Zvýšená teplota a relaps remitující roztroušená skleróza

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Zvýšená teplota a relaps remitující roztroušená skleróza

Příspěvekod Franta » 21 bře 2014 10:35

Výzkumníci z Kesselerovi nadace poprvé ukázali, že teplota těla je vnitřně zvýšena u relaps remitující roztroušené sklerózy a spojena s horší únavou.

....

"Objevili jsme, že teplota těla byla zvýšena mezi pacienty s relaps-remitující roztroušenou sklerózou a byla spojena s horší únavou," řekl Dr. Sumowski, výzkumný vědec z Neuropsychology & Neuroscience Research.
"Naše objevy podporují ty znáhodněné srovnávací studie chladivých oblečení a antipyretik (léků na snížení teplot jako například aspirin), které ukázaly účinné snížení únavy u roztroušené sklerózy.
...
http://www.medicalnewstoday.com/releases/274278.php

http://www.archives-pmr.org/article/S00 ... 9/abstract
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Zvýšená teplota a relaps remitující roztroušená skleróza

Příspěvekod vychodocech » 21 bře 2014 20:06

No to je zajímavé, unavený jsem děsně a teplota je do 36 stupňů :-(.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Zvýšená teplota a relaps remitující roztroušená skleróza

Příspěvekod dulca » 21 bře 2014 21:40

mela jsem to podobne jako ty... a narozdil od studie, moje neurolozka tvrdi, zahrivat, zahrivat, zahrivat....a ted co mam teplotu normalni, tzn. 36,5 - 37 tak je mi vyrazne lip....takze, asi to chce vic studii, jak to vlastne s tim teplem je
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Zvýšená teplota a relaps remitující roztroušená skleróza

Příspěvekod Franta » 21 bře 2014 23:36

Tam píšou o rozdílu ani ne čtvrt stupně mezi zdravými a RRRS pacienty a v klimatizované laboratoři na 22C. Takže běžným teploměrem za různé teploty okolí, to asi těžko poznáme.
A ještě kdo ví, jestli to nebylo způsobeno léky spíš než nemocí, ale kdo ví jak to měli ošéfované ..... Ale možná, že zdroj té teploty ani neřešili, ale chtěli znát pouze projevy té teploty.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Zvýšená teplota a relaps remitující roztroušená skleróza

Příspěvekod dulca » 21 bře 2014 23:53

podle meho jim slo o to dokazat, ze snizovani teploty ma pozitivni vyznam....
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

cron