Léčba jednoduchým cukrem pro opravu myelinu u RS

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Léčba jednoduchým cukrem pro opravu myelinu u RS

Příspěvekod Franta » 08 pro 2020 00:09

N-acetylglukosamin, jednoduchý cukr nacházející se v lidském mateřském mléce a prodávaný jako volně prodejný doplněk stravy ve Spojených státech, podporuje opravu myelinu u myších modelů a koreluje s hladinami myelinizace u pacientů s roztroušenou sklerózou podle nové Kalifornské univerzity Studie vedená Irvine.

Studie publikovaná v časopise Journal of Biological Chemistry také ukazuje, že u myší vedlo podávání N-acetylglukosaminu orálně kojícím samicím k primární myelinaci u jejich kojících potomků. N-acetylglukosamin je jednoduchý cukr, který je metabolicky vázán na proteiny na povrchu buněk, aby řídil funkci buněk.

„Zjistili jsme, že N-acetylglukosamin aktivuje myelinové kmenové buňky k podpoře primární myelinizace a opravy myelinu,“ řekl Michael Demetriou, MD, PhD, FRCP (C), profesor neurologie, mikrobiologie a molekulární genetiky na UCI School of Medicine a vedoucí studie. „Naše data zvyšují zajímavou možnost, že N-acetylglukosamin může být jednoduchou léčbou na podporu opravy myelinu u pacientů s roztroušenou sklerózou.“ K otestování této teorie budou zapotřebí formální lidské studie.

Selhání silné re-myelinizace po zánětlivé demyelinizaci u roztroušené sklerózy vede k chronickému postižení a neurodegeneraci. Myelin izoluje dlouhé kabelové větve nervových buněk zvané axony a slouží ke zvýšení rychlosti vedení elektrického signálu mezi neurony. Myelinace v centrálním nervovém systému hraje také důležitou roli v kognitivním vývoji během dětství.

„Je zajímavé, že jelikož N-acetylglukosamin je hlavní složkou lidského mateřského mléka, ale nikoli kojeneckou výživou, může vysvětlovat některé z kognitivních funkcí a výhod myelinizace, které děti krmené mateřským mlékem mají, na rozdíl od kojenecké výživy.“ řekl Michael Sy, MD, PhD, odborný asistent neurologie na UCI School of Medicine, spoluřešitel regionálního programu MS ve VA Long Beach Healthcare System a první autor studie.

Dr. med. Alexander Brandt, MD, který vedl klinické části studie společně s Dr. med. Friedemann Paul, MD, dodal: „Spojení snížené hladiny N-acetylglukosaminu v séru se změnami bílé hmoty v mozku pacientů s roztroušenou sklerózou naznačuje, že nedostatek N-acetyglukosaminu může přispívat k závažnosti onemocnění.“


https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 145416.htm
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron