ZyVersa IC 100 snížila zánět v modelu myší MS

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

ZyVersa IC 100 snížila zánět v modelu myší MS

Příspěvekod vychodocech » 08 kvě 2020 20:10

nová monoklonální protilátka - inhibitor zánětlivých buněk IC 100 má pozitivní výsledky v modelu myší RS

strojový překlad:

IC 100, monoklonální protilátka od ZyVersa Therapeutics, která zabraňuje shromažďování zánětlivých buněk - prozánětlivého buněčného komplexu - zmírňuje zánět a zastavuje progresi onemocnění u roztroušené sklerózy (MS) studie u myší.

Studie „IC100: nová anti-ASC monoklonální protilátka zlepšuje funkční výsledky u zvířecího modelu roztroušené sklerózy“ byla zveřejněna v časopise Journal of Neuroinflammation.

MS je způsobeno tím, že imunitní systém útočí na myelin - ochranný obal obklopující nervová vlákna centrální nervové soustavy (CNS, mozek a mícha) - což vede k jeho destrukci.

Jak MS postupuje, vrozený i adaptivní imunitní systém udržuje zánětlivou odpověď.

"Ačkoli za posledních 20 let došlo k velkým pokrokům v komercializaci léků modifikujících nemoci pro RS, stále existuje potřeba léčby, která bude účinněji řešit relapsující a progresivní formy nemoci," řekl Robert W. Keane, PhD. tisková zpráva. Keane je profesorem fyziologie a biofyziky, neurologické chirurgie, mikrobiologie a imunologie na University of Miami Miller School of Medicine a spoluautorem studie.

IC 100 je monoklonální protilátka, která zabraňuje sestavení struktury více proteinů, která signalizuje a aktivuje zánětlivé reakce, nazývané zánětlivá tkáň. IC 100 pracuje zaměřením na adaptorový protein ASC, klíčovou součást zánětlivých buněk.

Vědci z University of Miami Miller School of Medicine ve studii napsali, že „cílení zánětlivé aktivace prostřednictvím inhibice ASC může být slibnou terapeutickou strategií v RS.“

K testování jejich hypotézy vědci použili experimentální myší model autoimunitní encefalomyelitidy (EAE), který rekapituluje onemocnění lidské MS, a posoudili, zda IC 100 snížil zánět a zabránil poškození neuronů.

„Model EAE je modelem„ go-to “ve vývoji léčiv MS. Na základě studií v tomto modelu bylo vyvinuto, testováno nebo ověřeno mnoho léčiv MS, která se dnes používají k modifikaci nemocí, “řekl Stephen C. Glover, spoluzakladatel, generální ředitel a prezident ZyVersa Therapeutics.

Vědci testovali tři eskalující dávky IC 100 - 10, 30 a 45 miligramů na kilogram hmotnosti (mg / kg); podávaly dávky každé čtyři dny až do dne 35 po indukci EAE.

Zjistili, že dvě nejvyšší koncentrace - 30 a 45 mg / kg - významně zlepšily neurologické funkce a snížily závažnost onemocnění. Zejména IC 100 při 30 mg / kg byla schopna snížit o polovinu index kumulativního onemocnění (CDI), což je součet měření denního skóre závažnosti od počátku onemocnění.

Dále vědci zkoumali, jak IC 100 ovlivňuje zánět. Zjistili, že dávka 30 mg / kg byla účinná při významném snížení počtu adaptivních imunitních buněk, známých jako CD4 pozitivní a CD8 pozitivní T-buňky.

V buňkách myeloidního původu (vrozený systém), včetně makrofágů a neutrofilů, vědci také pozorovali klesající trend. Mikroglie (mozkové buňky, které se účastní zánětlivé odpovědi na CNS) byly také sníženy a méně aktivní při léčbě IC 100.

Aby bylo prokázáno, že tento protizánětlivý účinek byl ve skutečnosti způsoben schopností IC 100 pronikat tkáněmi, tým vyhodnotil hladiny IC 100 v mozku, míchy, játrech a slezině.

Výsledky potvrdily, že IC 100 byl schopen proniknout těmito orgány ve třech testovaných dávkách. Jak se očekávalo, vyšší dávky 30 a 45 mg / kg měly maximální hladiny v souladu s pozorovaným terapeutickým účinkem.

Souhrnně „tato data naznačují, že IC 100 potlačuje imunitní zánětlivou reakci, která řídí vývoj a progresi EAE, čímž identifikuje ASC jako slibný cíl pro léčbu MS,“ uvedli vědci.

„Na základě výsledků EAE jsme optimističtí ohledně potenciálu IC 100 jako účinné možnosti léčby MS. Těšíme se na spolupráci se společností ZyVersa na jejím rozvoji na kliniku, “řekl Keane.

https://multiplesclerosisnewstoday.com/ ... sclerosis/
vychodocech
 
Příspěvky: 1194
Registrován: 18 úno 2013 02:12

inhibitor zánětlivých buněk IC 100

Příspěvekod vychodocech » 08 kvě 2020 20:21

ZyVersa Therapeutics uvolňuje videonahrávky, jak zánětlivé podněty stimulují a udržují zánět a jak nový inhibitor zánětlivých buněk IC 100 má potenciál kontrolovat chronický zánětlivý zánět spojený s zánětlivými chorobami.


ZyVersa Therapeutics, Inc., (ZyVersa), specializovaná biofarmaceutická společnost pro klinické stádium vyvíjející prvotřídní léky pro léčbu zánětlivých a renálních onemocnění, s potěšením oznamuje uvolnění nového videa, které demonstruje, jak záněty stimulují a udržují zánět a jak se vyvíjí nový inhibitor zánětlivých buněk, IC 100, má potenciál kontrolovat chronické škodlivé záněty postihující miliony lidí se zánětlivými onemocněními.

„Role zánětu na zdraví a nemoci je složitá a vyvíjející se věda,“ řekl Stephen C. Glover, spoluzakladatel, generální ředitel a prezident ZyVersa Therapeutics. „Role zánětlivých nádorů, které nebyly objeveny až v roce 2002, tuto komplikovanost zvyšuje. Jsme rádi, že můžeme vydat naše nové video, které zjednodušeně ilustruje, jak zánětlivé stimuly a udržují zánět. Toto video pomůže vzdělávat lidi o této relativně nové vědě a prokázat potenciál inhibitorů zánětlivé tkáně jako slibná léčebná možnost pro zánětlivá onemocnění.

O IC 100

IC 100 je monoklonální protilátka, která jedinečně inhibuje adaptérovou ASC komponentu více typů zánětlivých buněk. Protože patogeneze četných chronických zánětlivých onemocnění zahrnuje aktivaci více než jednoho typu zánětlivých buněk (např. Zánětlivých buněk NLRP3), může být IC 100 účinnější pro léčení široké škály zánětlivých onemocnění než cílení pouze na jedno.

Inhibicí ASC IC 100 blokuje tvorbu zánětlivých buněk, a tedy iniciaci zánětlivé kaskády. Inhibicí složky ASC v ASC Specks IC 100 narušuje funkci ASC Specks, a proto blokuje přetrvávání zánětlivé odpovědi zodpovědné za chronický poškozující zánět.

Video o IC 100 (velmi zajímavé a znázorňuje jak funguje monoklonální protilátka): https://www.zyversa.com/inflammasomes/ic-100-moa-video


zdroj: https://newsfilter.io/articles/zyversa- ... 39781a286c
vychodocech
 
Příspěvky: 1194
Registrován: 18 úno 2013 02:12


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron