Herbicid Linuron spouští zánětlivé signály spojované s RS

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Herbicid Linuron spouští zánětlivé signály spojované s RS

Příspěvekod Franta » 21 led 2019 23:39

Bylo pozorováno že herbicid Linuron spouští zánětlivé signály spojované s RS

Herbicid Linuron běžně používaný s jinými herbicidy, insekticidy a fungicidy k řízení růstu trávy a plevele, může být důležitým environmentálním rizikovým faktorem při vývoji neurologických onemocnění, které zahrnují roztroušenou sklerózu.

Používá se v USA a dalších zemích - ale v poslední době se v Evropě kvůli potenciálním zdravotním rizikům zakazuje - podporuje prozánětlivé signály v centrálním nervovém systému myší s onemocněním podobným RS. Poukazuje na to studie.

Studie " Environmentální kontrola patogenních aktivit astrocytů v zánětu CNS ", publikovaná v časopise Cell .

.
Genetika je všeobecně známa tím, že ovlivňuje vývoj neurodegenerativních poruch a přispívá k přibližně 64% všech případů RS. Důkazy však také naznačují, že životní prostředí - jak jako geografické místo, tak jako to, co člověk vytváří nebo dělá v těle prostřednictvím stravy a jiných možností životního stylu - může významně přispět k progresi onemocnění.

Zánět je známý jako centrální biologický mechanismus podílející se na progresi RS. Ale přesně, jak mohou přispět environmentální faktory, není jasné.

Tým, vedený výzkumnými pracovníky z Brigham and Women’s Hospital, spojený s Harvardskou lékařskou školou, vyvinul nový způsob identifikace environmentálních faktorů, které mohou podpořit imunitní zánět v mozku, stejně jako definování signalizačních cest, které se podílejí na regulaci imunitně- zprostředkovaných prozánětlivých aktivit.

"Když studujeme zánět a neurodegeneraci, dozvíme se, že životní prostředí může hrát stejně důležitou roli jako genetika," uvedl Francisco Quintana, hlavní vyšetřovatel v Ann Romney Center for Neurologic Diseases v Brighamu a přední autor studie, v tiskové zprávě .

Tým použil embrya zebrafish, která byla manipulována s nízkou hladinou myelinu, která chrání jejich nervové buňky - podobně jako u RS a jiných neurodegenerativních onemocnění. Embrya byla také geneticky změněna, aby se vytvořil zelený fluorescenční protein, když byly aktivovány potenciálně škodlivé signály.

Po předběžné počítačové analýze 976 molekul chemické inventury ToxCast, kterou vypracovala Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) USA a zahrnující sbírku chemikálií od průmyslových a spotřebních výrobků až po potravinářské přídavné látky, výzkumníci vybrali 75 kandidátských sloučenin, aby prozkoumali další .

Vystavili embryi zebrafish různým sloučeninám a identifikovali pět, které vyvolaly produkci fluorescenčního proteinu v centrální nervové soustavě. Testovali také linuron a methylkarbamát (používané v textilním, polymerním a farmaceutickém průmyslu) v klíčových buňkách mozku a míchy myší nazývaných astrocyty a zaznamenali zánětlivé zvýšení těchto buněk.

Další experimenty u myší s experimentální autoimunní encefalomyelitidou (EAE), což je stav, který napodobuje mnoho klinických znaků RS, ukázal, že blokování signálů vyvolaných linuronem účinně zabraňuje aktivaci těchto klíčových buněk nervového systému.

Zdá se, že tyto poznatky se také překládají způsobem, který je pro lidi pravděpodobně důležitý. Tým vyhodnotil vzorky tkání získané od pacientů s RS a zdravých kontrol. Zjistili, že vzorky pacientů, z mozkových lézí a normálně se objevující bílé hmoty, měly vyšší než obvyklé hladiny signálů spojených s linuronem, což naznačuje, že tyto signály přispívají k progresi RS.

"Naše zjištění podporují potřebu systematického zkoumání účinků" exposome "- všech environmentálních expozic, které lidé zažívají v životě - na neurologické choroby a jiné podmínky," uvedl Quintana. "Studie z exposomu mají potenciál identifikovat neznámé původy zánětu a klíčové environmentální faktory, které mohou přispět k riziku."

Tým zdůraznil, že jsou potřebné epidemiologické studie k dalšímu zhodnocení toho, jak tyto sloučeniny ovlivňují lidi.

"Tato strategie může vést k budoucím epidemiologickým studiím vlivů životního prostředí na neurologická onemocnění a zároveň na identifikaci molekulárních mechanismů, které kontrolují patologii centrálního nervového systému a potenciální terapeutické cíle pro RS a jiné neurologické onemocnění."

https://multiplesclerosisnewstoday.com/ ... ked-to-ms/
https://efsa.onlinelibrary.wiley.com/do ... .2016.4518
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Herbicid Linuron spouští zánětlivé signály spojované s R

Příspěvekod Petr75 » 22 led 2019 21:55

Něco na tom bude (obecně), schválně jsem koukal na o dost drsnější látku Agent Orange ( směs dvou herbicidů )
https://www.pennlive.com/midstate/index ... eting.html
...dceři byla diagnostikována roztroušená skleróza když jí bylo 21.wiki https://cs.wikipedia.org/wiki/Agent_Orange
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2610
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Re: Herbicid Linuron spouští zánětlivé signály spojované s R

Příspěvekod Petr75 » 27 led 2019 18:05

Rakovinotvorný glyfosát bude Česko tolerovat https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/mi ... n=Aktualne
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2610
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 1 návštěvník

cron