Pacienti s RS mají ve svých mozcích větší obsah hliníku

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Pacienti s RS mají ve svých mozcích větší obsah hliníku

Příspěvekod vychodocech » 20 kvě 2020 20:51

Vyšla studie, která se zabývá množstvím (toxicitou) hliníku v mozcích lidí - zdravých a těch s RS nebo dalšími s onemocněním mozku.

strojový překlad:

Lidé s roztroušenou sklerózou (MS) a jinými neurologickými chorobami mají výrazně vyšší obsah hliníku ve svých mozcích než ti, kteří nemají žádné neurologické poškození a žádné identifikovatelné neurodegenerativní onemocnění.

Výzkum dále podporuje roli hliníku ve vývoji těchto mozkových podmínek a přibližuje vědce k odpovědi na otázku, kolik hliníku je v lidském mozku příliš.

Jejich studie „Hliník v lidské mozkové tkáni od dárců bez neurodegenerativního onemocnění: Srovnání s Alzheimerovou chorobou, roztroušenou sklerózou a autismem“, byla zveřejněna v časopise Nature Scientific Reports.

Vzhledem k rostoucí přítomnosti hliníku v domácích spotřebičích, automobilech, letadlech, mobilních telefonech a dokonce i v potravinách, medicíně a kosmetice se jeho přítomnost v lidském těle stává nevyhnutelnou.

Hliník je neurotoxická molekula, která není součástí kovů běžně se vyskytujících v lidském těle. Tělo však může vstřebávat určité hladiny hliníku prostřednictvím biochemických reakcí, díky nimž je molekula inertní, přičemž mozek je cílovou tkání pro hromadění hliníku.

To vyvolalo otázku, kolik hliníku v mozku je příliš mnoho na to, aby začal způsobovat poškození.

Christopher Exley, PhD na University of Keele ve Velké Británii a Elizabeth Clarkson, PhD z Wichita State University v Kansasu, zjistili, že obsah hliníku v sadě mozkových tkání dárce byl identifikován mozkovou bankou jako potenciální kontroly. pro mozky postižené neurologickými stavy.

Analýza zahrnovala celkem 191 vzorků tkáně odebraných z 20 kontrolních mozků. Mezi dárce patřilo pět mužů a 15 žen ve věku 47 až 105 let. Tkáně byly získány z čelních, týlních, parietálních a dočasných laloků a mozečku od všech dárců.

Kontrolní dárci neměli žádné známky neurodegenerace a žádnou diagnózu neurodegenerativního onemocnění, ale někteří starší měli známky mozkových změn souvisejících s věkem.

Výsledky ukázaly, že obsah hliníku se pohyboval od 0,01 mikrogramů na gram (mcg / g) suché hmotnosti tkáně do 9,28 mcg / g.

"Obsah hliníku ve 191 vzorcích tkáně byl vždy nízký, s více než 80% tkání s obsahem hliníku pod 1,0 [mcg] / g suché hmotnosti tkáně," uvedli vědci.

Na rozdíl od předchozích studií se obsah hliníku s věkem významně nezměnil, ačkoli vědci věří, že je to kvůli staršímu věku dárců, přičemž pouze dva z 20 dárců jsou mladší než 66 let.

Analyzované pohlaví a oblast mozku také neovlivnily koncentrace hliníku, ačkoli mozeček vykazoval trend směrem k nižším koncentracím hliníku.

Vědci pak porovnali svá zjištění s údaji měřenými za stejných podmínek pro dárce, kteří zemřeli s diagnózami RS (14 pacientů), sporadických (60 pacientů) a familiární Alzheimerovy choroby (12 pacientů) a poruchou autistického spektra (pět pacientů).

V případě Alzheimerovy choroby zahrnovala skupina se sporadickou Alzheimerovou chorobou také kontrolní dárce, protože „informace rozlišující mezi kontrolou a dárci sAD [sporadická Alzheimerova choroba] nebyly k dispozici,“ uvedli vědci.

Pozoruhodně, obsah hliníku byl významně vyšší ve všech skupinách nemocí, včetně těch se sporadickou Alzheimerovou chorobou, ve srovnání s kontrolami. To platilo v celé řadě statistických analýz a ve všech hlavních lalocích mozku, uvedli vědci.

Tato zjištění jsou v souladu s nedávnou studií provedenou Exley a jeho týmem, který naznačuje, že lidé s RS mají vyšší hladinu hliníku v mozku než ti, kteří zemřeli na jiná traumatická onemocnění a zejména na rakovinu související stavy.

Data přímo nepotvrzují roli hliníku u každého z těchto onemocnění, ale „protože neexistuje žádná debata, pokud jde o neurotoxicitu hliníku u lidí, tyto údaje implikují hliník v etiologii nemocí [příčiny],“ uvedli vědci.

Nyní jsou zapotřebí další studie měření obsahu hliníku ve více mozcích pacientů a kontrol, aby bylo možné pochopit, zda a jak hraje hliník roli v neurodegenerativních onemocněních.


https://multiplesclerosisnewstoday.com/ ... ons-study/
vychodocech
 
Příspěvky: 1194
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 1 návštěvník

cron