Cerebrální žilní odtok

Jedná se o rozšiřování žil v mozku a krční páteři.
Na počátku bylo množství pacientů, které hlásilo určité zlepšení symptomů po této léčebné metodě.
Většina studií však již popírá nějaký velký přínos této léčebné metody.
Určitá naděje, že na této metodě něco přínosného je, stále existuje, ale je spíše malá.

Cerebrální žilní odtok

Příspěvekod Franta » 16 črc 2014 23:46

Závěr: Změny v cerebrálním žilním odtoku krve odlišily roztroušenou sklerózu od jiných neurologických nemocí a roztroušenou sklerózu od zdravých lidí.
Tato rozdílová hodnota mezi pozicemi vleže a vsedě cerebrálního žilního odtoku ≤ 503.24 byla statisticky ve spojení s roztroušenou sklerózou.

http://www.ajnr.org/content/35/7/1381.abstract
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Cerebrální žilní odtok

Příspěvekod petankl » 17 črc 2014 05:40

Franta píše:Moje pozn.: Hmmm, zajímavé, toto tvrdí, že pacientům proudí krev z hlavy jinou rychlostí když leží a jinou když sedí....na toto se ohled asi nebralo, když se zkoumalo CCSVI


Bralo, aspon v te studii ve FNO. Toto se obecne povazovalo jako argument pro ccsvi, a to ze v jedne z tech pozic mene odteka krev z mozku a hromadi se tam. No a to ma zvysovat tlak na zily v mozku a unik krve do mozku.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Cerebrální žilní odtok

Příspěvekod Monika46 » 17 črc 2014 08:31

A co je teda lepsi, sedet nebo lezet? :D
Monika46
 
Příspěvky: 60
Registrován: 17 úno 2013 09:47

Re: Cerebrální žilní odtok

Příspěvekod Simms » 17 črc 2014 11:11

Franta píše:Závěr: Změny v cerebrálním žilním odtoku krve odlišily roztroušenou sklerózu od jiných neurologických nemocí a roztroušenou sklerózu od zdravých lidí.
Tato rozdílová hodnota mezi pozicemi vleže a vsedě cerebrálního žilního odtoku ≤ 503.24 byla statisticky ve spojení s roztroušenou sklerózou.

http://www.ajnr.org/content/35/7/1381.abstract

Moje pozn.: Hmmm, zajímavé, toto tvrdí, že pacientům proudí krev z hlavy jinou rychlostí když leží a jinou když sedí....na toto se ohled asi nebralo, když se zkoumalo CCSVI


No ale proč nemoc propuká tolik u mladých lidí relativne v mladém věku?
Simms
 
Příspěvky: 63
Registrován: 25 bře 2013 15:03

Re: Cerebrální žilní odtok

Příspěvekod Franta » 17 črc 2014 21:55

Myslím, že toto s věkem vůbec nesouvisí.
A jestli nějaké CCSVI existuje tak je to jen nějaký důsledek v celé kaskádě důsledků, které nemoc způsobuje.
A jestli léčba CCSVI zmirňuje dopad, o čemž lze pochybovat, tak stejně neodstraňuje tu neznámou příčinu.
Ale to je jen můj názor ......
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Cerebrální žilní odtok

Příspěvekod Franta » 17 črc 2014 22:07

Tak jsem si článek přečetl ještě jednou a zjišťuji že jsem to nejspíš špatně interpretoval. Dobře, jsem to přeložil, ale špatně interpretoval. Proto mou interpretační poznámku z prvního příspěvku mažu.
Píší, že u ereskářů je rozdíl odtoku krve ≤ 503.24 statisticky spojený s roztroušenou sklerózou.
Zaměřil jsem se jen na to slovo rozdíl, ale neuvědomil jsem si co znamená to znaménko - tj. že rozdíl opravdu je, ale menší než u zdravých lidí.
To znamená, že u RSkářů naopak není velký rozdíl mezi tím, když sedí (možná i stojí) než když leží (odpočívají).
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy


Zpět na CCSVI zákrok - liberační procedura - angioplastika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron