CORONAVIRUS A ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

CORONAVIRUS A ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA

Příspěvekod vychodocech » 03 bře 2020 22:20

Tak něco z Německa o MS a coronaviru... rychlé info - bulvár.....

PS: jinak v číně se proti coronaviru testuje i fingolimod (Gilenya - lék na RS).
studie s názvem Účinnost fingolimodu při léčbě nové pneumonie Coronavirus (COVID-19) viz.: https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04280588


strojový překlad:

CORONAVIRUS A ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA (MS) - CO POTŘEBUJETE VĚDĚT

Čtvrtek 27. února 2020
Zprávy o koronaviru, který se poprvé objevil v Číně, také způsobily nejistotu u lidí žijících v Německu s roztroušenou sklerózou. Německá společnost pro roztroušenou sklerózu , Bundesverband eV, sestavila odpovědi na nejdůležitější otázky na základě informací od Světové zdravotnické organizace, institutu Roberta Kocha a prohlášení Mezinárodní federace pro roztroušenou sklerózu (msif).

Čísla případů v Německu


Dosud se v Německu vyskytlo jen několik infekcí novým koronovým virem. Bylo potvrzeno 129 případů infekce SARS-CoV-2 ( od 1. března 2020 ). Podle hodnocení rizika Institutem Roberta Kocha v Německu je v současnosti riziko pro zdraví obyvatelstva hodnoceno jako nízké až střední. Na celosvětové úrovni je to však velmi dynamická a vážná situace.

Jak nebezpečný je koronový virus?

„Nový koronavirus“ (SARS-CoV-2) je respirační onemocnění, které se u lidí dosud nevyskytlo.
Stejně jako u jiných onemocnění dýchacích cest může infekce SARS-CoV-2 způsobit mírné příznaky, jako je výtok z nosu, bolest v krku, kašel a horečka. Někteří trpící také trpí průjmem. U některých lidí může virus způsobit zápal plic nebo potíže s dýcháním. Méně často je nemoc fatální. Zdá se, že starší lidé a lidé s již existujícími chronickými chorobami (jako je cukrovka a srdeční choroby) jsou náchylnější k závažnému nakažení virem.

Co znamená virus Corona (SARS-CoV-2) pro lidi žijící s RS?

SARS-CoV-2 je kmen koronavirů, který byl poprvé detekován v Číně v prosinci 2019 a od té doby se rozšířil do dalších částí světa.
Protože je tento kmen koronavirů nový, není známo, jak může ovlivnit osoby trpící roztroušenou sklerózou . Mnoho terapií modifikujících onemocnění (DMT) pro MS funguje potlačením nebo úpravou imunitního systému. Je známo, že lidé s RS, kteří dostávají tyto terapie, mohou mít zvýšené riziko komplikací spojených s virovými infekcemi. Pokud se účastníte léčby modifikující onemocnění a jste vystaveni buď koronaviru nebo je potvrzena infekce SARS-CoV-2, obraťte se na svého neurologa nebo jiného zdravotnického pracovníka.

Jaké jsou příznaky SARS-CoV-2 a jak se proti němu můžete chránit?

Mezi příznaky SARS-CoV-2 patří obtížné dýchání, kašel a vysoká horečka, což může vést k pneumonii.
Světová zdravotnická organizace uvádí některá základní opatření na ochranu proti viru korony. Mezi ně patří:
Umyjte si ruce často alkoholickým tření rukou nebo mýdlem a vodou
Při kašlání a kýchání zakryjte ústa a nos ohnutým loktem nebo tkání
Dodržujte alespoň jeden metr mezi sebou a ostatními lidmi, zejména těmi, kteří kašel a kýchají
Nedotýkejte se očí, nosu a úst
Dodržujte doporučení týkající se bezpečnosti potravin pomocí různých krájecích desek pro syrové maso a vařené jídlo a mytí rukou mezi držadly.
Je důležité zabránit kontaktu s lidmi, kteří mohou žít nebo cestovat v oblasti, kde je v oběhu SARS-CoV-2.
Světová zdravotnická organizace a Robert Koch Institute poskytují průběžné informace o případech SARS-CoV-2 hlášených Světovou zdravotnickou organizací . více (viz odkaz níže)

Jaké možnosti léčby jsou pro nový koronový virus k dispozici?

Ne všechna onemocnění po infekci novým koronavirem jsou závažná, v případech, které jsou známy v Německu, se pozornost dosud zaměřovala převážně na symptomy nachlazení. Léčba infekce se zaměřuje na optimální podpůrná opatření podle závažnosti klinického obrazu (např. Podávání kyslíku, vyrovnávání rovnováhy tekutin, možná antibiotika pro léčbu bakteriálních alternativních / doprovodných infekcí), jakož i léčení příslušných základních onemocnění. Specifická terapie , tj. Zaměřená proti samotnému novému koronaviru, není v současné době k dispozici.
Na webových stránkách Institutu Roberta Kocha najdete odpovědi na nejčastější dotazy týkající se viru Corona: Více (viz. odkaz níže)
Další informace o SARS-CoV-2 naleznete v krátkém informačním videu Světové zdravotnické organizace, které je zobrazeno na webu mezinárodní federace roztroušené sklerózy na adrese http://www.msif.org. více (viz. odkaz níže)

Rozhovor s prof. Dr. med. Ralf Gold, předseda lékařského poradního sboru německé společnosti pro roztroušenou sklerózu, Bundesverband eV se dozvědět více (viz odkaz níže).

Zdroj: Institut Robert Koch, Světová zdravotnická organizace, msif, DMSG Federal Association - 27. února 2020 (aktualizováno 2. března 2020)
02/27/2020

https://www.dmsg.de/multiple-sklerose-n ... 6c650d298b
vychodocech
 
Příspěvky: 1194
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: CORONAVIRUS A ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 01 dub 2020 10:41

Jen taková zajímavost - zdá se, že proti Coroně chrání také očkování proti TBC, což je zajímavé pro obdobný projev i u RS.
Mohlo by to vysvětlovat, proč je mladá generace odolnější - má ještě protilátky - staříci už ne - očkování vyprchává s časem.

https://www.hindustantimes.com/india-ne ... UAhlI.html
https://www.pratidintime.com/bcg-vaccin ... st-corona/
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 305
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: CORONAVIRUS A ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA

Příspěvekod supeermarket » 04 kvě 2020 12:14

Akorát proti tuberkulóze uz se před nějakou dobou přestalo očkovat.. Když se narodil muj syn dostali jsme nejaky dotazník - ockovali by ho, jen kdyby spadal pod rizikovou skupinu ( uz si to moc nevybavuju,ale byla tam nějaká cestovatelská anamnéza)
supeermarket
 
Příspěvky: 7
Registrován: 11 led 2016 14:14


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron