Svalová síla dolních končetin v celé délce života u RS

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Svalová síla dolních končetin v celé délce života u RS

Příspěvekod vychodocech » 24 črc 2020 23:35

vyšla studie:
Svalová síla dolních končetin v celé délce života u roztroušené sklerózy: Důsledky pro schopnost chůze a stoupání po schodech

strojový překlad:

Úvod

Osoby s roztroušenou sklerózou (pwMS) akumulují v průběhu nemoci poškození svalů a omezení fyzické funkce. Stejné příznaky jsou pozorovány v biologickém procesu stárnutí (ve věku> 60 let). Žádné předchozí studie však nezkoumaly kombinované účinky stárnutí a roztroušené sklerózy (MS) s ohledem na svalovou sílu dolní končetiny souběžně s fyzickou funkcí (např. Schopnost chůze). Cílem této průřezové studie bylo prozkoumat potenciální rozdíly v pwMS vs. zdravé kontroly (HC) v délce života dospělých v těchto výsledcích.

Metody

Do  studie  bylo zařazeno celkem n = 53 pwMS a n = 48 ve věku odpovídající HC a byly rozděleny do skupin mladých (≤ 44 let), středních (45–59 let) a starých (≥ 60 let). Posouzení charakteristik svalové síly extensor kolena (KE) a plantárního flexoru (PF) (izometrická a dynamická soustředná síla při kontrakčních rychlostech 0–300 degs −1 ) spolu s hodnocením časovaných testů 25 stop chůze (T25FWT), dvouminutová chůze Byly provedeny testy (2MWT) a 9-schodové stoupání po schodech (9SSA).

Výsledek

Celkově lze říci, že podstatná poškození izometrických KE a PF (v rozmezí od -18 do -23%) a dynamické síly svalů (v rozmezí od -26 do -38%) spolu s omezeními v T25FWT, 2MWT a 9SSA (v rozmezí od -24 do -33) %) byly pozorovány v pwMS vs. HC ( p  <0,05). S pokročilým věkem (mladí → středního věku → staří) byla pozorována výraznější porucha izometrické a dynamické síly svalů PF (ale ne KE), spolu s omezeními v T25FWT, 2MWT a 9SSA, v pwMS vs. HC ( p  <0,05) ). V PWM, byla pozorována asociace mezi tělesných funkcí a izometrické svalové síly KE + PF (r 2  = 0,21 až 0,45), stejně jako dynamické KE + PF svalové síly (r 2  = 0,36 až 0,61) ( p  <0,05).

Závěr

Významné zhoršení svalové síly KE a PF se vyskytuje v pwMS po celou dobu života dospělého doprovázené / spojené s omezením kapacity chůze a stoupání po schodech, přičemž přednostně je ovlivněna svalová síla PF v pwMS vs. HC.

https://www.sciencedirect.com/science/a ... 6520303739
vychodocech
 
Příspěvky: 1194
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník