Stránka 11

Léčba nanotechnologií - slibná léčba RS

PříspěvekNapsal: 08 čer 2019 00:13
od vychodocech
Vyšel článek o možném využití nanotechnologie při léčbě RS, testovat tuto technologii by se mělo už v roce 2020.

částečně strojový překlad:

Léčba pomocí nanotechnologií odvozená z kmenových buněk kostní dřeně zvrátila příznaky roztroušené sklerózy u myší a podle nové studie vedené University of California výzkumnými pracovníky Irvine, mohla by být nakonec použita i pro lidi.

"Léčba kmenovými buňkami pro autoimunitní a neurodegenerativní onemocnění způsobila v klinických studiích smíšené výsledky, částečně proto, že nevíme, jak léčba funguje," uvedl odpovídající autor Weian Zhao, profesor farmaceutických věd a biomedicínského inženýrství Sue & Bill Gross Stem Cell Research Center. "Tato studie pomáhá odhalit toto tajemství a vydláždit cestu pro testování na lidech ."

V minulých experimentech byly intravenózně injikované kmenové buňky - odebrané z kostní dřeně a aktivované interferonem gama, protein imunitního systému - často zachyceny ve filtračních orgánech předtím, než dosáhly svého cíle. Pro tuto studii, publikovanou v časopise ACS Nano , se vědci tomuto problému vyhnuli a extrakcí nanočástic (velikosti částic zvaných exosomy z kmenových buněk) aplikovali injekcí do hlodavců s RS.

Exosomy byly zatíženy protizánětlivými a neuroprotektivními molekulami RNA a proteinu a byly schopny proklouznout hematoencefalickou bariérou. Kromě omlazení ztracených motorických dovedností a snížení nervového poškození způsobeného RS, normalizovali imunitní systémy subjektů (myší), to co konvenční drogy nemohou udělat, uvedla studie spoluautorka Reza Mohammadi, doktorandka UCI v oboru materiálů a inženýrství.

"Tato nová léčba bude testována na lidech počátkem roku 2020, zpočátku na lidech s diabetem 1. typu," řekl spoluautor Milad Riazifar, který na této studii pracoval jako doktorand doktorského studia farmakologie v laboratoři Zhao. klinické hodnocení metody City of Hope. "Pokud bude úspěšná, mohla by připravit cestu k léčbě jiných autoimunitních onemocnění, včetně roztroušené sklerózy."

https://phys.org/news/2019-06-nanotechn ... rosis.html