Byl identifikován otisk prstu buněk roztroušené sklerózy

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Byl identifikován otisk prstu buněk roztroušené sklerózy

Příspěvekod vychodocech » 24 črc 2019 22:51

Vědci z Curyšské univerzity identifikovali buněčnou populaci, která pravděpodobně hraje klíčovou roli v roztroušené skleróze (RS). Pomocné T buňky v krvi pacientů s RS infiltrují centrální nervový systém, kde mohou způsobit zánět a poškodit nervové buňky. Tento objev otevírá nové možnosti pro sledování a léčbu pacientů s RS.

Jedná se o významný objev se kterým pomohla umělá inteligence. Přesnou identifikací imunitních buněk, které jsou zodpovědné za ničení mozku je možné vyvinout lepší a cílenější léčbu RS.

strojový překlad:

Při roztroušené skleróze (MS) dysregulované imunitní buňky periodicky infiltrují mozek postižených pacientů, což způsobuje poškození nervového přenosu a ztráty neuronů.Pokud to není řádně monitorováno a léčeno, vede choroba k hromadění postižení, která v konečném důsledku velmi omezují každodenní život pacientů. Přibližně 2,5 milionu lidí, z nichž mnozí mladí dospělí, trpí chronickým autoimunitním onemocněním.

„Otisk prstu“ identifikovaných škodlivých imunitních buněk

Existuje dlouhodobý zájem o identifikaci „otisků prstů“ imunitních buněk, které charakterizují MS. Mezinárodní tým vedený Burkhardem Becherem z Ústavu experimentální imunologie Curyšské univerzity nyní dosáhl právě tohoto cíle."Identifikovali jsme specifickou populaci bílých krvinek rozšířených v periferní krvi pacientů s RS, kteří mají dvě vlastnosti charakteristické pro MS: Mohou se pohybovat z krve do centrálního nervového systému a tam mohou způsobit zánět nervových buněk," vysvětluje Becher.

Strojové učení a vysokorozměrná cytometrie

Pro svou studii vědci použili k charakterizaci imunitních buněk vysokorozměrnou cytometrii. Tato technologie umožňuje analyzovat miliony buněk u stovek pacientů a určit jejich imunitní vlastnosti - jinými slovy jejich „otisky prstů“. Vědci vyvinuli inovativní algoritmus strojového učení, aby mohli analyzovat obrovské množství dat."Umělá inteligence a strojové učení nám pomáhá výrazně snížit složitost dat, zatímco interpretace výsledků je ponechána na vyšetřovatelích," říká Burkhard Becher.

Klíčové vlastnosti dysregulovaných imunitních buněk

Tímto interdisciplinárním přístupem byl tým lékařů, biologů a výpočetních vědců schopen identifikovat populaci imunitních buněk v periferní krvi pacientů s RS, která se liší od ostatních zánětlivých a nezánětlivých onemocnění. Tyto dysregulované T pomocné buňky produkují neuroinflamační cytokin nazývaný GM-CSF a vysoké hladiny chemokinového receptoru CXCR4 a membránového proteinu VLA4.
"Populace buněk, které jsme identifikovali, má tedy dvě klíčové vlastnosti, které jsou charakteristické pro MS: Cytokin způsobuje neuroinflamaci a díky receptorům se imunitní buňky mohou dostat do centrálního nervového systému," vysvětluje Edoardo Galli, první autor studie. Kromě toho vědci zjistili, že tento charakteristický podpis je vysoce zastoupen v mozkomíšním moku a v mozkových lézích pacientů s RS, což naznačuje přímý příspěvek k nemoci. Účinná imunomodulační terapie dále silně snižuje tuto buněčnou populaci.

Více v článku:
https://www.media.uzh.ch/en/Press-Relea ... rosis.html
vychodocech
 
Příspěvky: 1194
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron