Některé skupiny T-buněk můžou potlačit imunitní odpovědi RS

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Některé skupiny T-buněk můžou potlačit imunitní odpovědi RS

Příspěvekod vychodocech » 12 srp 2019 22:54

Vyšel článek, terý popisuje docela důležitý výzkum bílých krvinek T-lymfocytů a jejich možnosti zabránit jiným T-lymfocytům v autoimunitní odezvě.

článek:

Ačkoli jsou známé především pro zabíjení nádorových a virově infikovaných buněk, podtyp T-buněk může podle nového výzkumu omezit imunitní odpovědi a ochraňovat při autoimunitních onemocněních, jako je roztroušená skleróza.

Výběr z článku - strojový překlad:

Zapojení různých podtypů imunitních T-buněk bylo prokázáno u pacientů s RS a na experimentálním myším modelu autoimunitní encefalomyelitidy (EAE). U pacientů s celiakií byla také hlášena koordinovaná odpověď T-buněk na lepek, ale to, zda se tato reakce vyskytuje u RS, není zatím známé.

Vědci z Stanfordské lékařské fakulty se touto mezerou zabývali pomocí modelu EAE, ve kterém byla zvířatům injikována bílkovina zvaná myelinový oligodendrocytový glykoprotein (MOG) k vyvolání nemoci podobné MS.

Během 10 dnů byly hladiny T-buněk v krvi, které obsahovaly marker CD4 - a specifické pro peptid MOG (MOG35–55) - nejvyšší, a později klesly na základní úroveň.

"Když se T-buňky setkají s patogenem nebo antigenem, jednotlivé buňky, které rozpoznávají určitou část patogenu, se rozdělí a vytvoří mnoho svých kopií," uvedla tisková zpráva Naresha Saligrama, PhD, hlavní autor studie. "To naznačuje, že konkrétní populace buněk reagovala."

Ale jiná podskupina, která obsahovala marker CD8, také vykázala počáteční nárůst, následovaný poklesem na množství před EAE. Důležité je, že tyto CD8 + T-buňky potlačovaly proliferaci CD4 + T-buněk.

"Rozhodně si myslíme, že se něco takového děje u lidských autoimunitních chorob," řekl Mark Davis, PhD, hlavní autor studie. "Představuje mechanismus, který nikdo opravdu neocení." Existuje celá tato podskupina T-buněk CD8, která má supresivní funkci. “

Výzkumníci pak určili, které peptidy spustily odpověď CD8 + T-buněk. Protože počáteční testy s 350 myelinovými peptidy nebyly úspěšné, tým rozšířil skupinu kandidátů na zhruba 5 miliard s molekulárním přístupem zvaným kvasinkový displej, který generuje peptidy připojené k jednotlivým buňkám.

To vedlo k identifikaci dvou peptidů - HDR a SMRP -, které byly těmito supresivními T-buňkami rozpoznány. Injekce peptidů před, po nebo vedle MOG měla za následek významně sníženou závažnost onemocnění nebo dokonce žádné onemocnění. Experimenty na jiném modelu, experimentální autoimunitní uveitida (zánět duhovky atd.), neprokázaly podobné přínosy, což naznačuje, že zmírněné projevy jsou specifické pro EAE, uvedli vědci.

Následná analýza pak odhalila, že supresivní vlastnosti CD8 + T-buněk byly spojeny se zvýšenou expresí regulačních genů as expresí povrchových proteinů spojenou se sníženou imunitní funkcí.

Na podporu zjištění u myší analýza v buňkách izolovaných od pacientů s RS rovněž ukázala výrazné zvýšení hladin supresivních T-buněk v krvi a v menší míře zánětlivých T-buněk CD4 +.

Souhrnně „výsledky naznačují, že indukce autoreaktivních CD4 + T-buněk vyvolává opačnou mobilizaci regulačních CD8 + T-buněk“ u myší a pravděpodobně u lidí.

"Existuje celá tato podskupina T-buněk CD8, která má potlačující funkci." Pokud bychom mohli zmobilizovat tyto buňky, aby fungovaly efektivněji u pacientů s autoimunitou, měli bychom novou léčbu nemocí, jako je roztroušená skleróza, “řekl Davis.

Tým má v plánu posoudit, zda jsou tyto supresorové CD8 T-buňky také zapojeny do jiných autoimunitních chorob, včetně celiakie.

https://multiplesclerosisnewstoday.com/ ... ponses-ms/
vychodocech
 
Příspěvky: 1194
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron