto informace nemel. Jen je nechce ukazat, protoze vic penez do rs preparatu se mu nechce davat a nechce na druhou stranu vypadat jako nelida pred volici, to je vse. A uvaha, ze toto zmeni nejaky soukromy registr je dost licha.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod miki » 01 úno 2015 21:19

Mám k nadačnímu fondu a projektu ReMuS úplně stejný zážitek z VFN jako dulca v příspěvku někde na začátku. Dr. Horáková mě v podstatě velmi arogantně donutila souhlas podepsat. Pokud jej nepodepíši, můžu prý taky přijít o léčbu. Ty kecy, že data jsou zajištěna na 100%, dokonce víc než u samotných lékařů... Hlavně, že v textu, který mi strčila, je uvedeno, že nesouhlas nebude mít žádným způsobem vliv na léčbu, přístup lékařů, na dostupnost léčby apod.
Totéž se mi stalo, když jsem nestál o účast v nějakém pravidelném psychotestování, které navíc neprovádějí žádní zdravotníci. Také v informovaném souhlasu bylo uvedeno, že nesouhlas nebude mít vliv na léčbu, dostupnpst léčby apod. Ovšem bylo mi řečeno, že pokud souhlasit nebudu, mám si najít jiné centrum nebo přijdu o léčbu. Jinak jsem ve VFN spokojený, za léčbu jsem vděčný, ale tohle vydírání se mi vůbec nelíbí.
miki
 
Příspěvky: 28
Registrován: 22 úno 2013 16:34

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod dulca » 01 úno 2015 21:30

moje vyhoda, nemam lecbu :D.... takze baba vyhrozovala, pak zacala tvrdit, ze mi odeberou lecbu, pak mrkla do karty a sklapla :D...jo lecbu jako neucinno interferony mi sebrala ona a me to teda nevadilo, stejne jsem ji chtela odmitnout...jo vyhrozovala, ze kdyz nebudu chtit jinou lecbu, tak mi neudela MR, tak to uz mam nachystany dopisek na pojistovnu na co jako mam narok a co s timto vydiranim :)... uz me to nebavim ;)
me ve vysledku o nic nejde, horko bude jim :D
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod damanhur » 02 úno 2015 06:38

miki píše:Mám k nadačnímu fondu a projektu ReMuS úplně stejný zážitek z VFN jako dulca v příspěvku někde na začátku. Dr. Horáková mě v podstatě velmi arogantně donutila souhlas podepsat. Pokud jej nepodepíši, můžu prý taky přijít o léčbu. Ty kecy, že data jsou zajištěna na 100%, dokonce víc než u samotných lékařů... Hlavně, že v textu, který mi strčila, je uvedeno, že nesouhlas nebude mít žádným způsobem vliv na léčbu, přístup lékařů, na dostupnost léčby apod.
Totéž se mi stalo, když jsem nestál o účast v nějakém pravidelném psychotestování, které navíc neprovádějí žádní zdravotníci. Také v informovaném souhlasu bylo uvedeno, že nesouhlas nebude mít vliv na léčbu, dostupnpst léčby apod. Ovšem bylo mi řečeno, že pokud souhlasit nebudu, mám si najít jiné centrum nebo přijdu o léčbu. Jinak jsem ve VFN spokojený, za léčbu jsem vděčný, ale tohle vydírání se mi vůbec nelíbí.


Jestli Tvému příspěvku dobře rozumím, tak ve VFN jsi spokojený, za léčbu jsi vděčný a souhlas jsi podepsal, je tedy vše v pořádku, tak proč se zpětně do lékařky navážíš a přesvědčování nazýváš vydíráním? Z pohledu lékařů je účast pacientů v registru zcela logicky důležitým, a spíše nezbytným, předpokladem pro úspěšné jednání s Ministerstvem zdravotnictví ČR a se SÚKLem v prospěch právě pacientů s RS. Snad se nechceš připojit k těm, co důvěryhodnost jiných než státních firem zcela nepochopitelně (snad závan dob minulých?) předem zpochybňují?

Pro Dulcu: To určitě nemyslíš vážně, snad si nemyslíš, že ve vztahu k pacientovi je pojišťovna ta hodná, která Tě bude bránit před "zlými" lékaři!? :lol:
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod dulca » 02 úno 2015 08:22

Tady byl klid, když tu nekdo nehlasal svoje moudra. Jestli vydirani považujes za standartni způsob komunikace, tak je mi té fakt lito. To si pis,že tohle pojistovny zajímá, hlavně když to jsou věci co je nestojí malé prostredky. Tak čím vic důvodů najít, proto, aby nemuseli vyplacet, proplacet tím lepe. Máš už připravené nářadí, aby si mohl co nejdříve vyběhnout do polí a nesmrdel u kompu, to ti vysloveně škodí a způsobuje úbytek neuronu.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod damanhur » 02 úno 2015 09:26

No už aby to bylo, těším se :) , ale i k tomu počítači bohužel musím. Je už taková doba, že počítače, programy, registry,,,jsou všude. Těžko ten vývoj zastavíme. No a o tom to je, bohužel podobné nesmyslné strašení zneužitím dat ReMuSem bylo také jedním z důvodů zrušení i skaret. Tedy zpátky na stromy, nebo do jeskyně?
Kolik máš Dulčo elektronických karet? (platebních, slevových, klubových, registračních ...) :lol:
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod petankl » 02 úno 2015 09:55

damanhur píše:No už aby to bylo, těším se :) , ale i k tomu počítači bohužel musím. Je už taková doba, že počítače, programy, registry,,,jsou všude. Těžko ten vývoj zastavíme. No a o tom to je, bohužel podobné nesmyslné strašení zneužitím dat ReMuSem bylo také jedním z důvodů zrušení i skaret. Tedy zpátky na stromy, nebo do jeskyně?
Kolik máš Dulčo elektronických karet? (platebních, slevových, klubových, registračních ...) :lol:


Jezisi, co jsou to tady za debility, navrhuju to vlakno radne promazat. Skarty damanhure mozna byly dobry napad, ale jako je zvykem v cechistanu byly zmeneny na financni zdroj pro lidi, co se spolu bavi. Postizeni tam byli na poslednim miste. A prave presvedcovani vyhruzkami pacientum casto pozitivne koreluje s tim, ze dany lekar to nedela ve prospech toho pacienta.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod vychodocech » 02 úno 2015 09:57

miki píše:Mám k nadačnímu fondu a projektu ReMuS úplně stejný zážitek z VFN jako dulca v příspěvku někde na začátku. Dr. Horáková mě v podstatě velmi arogantně donutila souhlas podepsat. Pokud jej nepodepíši, můžu prý taky přijít o léčbu. Ty kecy, že data jsou zajištěna na 100%, dokonce víc než u samotných lékařů... Hlavně, že v textu, který mi strčila, je uvedeno, že nesouhlas nebude mít žádným způsobem vliv na léčbu, přístup lékařů, na dostupnost léčby apod.
Totéž se mi stalo, když jsem nestál o účast v nějakém pravidelném psychotestování, které navíc neprovádějí žádní zdravotníci. Také v informovaném souhlasu bylo uvedeno, že nesouhlas nebude mít vliv na léčbu, dostupnpst léčby apod. Ovšem bylo mi řečeno, že pokud souhlasit nebudu, mám si najít jiné centrum nebo přijdu o léčbu. Jinak jsem ve VFN spokojený, za léčbu jsem vděčný, ale tohle vydírání se mi vůbec nelíbí.

Bohužel, je to tak, Dr.Horáková se angažuje a má na starosti projekt ReMus, bere to jako osobní věc a kdo nepodepíše jakoby se nechtěl léčit, je to smutné, nezákonné, nelidské.
Jinak centra mají z toho souhlasu peníze - jsou od fondu impuls a ten je má mimo jiné od dárců jako jsou farmaceutické firmy aj.

Já jsem souhlas nepodepsal, zarazila mě hlavně věta, že uděluji souhlas po dobu celého svého života (tak nějak to tam stálo) - tedy napořád. I když je souhlas odvolatelný (tedy další informace se nebudou dále předávat), tak informace již poskytnuté tam zřejmě zůstanou. Viděl jsem jak personál nemocnice přistupuje k podepisování toho souhlasu u jiných pacientů - prostě tady to podepište a neptejte se, my máme jen zajistit aby to bylo podepsané.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod verka » 02 úno 2015 18:46

A je nějak možné obrátit se kvůli donucování ke vstupu do registrace třeba na Úřad na ochranu osobních údajů? Mohli by třeba prošetřit, zda je přípustné, aby dobrovolný vstup pacientů byl vynucován, i třeba to zda sou data dobře chráněná kvůli přístupu NEzdravotníků do registrace. Nebo kvůli snadnému poznání pacientů s RS podle rodného čísla. Vždyť zjistit si rodné číslo někoho není dnes tak těžké a jestli sou pacienti anonymní a jen s rodnými čísli, tak to je jako kdyby v registraci anonymní nebyli. Nebo jak to je?
verka
 
Příspěvky: 23
Registrován: 12 kvě 2013 14:39

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod petankl » 02 úno 2015 19:04

verka píše:A je nějak možné obrátit se kvůli donucování ke vstupu do registrace třeba na Úřad na ochranu osobních údajů? Mohli by třeba prošetřit, zda je přípustné, aby dobrovolný vstup pacientů byl vynucován, i třeba to zda sou data dobře chráněná kvůli přístupu NEzdravotníků do registrace. Nebo kvůli snadnému poznání pacientů s RS podle rodného čísla. Vždyť zjistit si rodné číslo někoho není dnes tak těžké a jestli sou pacienti anonymní a jen s rodnými čísli, tak to je jako kdyby v registraci anonymní nebyli. Nebo jak to je?


No mas do velke miry pravdu. Muj rs lekar rovnez zminoval, ze by mi nedoporucoval vstoupit do takoveho registru a sam mi to nabizet nebude. Tedy pokud nutne nechci. Rovnez rikal, ze pokud jsou k podpisu pacienti nuceni, tak je to za hranou etiky a zakona a mame si stezovat.

Remus je jinak tusim projekt neurologu z VFN kolem prave zminovane dr. Horakove (odkazy jsou zde na foru). Je zcasti financovany z EU grantu. Dr. Horakova je myslim hlavni resitelka, a tak je velmi angazovana, aby byl dostatek pacientu. Jinak by VFN musela penize EU vracet. Pak je tam jeste financovani od donoru nadacniho fondu impuls. Mezi temi lze najit nam zname firmy jako Biogen Idec, Novartis nebo Teva (kolem 70% darovanych penez viz http://www.multiplesclerosis.cz/docs/nf_ar_cs_2013.pdf strana 30). Nicmene do Remusu uz se zapojila vetsina rs center..
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

PředchozíDalší

Zpět na Zdravotní péče - Finance - Přednášky - Odkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků