Cílení na ničemnou T buňku zabraňuje a zastavuje RS u myší

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Cílení na ničemnou T buňku zabraňuje a zastavuje RS u myší

Příspěvekod vychodocech » 05 říj 2019 23:28

Cílení na ničemnou T buňku zabraňuje a zastavuje RS u myší.

strojový překlad:

Roztroušená skleróza je autoimunitní onemocnění postihující dospělé i děti. Je přízena „pomocnými“ T buňkami, bílými krvinkami, které vyvolávají zánětlivý útok na mozek a míchu a degradují ochranný obal myelinu, který pokrývá nervová vlákna. Ale existuje mnoho různých druhů pomocných T buněk a dosud nikdo nevěděl, které z nich byly špatnými herci.

Vědci z Bostonské dětské nemocnice nyní určili specifické pomocné T buňky, které způsobují MS, a také protein na jejich povrchu, který je označuje. Jak bylo uvedeno tento týden v PNAS , protilátka zaměřující se na tento protein CXCR6, zabránila i zvrátila MS v myším modelu.

Pokud studie na lidech odhalí výsledky, zacílení na tyto nepoctivé T buňky by mohlo potenciálně zlepšit MS, říká vedoucí výzkumný pracovník Eileen Remold-O'Donnell, PhD, nemocničního programu v buněčné a molekulární medicíně. Věří, že se nálezy mohou vztahovat i na jiné formy autoimunitní encefalomyelitidy (zánět mozku a míchy ) a zánětlivou artritidu.

„Ukázali jsme na myších, že můžete cílit na tyto buňky a zbavit se jich,“ říká. "Nevíme, zda by byl tento přístup vhodný pro všechny případy RS, ale mohl by být účinný v časných zánětlivých stádiích nemoci a při cílení na nově vytvořené buňky během exacerbací nemoci."

Profilování buněk indukujících MS

Nedávné úsilí zaměřené na pomocné buňky T způsobující MS poukázalo na buňky TH17, ale zdá se, že některé buňky TH17 nejsou zapojeny. Remold-O'Donnell a její bývalý postdoktorský kolega Lifei Hou, PhD, vynulovali na podskupině rychle se proliferujících buněk odvozených od TH17, z nichž všechny nesly marker CXCR6. Ukázalo se, že tyto buňky vysoce poškozují nervová vlákna a produkují jednu sadu proteinů, které přímo poškozují buňky, a další, včetně GM-CSF, které stimulují zánětlivý útok jinými imunitními buňkami známými jako makrofágy.

Vědci ukázali, že CXCR6-pozitivní buňky také produkují zvýšená množství proteinu zvaného SerpinB1 (Sb1). Když deletovali gen Sb1 v T buňkách v jejich myším modelu , přežilo méně imunitních buněk, aby infiltrovaly míchu. Myši také vykazovaly méně příznaků nemoci než kontrolní myši. Navíc by tyto buňky obsahující Sb1 mohly být snadno identifikovány s protilátkami zaměřenými na povrchový protein CXCR6.

Jsou však buňky CXCR6 + relevantní pro onemocnění lidí? Ke zkoumání Remold-O'Donnell a Hou pracovali s revmatology, imunology a neuroimunology v bostonské dětské a brighamské a ženské nemocnici.
Získali a testovali vzorky krve a synoviální tekutiny (z dutin kloubů) od pacientů se zánětlivou autoimunitní artritidou. Hladiny buněk CXCR6 + byly skutečně zvýšeny v zanícených kloubech, ale ne v cirkulující krvi pacientů s artritidou, pacientů s RS nebo zdravých kontrol.
Pomocné buňky T nesoucí marker CXCR6 řídí roztroušenou sklerózu tím, že produkují proteiny, které poškozují nervová vlákna napadením jejich ochranného myelinového obalu. Zde jsou uvedeny buňky uvolňující GM-CSF, který stimuluje další imunitní buňky, makrofágy, k uvolňování zánětlivých sloučenin. Kredit: Lifei Hou / Bostonská dětská nemocnice

Cílení na CXCR6 u roztroušené sklerózy

Remold-O'Donnell a Hou, první autor článku, věří, že ošetření vyčerpávajících buněk CXCR6 + může zmírnit MS a možná i další autoimunitní poruchy, zatímco do značné míry zůstávají ostatní imunitní obrany T buněk nedotčeny. Když k cílení na CXCR6 použily monoklonální protilátky, škodlivé buňky do značné míry zmizely a myši, které byly připraveny k získání MS, nemoci nevyvinuly.
Tito dva podali patent na dílo a vytvořili společnost Edelweiss Immune, Inc., ve které mají spolu s Bostonskou dětskou nemocnicí vlastní kapitál. Nová společnost bude pokračovat ve výzkumu.

"Mnoho léčiv bylo vyvinuto pro léčbu autoimunitních chorob , jako jsou glukokortikoidy a cytotoxická činidla," říká Hou. "Žádný selektivně se však nezaměřuje na patogenní T buňky a dlouhodobé používání imunosupresivních látek má za následek širokou imunosupresi a oslabenou imunitní obranu. Jsou nutná terapeutika s lepší selektivitou, bezpečností a účinností."

https://medicalxpress.com/news/2019-10- ... rosis.html
vychodocech
 
Příspěvky: 1194
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron