Antibiotika na začátku života poškozují střevní mikroflóru

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Antibiotika na začátku života poškozují střevní mikroflóru

Příspěvekod Franta » 19 úno 2019 04:58

Antibiotika na začátku života poškozují střevní mikroflóru a imunitní systém, zjistila to studie na myším modelu EAE


Zvyšující se důkazy ukazují, že stabilní střevní mikrobiota - mikrobi žijící v našich střevách - je nutná pro správně fungující imunitní systém. Například změny ve střevní mikrobiotě ukázaly, že likvidují pečlivě regulovanou rovnováhu dvou typů imunitních buněk: efektorové T-buňky a regulační T-buňky.

Důležité je, že nerovnováha v těchto populacích imunitních buněk je spojena se zvýšeným rizikem autoimunitních onemocnění, jako je roztroušená skleróza a jeho podobná onemocnění u zvířecích modelů - model experimentální autoimunitní encefalomyelitidy (EAE).

Stejně tak bylo naznačeno, že dysbióza - nerovnováha střevních mikrobiálních organismů je přítomna u autoimunitních onemocnění. Je známo, že pacienti s autoimunitními neurozánětlivými onemocněními, jako je RS, mají odlišné složení mikrobů ve střevě ve srovnání se zdravými jedinci.

Není však jasné, zda dysbióza střev zvyšuje riziko RS, nebo je výsledkem onemocnění. Také vztah mezi dysbiózou střev a nerovnováhou T-buněk je nejasný.

Ačkoli jsou antibiotika obecně považovány za bezpečné, je známo, že jejich použití negativně ovlivňuje a možná mění střevní mikroflóru.

Abychom řešili tuto otázku, tak vědci z univerzity v Bělehradě , Srbsko, studovali účinky dysbiózy střevních mikrobiálních mikroorganismů na modelu RS u krys EAE.

Těhotným zvířatům byly podávány perorální antibiotika začínající dva týdny před narozením), aby narušily střevní mikroflóru. Léčba pokračovala další čtyři týdny po porodu. Mláďata byla vystavena antibiotikům přeneseným do mléka během ošetřovatelství a přímo pitnou vodou.

EAE byla potom zavedena do krys, v osmi týdnech. Výsledky byly porovnány s výsledky u potkanů ​​EAE, které nebyly podrobeny antibiotické léčbě.

Výsledky ukázaly, že v době, kdy byla autoimunní odpověď zahájena v osm týdnech, byly rozdíly již pozorovány u potkanů ​​léčených antibiotiky. Po vyvolání autoimunitní odpovědi potkani léčeni antibiotiky zaznamenali závažnější EAE než kontrolní krysy.

Konkrétně potkani EAE léčené antibiotiky měli vyšší úroveň zánětu a infiltrovali imunitní buňky v nervovém systému; vyšší hladiny IFN-γ a IL-17 v míšních kordách (indikující nerovnováhu T-buněk); a celkově silnější imunitní odpověď a delší trvání onemocnění.

"To znamená, že dysbióza střevních mikrobiálních mikroorganismů, která se objevuje v rané době života, a nikoliv přímý účinek antibiotik nebo dysbiózy střevní mikrobiologie v době iniciace autoimunity na centrální nervový systém, přispěla k patogenezi EAE," napsali výzkumníci.

Tým také zjistil, že léčba antibiotiky v raném životě způsobila pokles hlavních bakteriálních skupin důležitých pro časnou kolonizaci střev, jako jsou laktobacily a bifidobakterie. Ukázaly, že tyto bakterie byly nahrazeny jinými typy, primárně Proteobacteria a Bacteroidetes.

Krysy ošetřené antibiotiky také zaznamenaly pokles u Turicibacteriaceae , u kterého se předpokládá, že hrají roli při prevenci vývoje EAE a zmírnění symptomů onemocnění.

Vyvážená intestinální mikrobiota je spojena s produkcí a uvolňováním různých sloučenin, které regulují odezvu imunitního systému, včetně mastných kyselin s krátkým řetězcem. Výsledky také ukázaly významný pokles fecální koncentrace mastných kyselin s krátkým řetězcem u potkanů ​​ošetřených antibiotiky ve srovnání s neošetřenými krysami, které by mohly potenciálně vést k dysregulované imunitní odpovědi.

Celkově tým dospěl k závěru, že "změna střevní mikroflóry vede k eskalaci autoimunity na CNS [centrální nervový systém]" a že výsledky "naznačují, že užívání antibiotik v raném životě může mít následně nepříznivé účinky na regulaci imunitního systému, "napsali.

"Ačkoli současná aplikace různých antibiotik ve vysokých dávkách a po extrémně dlouhou dobu se u lidí pravděpodobně nepoužívá, naše výsledky naznačují opatrnost při používání antibiotik," dodali výzkumníci.


https://multiplesclerosisnewstoday.com/ ... rat-study/
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník