nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod vychodocech » 02 úno 2015 21:54

verka píše:A je nějak možné obrátit se kvůli donucování ke vstupu do registrace třeba na Úřad na ochranu osobních údajů? Mohli by třeba prošetřit, zda je přípustné, aby dobrovolný vstup pacientů byl vynucován, i třeba to zda sou data dobře chráněná kvůli přístupu NEzdravotníků do registrace. Nebo kvůli snadnému poznání pacientů s RS podle rodného čísla. Vždyť zjistit si rodné číslo někoho není dnes tak těžké a jestli sou pacienti anonymní a jen s rodnými čísli, tak to je jako kdyby v registraci anonymní nebyli. Nebo jak to je?

Nevím jestli má někdo odvahu si stěžovat, ono doktoři jsou v tomto směru páni a rozhodují o osudu lidí, ani MS Centrum se dá nyní těžko měnit, jelikož platí nařízení o spádovosti pacienta k příslušnému MS centru (ta informace je půl roku stará - zkusím znovu ověřit). Každopádně informace které spravuje systém iMED - systém který se používá pro sběr dat jsem uvedl na začátku předchozí stránky - je tam podrobný návod (v PDF v angličtině) jaké informace se sbírají.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod damanhur » 03 úno 2015 08:43

Nadační fond Impuls shání peníze pro dobrou věc. Zaslouží si uznání a klobouk dolů, výsledky mají. Registr pacientů je také dobrá aktivita, což mu tedy místo stálého pochybování a nesmyslného podezřívání raději pomoci, přinejmenším registrací? Proč se zde stále dokola podsouvá nedůvěra k registru, který neprovozuje stát? Vždyť doba se změnila, stačí se rozhlédnout a spočítat si kolik soukromých a nestátních subjektů náš život ovlivňuje. Proč je pro některé in do všeho vrtat, šťourat a předem zpochybňovat? Daleko lepší by byla jednotná, silná pacientská iniciativa s přímým tahem na branku pro jednání právě se státem, potažmo ministerstvem zdravotnictví a SÚKLem. Spolupráci špičkových lékařů s farmaceutickými firmami považuji za potřebnou a přínosnou, navíc vznikají iniciativy k její veřejné kontrole:

V loňském roce uvedl inovativní farmaceutický průmysl na trh 37 léků se zcela novou účinnou látkou. Bez intenzivní spolupráce mezi farmaceutickým průmyslem a zdravotnickými odborníky by tyto inovace neexistovaly.
Celoevropská iniciativa Transparentní spolupráce je samoregulační projekt farmaceutických společností, který přispěje ke zprůhlednění a objasnění principů spolupráce mezi zdravotnickými odborníky a farmaceutickými společnostmi.
Kodex Disclosure
Iniciativa Transparentní spolupráce vznikla na základě kodexu Disclosure Evropské federace farmaceutického průmyslu a asociací (EFPIA). Kodex Disclosure byl 1. ledna 2014 přijat ve všech zemích EU, včetně České republiky a je závazný pro všechny členské společnosti EFPIA. „K iniciativě Transparentní spolupráce se v České republice připojilo 35 společností z oblasti především inovativního farmaceutického průmyslu,“ říká Mgr. Jakub Dvořáček.
Záštita Ministerstva zdravotnictví
Nad iniciativou Transparentní spolupráce v České republice převzalo záštitu Ministerstvo zdravotnictví. „Transparentní spolupráce, je významný krok přispívající ke kultivaci českého zdravotnictví,“ říká ministr zdravotnictví MUDr. Svatopluk Němeček, MBA.
„Součástí spolupráce s průmyslem je také další vzdělávání lékařů,“ říká Jakub Dvořáček. Průmysl je jedním z garantů vysoké odbornosti lékařů, kterým pacienti věří. „Tato spolupráce je nezbytná, protože nikdo nemůže o léčivu a jeho účincích informovat lépe než jeho výrobce,“ je přesvědčen Dvořáček. V této oblasti platí již dnes zvláště vysoké etické standardy.
Informace o vzájemné spolupráci na jednom místě
Podstatou iniciativy Transparentní spolupráce je zveřejnění informací o spolupráci mezi farmaceutickým průmyslem a zdravotnickými odborníky či zařízeními na http://www.transparentnispoluprace.cz. První zveřejněná data se budou vztahovat k roku 2015 a budou zveřejněna nejpozději 30. června 2016.
Při zpracování a zveřejňování dat se bude postupovat striktně v souladu s předpisy na ochranu osobních údajů a v souladu se stanoviskem Úřadu pro ochranu osobních údajů, se kterým byl projekt od počátku konzultován.

http://www.aifp.cz/cs/aktuality/informa ... e-pochyby/

O nadačnín fondu Impuls jsou informace také ve vláknu: viewtopic.php?f=16&t=1274
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod vychodocech » 03 úno 2015 15:21

Ale tady jde o to, že někteří lékaři u svých pacientů ten souhlas vynucují. Jen připomínám, že souhlas s poskytnutím osobních informací je dobrovolný a vynucování je nezákonné a neetické.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod damanhur » 03 úno 2015 16:29

Stále si myslím, že slyšíte trávu růst a že se svými znalostmi a rozhledem jsi souhlas podepsat měl. No ale budiž, nepodepsal jsi ho. Pociťuješ teď snad nějaká příkoří ze strany lékařů nebo jsi přišel o léčbu? Nebavíme se tu zbytečně o něčem iracionálním?
Nebo obecně, je tu někdo, kdo po odmítnutí vstupu do registru o léčbu přišel?
Spíš si myslím, že se tu zaměňují pojmy a že jde jen o přesvědčování, možná naléhavé, ale stále jen přesvědčování.
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod dulca » 03 úno 2015 16:43

damanhur píše:Stále si myslím, že slyšíte trávu růst a že se svými znalostmi a rozhledem jsi souhlas podepsat měl. No ale budiž, nepodepsal jsi ho. Pociťuješ teď snad nějaká příkoří ze strany lékařů nebo jsi přišel o léčbu? Nebavíme se tu zbytečně o něčem iracionálním?
Nebo obecně, je tu někdo, kdo po odmítnutí vstupu do registru o léčbu přišel?
Spíš si myslím, že se tu zaměňují pojmy a že jde jen o přesvědčování, možná naléhavé, ale stále jen přesvědčování.


kdo nezazije nepochopi....výhrůžky v civilizovane společnosti nepatří ke komunikacnim prostředkům, natož ve vztahu lékař-pacient.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod vychodocech » 03 úno 2015 20:10

damanhur píše:Stále si myslím, že slyšíte trávu růst a že se svými znalostmi a rozhledem jsi souhlas podepsat měl. No ale budiž, nepodepsal jsi ho. Pociťuješ teď snad nějaká příkoří ze strany lékařů nebo jsi přišel o léčbu? Nebavíme se tu zbytečně o něčem iracionálním?

Tady se bavíme o způsobu vynucování souhlasu v obecné rovině, nejde o mne, já si to umím obhájit - a právě díky informacím co mám jsem to nepodepsal, jsou ale MS centra kde to funguje jinak a vynucování je agresivní, jsou velké rozdíly v MS centrech.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod damanhur » 04 úno 2015 20:58

Že něco slyšíš nebo čteš zprostředkovaně ještě neznamená, že je to pravda. Proč tomu věříš, když jsi u toho nebyl? Každý máme nastavenou vstřícnost a ochotu ke spolupráci trochu jinak, tím nemyslím jen nás dva, ale diskutující komunitu. Hodně bych se rozmýšlel obhajovat něco, u čeho jsem nebyl, mám zkušenost, že nikdy se nedozvíš všechno a většinou je to úplně jinak. Osobně bych si přinejmenším poslechl i druhou stranu. Stále tu ale nikdo neřekl, že se mu opravdu stala nějaká křivda, újma a nebo, že o něco skutečně přišel. Podobné diskuze se stále dokola vedou i na téma podpisu informovaného souhlasu. Když půjde o život, důležitý zákrok nebo o účinnou léčbu, tak naopak od lékařů očekávám, že mě naléhavě přesvědčovat budou, i když jde v podstatě o můj život a dělat by to nemuseli, myslím to přesvědčování. No ale asi taky můžu se všemi následky informovaný souhlas nepodepsat. To, že mi třeba lékař barvitě popíše, co se pak může stát rozhodně nepovažuji za vyhrožování, vynucovaní, nebo dokonce za agresivní vynucování.
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod vychodocech » 04 úno 2015 21:21

damanhur píše:Že něco slyšíš nebo čteš zprostředkovaně ještě neznamená, že je to pravda. Proč tomu věříš, když jsi u toho nebyl?

Tak za prvé, s tvým domýšlením už toho nech, ty nevíš u čeho jsem byl, několik MS center znám osobně a mohu porovnat kvalitu a jednání.
Další věcí jsou lidé - někteří jsou také zdravotníci a jsou to moji přátelé, a těm také důvěřuji.
Pokud se jedná o případ vynucování podpisu tak jsem to jen viděl a tedy rozhodně nemám důvod nevěřit dalším uživatelům tohoto fóra, že mají nějaké negativní zkušenosti.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod dulca » 04 úno 2015 21:26

nechapu jak ty co se tu ohanis antroposofii tu obhajujes neco jako ReMuS, za a) princip verbovani jedincu do tohoto systemu postrada veskerou lidskou slusnost, b) je to system ktery podporuje jediny zpusob lecby, nelecby....kdyz na to bude prilezitost, nahraju rozhovor, ktery se standartne v ordinaci odehrava....me osobne nechtela dat doporuceni pro rocni kontrolu na MR, dokud jsem ji nezacala tvrdit, ze chci lecbu,pritom na ni je jednou rocne narok...
jinak mas docela kachni zaludek, ze ti na tom neprijde nic divneho....

vidis ja si pripadam dostatecne inteligentni na to, abych pochopila co je pro mne dulezite a co ne, neporebuju zadneho saska, aby me do neceho nasilim tlacil...prijde mi to lidsky nedustojne....
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod damanhur » 04 úno 2015 21:32

vychodocech píše:Tady se bavíme o způsobu vynucování souhlasu v obecné rovině, nejde o mne, já si to umím obhájit - a právě díky informacím co mám jsem to nepodepsal, jsou ale MS centra kde to funguje jinak a vynucování je agresivní, jsou velké rozdíly v MS centrech.


Nedomýšlím si nic, jen reaguji na Tvůj příspěvek, viz citace výše. Ty jsi opravdu viděl agresivní vynucování, a jak to probíhalo?

pro Dulču: co myslíš tím způsobem léčby, neléčby, nerozumím tomu...
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod vychodocech » 04 úno 2015 21:43

Přečti si příběh Mikiho, Dulči .... je to takové agresivní jednání s tím, že oni to potřebují podepsat, oni to mají za úkol mít podepsané a ty jsi ten co jim dělá problémy a moc se v tom šťouráš ....
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod damanhur » 04 úno 2015 21:55

No jasně, ale to je pořád jen přesvědčování, právní výklad slov vynucování, vyhrožování, agresivní..., je úplně jiný. Teď reaguji na příspěvky, které tu dokonce uvažovaly o stížnosti. Celé je to nafouknuté a té situaci s rezonancí u Dulči také nerozumím, byla na ní nebo ne? Podepsala nakonec ten souhlas?
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod vychodocech » 04 úno 2015 22:06

damanhur píše:No jasně, ale to je pořád jen přesvědčování, právní výklad slov vynucování, vyhrožování, agresivní..., je úplně jiný.

Asi jsem úplně blbej, ale nikde jsem v životě neviděl, že existuje právní výklad slov ......

Ale jestli se budeme bavit jen o slovech tak slovo agresivní znamená také zastrašování. "https://wikisofia.cz/index.php/Agrese_a_násilí"

Je to ale mimo téma vlákna, takže to asi promažem....
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod dulca » 04 úno 2015 22:12

nepodepsala, ale ja jsem v jine situaci, s lecbou se muzou jit neco, ja chtela jenom MR a na to ji stacilo tvrdit, ze se chci lecit, nejsem na nich narozdil od ostatnich lidi zavisla, mam svoji lecbu, jenom mi usetri penize byt v RS centru, protoze jinak bych si preleceni Solumedrolem musela platit z vlastni kapsy a MR by slo do limitu me doktorky a to nechci, at to muze vyuzit pro nekoho jineho, kdyz ja muzu mit MR z limitu centra, ktera jsou ponekud vyssi a jako pocient s RS na to mam narok ....tobe fakt neprijde na zpusobu vynocovani nic spatneho? Jdi se lecit, jestli ti to prijde normalni.....dovedes si predstavit co udela takovy natlak s pacienty? Ten strach, ze jim odeberou opravdu lecbu, i kdyz je to plane vyhrozovani, ale to nemuzou vedet, navic, kdyz se tam se zaznamy vesele manipuluje,...jako bylo mi receno, tak si ataku vymyslime, kdyz ji nemate, at se muzete dostat k te a te lecbe, protoze jinak na to podminky nesplnujete....jeste pred tim, nez jsem jim 3x odmitla podepsat souhlas s ReMuSem,...

jestli to neni prestupek, tak to minimalne je silne neeticke chovani, ktere by si lekar nemel nikdy dovolit.....
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: nadační fond impuls o RS, projekt ReMuS

Příspěvekod damanhur » 04 úno 2015 22:33

vychodocech píše:Přečti si příběh Mikiho, Dulči .... je to takové agresivní jednání s tím, že oni to potřebují podepsat, oni to mají za úkol mít podepsané a ty jsi ten co jim dělá problémy a moc se v tom šťouráš ....


Miki je ve VFN spokojený, za léčbu je vděčný a souhlas podepsal... :)
No a Dulča už asi jiná nebude :)
Naposledy upravil damanhur dne 04 úno 2015 22:37, celkově upraveno 1
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

PředchozíDalší

Zpět na Zdravotní péče - Finance - Přednášky - Odkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron