relativní riziko rakoviny u pacientů s RS

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

relativní riziko rakoviny u pacientů s RS

Příspěvekod vychodocech » 17 čer 2019 16:42

Relativní riziko rakoviny je vyšší u pacientů s RS, kteří mění léčbu modifikující onemocnění častěji, tvrdí studie.

Bylo zjištěno, že relativní riziko vzniku rakoviny je podle studie vyšší u pacientů s roztroušenou sklerózou, kteří častěji přecházejí mezi léčbami modifikujícími onemocnění.

Kromě toho vědci zjistili zvýšený výskyt rakoviny u pacientů s RS ve věku od 20 do 50 let a u žen s RS nad 50 let.

Data byla uvedena ve studii „Riziko rakoviny a roztroušená skleróza: data z velké italské klinické studie“, publikované v časopise Frontiers in Neurology.

Předchozí výzkum zjistil, že RS a rakovina mohou sdílet některé abnormální funkce imunitního systému.

Za účelem lepšího porozumění výskytu rakoviny u pacientů s RS a vyhodnocení dopadu léčby (DMT) na rizika rakoviny, vedený vědci na univerzitě v Catanii v Itálii, porovnal databázi pacientů s RS mezi lety 2003 a 2013 v Catanii (druhé největší město Sicílie v Itálii) s Integrovaným rejstříkem rakoviny Catania-Messina-Siracusae-Enna, který shromažďuje informace o rakovině v obecné populaci dané zeměpisné oblasti.

Během analyzovaného období (2003–2013) bylo diagnostikováno 2 730 osob s RS. Z toho 1 180 pacientů splňovalo kritéria pro zařazení do studie a byli zařazeni do studie (67,1% žen; průměrný věk 41,2 let) a z nich bylo pozorováno celkem 36 případů rakoviny.

Vědci pak analyzovali počet případů rakoviny podle „očekávaného“ počtu případů v komunitě Catania na základě integrovaného registru rakoviny. Jedná se o „standardizované poměry výskytu“ nebo SIR.

Pokud se pozorovaný počet případů rakoviny u pacientů s RS rovná očekávanému počtu, SIR je 1, což znamená, že není zvýšené riziko rakoviny. Pokud je pozorováno více případů, než bylo očekáváno, je hodnota SIR větší než 1, což znamená zvýšené riziko. Pokud je pozorováno méně případů, než bylo očekáváno, SIR je menší než 1, což znamená menší riziko.

Výsledky ukázaly, že riziko rakoviny nebylo významně zvýšeno u populace MS jako celku (SIR 1,18). Když se však analýza zaměřila na specifické podskupiny populace, rozvrstvené podle věku a pohlaví, muži ve věku 20 až 50 let (SIR 2,84) a ženy nad 50 let (SIR 1,82) vykazovali významně vyšší riziko vzniku rakoviny.

Tyto výsledky naznačují, že některé subpopulace RS mohou být náchylnější k rozvoji rakoviny.

Tým také zkoumal účinky různých strategií léčby RS na relativní riziko vzniku rakoviny. Pacienti s RS byli rozděleni do čtyř podskupin: pacienti, kteří nebyli léčeni žádnou léčbou modifikujícími onemocnění (DMT), léčeni jedním DMT („žádný přepínač“), léčeni dvěma DMT („jeden přepínač“) a léčeni více než dvěma DMT .

RR vyvíjející se rakoviny nebyla významně vyšší ve skupině „bez DMT“ a mírně vzrostla ve skupině „bez přechodu“, ale ve skupině „jedna změna“ byla hodnota 1,99 (téměř dvojnásobně vyšší) a skupina 3,38 (více než dvakrát). třikrát vyšší) ve skupině, která přešla nejméně dvakrát.

Na základě těchto výsledků tým předpokládal, že „pacienti s RS, kteří trpí léčebným selháním s různými imunomodulačními a / nebo IS (imunosupresivními) látkami, mohou mít zvýšené riziko rakoviny, protože vystavení různým molekulám s různými mechanismy účinku může negativně ovlivnit vrozených a adaptivních imunitních systémů a učinit z těchto pacientů citlivější karcinogenezi [tvorba rakoviny].

Co se týče typů rakoviny, byl pozorován významně vyšší výskyt karcinomů močových cest a štítné žlázy.

Další analýza ukázala, že věk, věk při nástupu RS, trvání onemocnění a více, že dva DMT přepínače byly spojeny s vyšším rizikem vzniku rakoviny.

„Naše výsledky ukázaly, že riziko rakoviny nebylo u naší populace RS zvýšeno; ale různá distribuce věku a pohlaví může částečně řídit riziko rakoviny. Vyšší riziko rakoviny u pacientů s RS, kteří mění více než dva DMT, by mělo být při rozhodování o léčbě zohledněno, “uzavřel tým.

https://multiplesclerosisnewstoday.com/ ... an-cohort/
vychodocech
 
Příspěvky: 1194
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron