Nová vizualizační technika vyhodnocuje poškození nervů

Včasná diagnostika RSky je dobrá nejen pro nové pacienty, ale i pro výzkumníky proto, aby při vývoji léků nemuseli čekat na výsledky několik let.

Nová vizualizační technika vyhodnocuje poškození nervů

Příspěvekod Franta » 14 úno 2013 12:21

zaujal mě článek v prestižním časopisu ScienceDaily
http://www.sciencedaily.com/releases/2011/09/110913103211.htm

Jestli je pravda, že díky této technice vědci mohou zobrazit myelinový izolant nervů v živém organismu, tak je to přelomové. Urychlí to výzkum. Vědci budou vědět dříve co má jaký vliv na myelin.
Doteď vědci nemohli zjistit jaký je stav tohoto izolantu bez toho aby vyndali nerv z poškozené živé tkáně. Samozřejmě, ještě bude trvat nějaký čas než se tato technika dostane na různá vědecká pracoviště.
Škoda že v článku tato technika není nijak blíže popsaná.
Já to hodně velmi zjednodušeně chápu tak, že do živé tkáně pouští kohernetní světelný v celku široký paprsek, který se ještě před lidskou tkání optikou zaostří do nějakého bodu uvnitř tkáně. V momentě kdy ten bod je třeba molekula methylenu, která se třeba nachází v myelinových lipidech. Tak odražené světlo od této molekuly změní dle Ramanova jevu vlnovou délku (fotony změní svůj energetický stav) na přesně fyzikálně určitelnou vlnovou délku, která odpovídá těmto molekulám. Detektory se naladí na tuto vlnovou délku. A poznají tak, že v tom místě, kam byl paprsek zaostřen, je myelin. Zdroj světla optika i detektory mohou kolem pacienta kroužit aby se vykreslil 3D model. Ale je to jen moje úvaha.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Diagnostika - výzkum

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků