tolebrutinib (SAR442168) předchází ztrátě myelinu

od Sanofi

tolebrutinib (SAR442168) předchází ztrátě myelinu

Příspěvekod vychodocech » 13 zář 2020 01:20

Vyšla zpráva o této studii tolebrutinib (SAR442168)......


strojový překlad:

Bylo pozorováno, že tolebrutinib (SAR442168), zkoumaný perorální inhibitor BTK k léčbě recidivujících forem roztroušené sklerózy (MS), předchází ztrátě myelinu, pokud je podáván myšímu modelu demyelinizace v preklinické studii.

Investigativní terapie toho dosahuje tím, že brání mikroglím v pohlcování a ničení myelinového pláště produkovaného oligodendrocyty v mozku zvířat, přičemž zajišťuje přežití buněk produkujících myelin.

Mikroglie jsou považovány za imunitní buňky mozku a jsou odpovědné za ochranu neuronů před různými typy hrozeb. Oligodendrocyty jsou zodpovědné za produkci myelinu - mastné látky, která obaluje a chrání nervová zakončení - v centrálním nervovém systému (CNS; mozek a mícha).

Zjištění z této preklinické studie představí společnost Sanofi Genzyme, společnost, která v současné době vlastní komerční práva tolebrutinibu, při ústní prezentaci: „Signalizace BTK reguluje dynamiku mikroglií v reálném čase a brání demyelinaci v novém in vivo modelu kortikální demyelinace zprostředkované protilátkami „, Na MSVirtual2020, která proběhne 13. září.

Tolebrutinib, dříve známý jako PRN2246, je perorální a selektivní inhibitor malých molekul enzymu Bruton tyrosinkináza (BTK), který je schopen procházet hematoencefalickou bariérou - semipermeabilní membránou, která odděluje mozek od zbytku krve cirkulující v těle - dostat se do mozku.

BTK hraje klíčovou roli v aktivitě a přežití imunitních B-buněk, které jsou považovány za klíčový faktor zánětu CNS u lidí s MS. Blokováním aktivity BTK se očekává, že tolebrutinib sníží zánět v CNS a jinde.

Tolebrutinib byl původně objeven Principia Biopharma a nyní je vyvíjen ve spolupráci se společností Sanofi.

Podle zjištění, která budou prezentována na MSVirtual2020, může inhibice BTK změnit způsob interakce mikroglií a oligodendrocytů v CNS, což nakonec zabrání ztrátě myelinu.

Aby napodobili destrukci myelinového pláště pozorovanou u MS, vyšetřovatelé ošetřili myši uměle vytvořenými protilátkami pocházejícími od pacientů. V přítomnosti těchto protilátek se mikroglie rychle aktivovaly a začaly pohlcovat a ničit myelinové pochvy produkované oligodendrocyty.

Ale když vyšetřovatelé před podáním umělých protilátek ošetřili zvířata tolebrutinibem, zjistili „pozoruhodně“ menší nárůst mikroglií kolem oligodendrocytů a nižší reaktivitu vůči myelinu 72 hodin po operaci. Zdálo se, že léčba podporuje přežití oligodendrocytů.

„Inhibice signalizace BTK mění interakce mikroglií a oligodendrocytů a omezuje… demyelinizaci zprostředkovanou protilátkami. Tato zjištění poskytují nový kontext pro definování gliových interakcí během imunitně regulované demyelinizace a naznačují zásadní roli mikroglií při řízení ztráty myelinu, “napsali abstraktně vědci.

Společnost také představí další údaje o účincích inhibice BTK na mikroglie v plakátu „Dekódování Brutonovy tyrosinkinázy signalizující neurozánět“.

Pomocí vzorků mozků pacientů po smrti vědci zjistili, že enzym BTK byl přítomen ve vysokých hladinách jak v B-buňkách, tak v mikrogliích, zejména ve vzorcích s lézemi MS.

Když analyzovali genetický profil mozků myší ošetřených cuprizonem - myší model MS, u kterého je ztráta myelinu a destrukce oligodendrocytů způsobena toxickým činidlem cuprizonem - našli silný zánětlivý podpis závislý na BTK.

Tento prozánětlivý genetický podpis však lze zvrátit ošetřením zvířat perorálním inhibitorem BTK pronikajícím do mozku.

"Pomocí modelu toxicity vyvolané cuprizonem rozšiřujeme naše předchozí poznatky o úloze BTK v mikrogliích, abychom ukázali, že zánětlivá signalizace závislá na BTK v těchto buňkách může být modulována pomocí inhibitorů BTK pronikajících do mozku in vivo, které by mohly zrušit mikroglie řízené neurozánět zapletený do progrese onemocnění u RS, “napsali vědci.

https://multiplesclerosisnewstoday.com/ ... rtual2020/
vychodocech
 
Příspěvky: 1187
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Zpět na Tolebrutinib - SAR442168

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků