Zánět unáší myelinové opravné buňky

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Zánět unáší myelinové opravné buňky

Příspěvekod vychodocech » 11 zář 2019 00:22

Zánět unáší myelinové opravné buňky, aby podpořil imunitní útoky, ukazují studie

strojový překlad:

Zánět mozku při roztroušené skleróze unese nezralé myelinové opravné buňky, což nejen předchází obnovení myelinu, ale také podporuje trvalý zánět a imunitní útoky proti myelinu, ukazuje předklinická studie.

Práce, částečně financovaná Národní společností pro RS, vyzdvihuje nezralé myelinové opravné buňky a jejich zánětlivé / imunitní procesy jako nové potenciální terapeutické cíle pro MS.

Studie „Oligodendrocytové prekurzorové buňky představují antigen a jsou cytotoxickými cíli při zánětlivé demyelinizaci“, byla zveřejněna v časopise Nature Communications.

Nervová vlákna jsou obklopena ochranným obalem myelinu, který umožňuje rychlý přenos elektrických signálů do celého těla. Po poškození myelinu v mozku putují nezralé kmenové buňky zvané oligodendrocytové prekurzorové buňky (OPC) do místa léze, kde zrají do oligodendrocytů - buněk produkujících myelin, schopných obnovit myelinový plášť.

U lidí s RS vlastní imunitní systém těla omylem rozpoznává myelin jako cizí molekulu a útočí na něj, což způsobuje zánět a poškození nervových buněk mozku. Kromě toho je u lidí s RS narušen proces opravy myelinu.

Rostoucí výzkum se zaměřil na vývoj terapeutických přístupů k náboru OPC do míst poškození myelinem. Získání OPC na místo by podpořilo opravu myelinového pláště a zastavilo nebo zpozdilo poškození mozku spojené s MS.

Vědci z Johns Hopkins School of Medicine a spolupracovníci však nyní objevili, že prozánětlivé signály v těchto zraněných místech zabraňují zrání OPC do buněk produkujících myelin - a místo toho je přeměňují na imunitní buňky propagující útoky proti myelinu.

Pomocí myšího modelu MS vědci zjistili, že zavedení T-buněk - typu imunitních buněk zapojených do rozpoznávání a boje proti cizím molekulám -, které jsou náchylné reagovat proti myelinu, snížilo počet OPC a oligodendrocytů v mozku.

Tyto účinky závisely na produkci T-buněk IFN-gama, prozánětlivé molekuly spojené s vývojem MS.

Další studie vysvětlily mechanismy související s asociací mezi IFN-gama, smrtí OPC a narušenou opravou myelinu spojenou s MS.

Vědci zjistili, že IFN-gama podporoval zvýšení aktivity několika genů spojených se specifickými imunitními funkcemi v OPC. Tato aktivita jim zabránila ve vývoji v oligodendrocyty.

Důležité je, že IFN-gama také stimuloval OPC, aby fungovaly jako některé imunitní buňky, které „přijímají“ jiné buňky nebo molekuly, a předkládají je T-buňkám, aby vyvolaly imunitní reakce proti nim - proces nazývaný prezentace antigenu.

Za těchto podmínek OPC aktivovaly specifický typ T-buněk známých jako CD8 + buňky tím, že jim představovaly molekuly myelinu nebo antigeny. Tato aktivace T-buněk vyvolala další zánětlivé a imunitní reakce proti myelinu, ale také vedla k smrti T-buněk vyvolané smrtí těchto OPC.

Při porovnání mozkové tkáně lidí s MS a bez MS po jejich smrti, tým zjistil, že OPC v myelinových lézích u pacientů s MS vykazovaly zvýšené hladiny PSMB8 - podjednotky proteinového komplexu spojeného s imunitními funkcemi a prezentací antigenu - ve srovnání s oblastmi bez lézí nebo do mozkové tkáně neovlivněných lidí.

Toto pozorování zdůraznilo, že OPC v myelinových lézích u pacientů s MS mohou změnit jejich osud z oligodendrocytů na buňky prezentující antigen. To podporuje další zánět, ztrátu myelinu a poškození buněk.

"Naznačujeme, že OPC ve zaníceném (centrálním nervovém systému) nemusí selhat pouze při usnadnění remyelinizace, ale mohou ve skutečnosti propagovat chronický zánět," uvedli vědci.

Tým předpokládal, že v normálním prostředí mohou mít OPC možnost působit jako buňky prezentující antigen, což pomáhá podporovat imunitní odpovědi proti infekcím v mozku.

Zjistili, že zacílení molekul zapojených do „přepínače osudu“ OPC, jako je PSMB8, může podpořit jejich zrání na oligodendrocyty produkující myelin. To by mohlo potlačit zánět zprostředkovaný OPC a smrt OPC buňkami CD8 +, čímž by se obnovily procesy opravy myelinu.

"Tato studie nabízí nový pohled na mechanismy, které mohou být základem nedostatečné opravy myelinu, ke které dochází u RS, a otevírá nové možnosti pro nalezení způsobů, jak omezit probíhající zánět a obnovit myelin," uvedla v tiskové zprávě Národní společnost pro MS.

https://multiplesclerosisnewstoday.com/ ... rs-report/
vychodocech
 
Příspěvky: 1194
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron