Angioplastika zlepsuje tok mozkomisniho moku

Jedná se o rozšiřování žil v mozku a krční páteři.
Na počátku bylo množství pacientů, které hlásilo určité zlepšení symptomů po této léčebné metodě.
Většina studií však již popírá nějaký velký přínos této léčebné metody.
Určitá naděje, že na této metodě něco přínosného je, stále existuje, ale je spíše malá.

Angioplastika zlepsuje tok mozkomisniho moku

Příspěvekod petankl » 27 črc 2013 11:52

Skupina dr. Zivadinova zjistila, ze angioplastika zil u pacientu s rs a CCSVI zlepsuje tok mozkomisniho moku jehoz cirkulace je vyrazne zmenena u neurodegenerativnich nemoci (rs, Alzheimer, Parkinson, demence atd.) oproti zdravym lidem. Normalizace cirkulace tohoto moku muze pomahat pacientum, kteri angioplastiku podstoupili.

Abstrakt: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23523158
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Angioplastika zlepsuje tok mozkomisniho moku

Příspěvekod Franta » 27 črc 2013 17:57

JJ, to je to co o čem jsem psal už tenkrát na klubu sms a s čím jsem se tam hádal s eresákem.
Vědci odmítají CCSVI teorii a přesto CCSVI zákrok některým lidem pomáhá.
Tím jak chirurgové šťourají a nafukují balónky v žilách odvádějících krev z mozku, tak tím mohou tlačit buď na kanálky odvádějící mozkomíšní mok, které jsou vedle, z mozkových komor a odblokovat tím případnou mechanickou překážku a nebo mohou tlačit na zbloudilý nerv, který je také vedle a stimulovat jeho funkce.
Takže zákrokem proti CCSVI vlastně neléčí CCSVI jak by se mohlo myslet, ale možná působí na něco úplně jiného.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Angioplastika zlepsuje tok mozkomisniho moku

Příspěvekod Skálová » 13 lis 2016 18:42

Tato metoda mi připadá jako vyhánění čerta ďáblem.
Skálová
 
Příspěvky: 5
Registrován: 07 lis 2016 07:39


Zpět na CCSVI zákrok - liberační procedura - angioplastika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron