Sephin1 - ukázala schopnost omezit autoimunitní odezvy RS

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Sephin1 - ukázala schopnost omezit autoimunitní odezvy RS

Příspěvekod Franta » 23 led 2019 03:28

Malá molekula nazvaná Sephin1 může být schopna významně zpomalit poškození neuronů při roztroušenou sklerózu (RS) tím, že chrání oligodendrocyty a omezuje autoimunitní reakci. Tvrdí to studie myších.

Studie " Sephin1, která prodlužuje integrovanou zátěžovou odezvu, je slibným lékem pro roztroušenou sklerózu ", bylo zveřejněno v časopise Brain .

RS je považována za onemocnění způsobené imunitně zprostředkovaným zánětem, který poškozuje myelin - izolační plášť kolem nervových buněk. Z tohoto důvodu se stávající léčba modifikující chorobu RS zaměřuje na imunitní zánět. Ačkoli tyto léčby relativně mírní relapsy, jejich vliv na progresi onemocnění je nejasný.

Předchozí studie prokázaly, že oligodendrocyty - buňky, které produkují myelin - jsou kritické v ochraně před demyelinací neuronů a poškozením axonu (nervových vláken). V důsledku toho se vědci snažili vyvinout alternativní terapeutické přístupy, které ochraňují oligodendrocyty a nakonec omezují progresi onemocnění.

Signalizační cesta, nazývaná integrovaná zátěžová/stresová odezva, která působí jako přirozený obranný systém na ochranu buněk, prokázala, že snižuje zánětlivý dopad na oligodendrocyty. Tato reakce je vyvolána fosforylací (chemickou reakcí) bílkoviny nazývané eukaryotický iniciační faktor 2a (eIF2α) a snižuje celkovou produkci proteinů, místo podpory syntézy ochranných bílkovin uvnitř buněk.

Naopak integrovaná zátěžová odezva může být přerušena defosforylací eIF2α. Bylo prokázáno, že Sephin inhibuje defosforylaci eIF2α, což prodlužuje ochrannou odezvu.

V této studii výzkumníci z Chicagské univerzity navrhli, že Sephin1, produkující tuto reakci, může ochránit oligodendrocyty a zpomalit průběh onemocnění. Tým testoval svou hypotézu v myším modelu nazvaném experimentální autoimunní encefalomyelitida (EAE), která je podobná RS u lidí.

Výsledky ukázaly, že léčba Sephinem inhibuje defosforylaci eIF2a u myší EAE, což vyvolává ochrannou odezvu proti zánětu. Ještě důležitější je, že oligodendrocyty produkující myelin byly také chráněny a nástup nemoci byl významně zpožděn.

To souviselo se sníženou ztrátou oligodendrocytů, chráněnými neuronálními axony a myelinem a prodlouženou integrovanou stresovou odezvou. Navíc Sephin1 snížil hladiny zánětlivých imunitních T-buněk a produkci zánětlivých signálů v centrálním nervovém systému.

"Tím, že chráníme oligodendrocyty a snižujeme demyelinizaci, redukujeme také tvorbu myelinových odpadků," uvedl v tiskové zprávě Brian Popko, PhD, hlavní autor studie. "Snížení expozice fragmentům myelinu by také mělo omezit autoimunitní odpověď." Popko je profesor neurologických poruch Jack Miller a ředitel Centra pro periferní neuropatii na Chicagské univerzitě.

Účinky přípravku Sephin1 byly také kombinovány s léčbou interferonem-beta - protizánětlivou první řadou RS léčby. Výzkumníci zjistili, že kombinace byla účinnější než léčby uvedené samostatně.

"Povzbuzujícím způsobem bylo, že přidání Sephin1 k zavedenému protizánětlivému RS interferonu beta pro léčivý přípravek poskytlo aditivní přínos pro model myší RS," řekl studijní spoluautor Yanan Chen, PhD, postdoctorální lékař v laboratoři Popko.

Tým dospěl k závěru, že výsledky "naznačují, že neuroprotektivní léčba založená na zvýšení integrované odezvy na stres by pravděpodobně měla významnou terapeutickou hodnotu pro pacienty s roztroušenou sklerózou".

Léčba přípravkem Sephin1 by mohla vést k lepšímu klinickému výsledku u pacientů s roztroušenou sklerózou jako bezpečného neuroprotektivního léčiva, možná při použití v kombinaci s imunomodulačními terapiemi. "

Sephin1 byl patentován a licencován společnosti InFlectis BioScience , francouzské biotechnologické společnosti.

https://multiplesclerosisnewstoday.com/ ... lammation/
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2419
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron