Imunopatologické vzory

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Imunopatologické vzory

Příspěvekod Petr75 » 13 pro 2018 20:10

Vzor I. -

Vzor II. - Alemtuzumab uplatňuje svou klinickou účinnost u specifického vzoru https://journals.sagepub.com/doi/abs/10 ... 6418759895
........... Úloha Th2 / TC2 lymfocytů vzor II roztroušené sklerózy lézí https://onlinelibrary.wiley.com/doi/ful ... 2/acn3.218


Vzor III. - Léčba Mitoxantron u pacienta s roztroušenou sklerózou a vzor III léze https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs ... cen3.12466


Patogenní rozdíl mezi SPMS a PP - zrak
.. Závěr : I přes podobné celkové postižení, pacienti SP mají větší zhoršení zraku, demyelinizaci a neurodegeneraci podél zrakové dráhy ve srovnání s PP. Tyto aspekty mohou odrážet různé patofyziologické procesy mezi oběma kurzy nemoci.

Patent na diagnózu podtypu RS, schopný rozlišovat vzory I a II: https://patents.google.com/patent/US9267945B2/en Tento vynález se týká způsobů a sad pro diagnostiku roztroušené sklerózy (MS) u subjektu .

Rozdíly v léčbě pacientů RS - aferéza - https://jamanetwork.com/journals/jamane ... irect=true Patterns I a II (speciálně vzor II) reaguje na plazmaferézou. Vzor I. méně.

Vzor II a vzor III RS jsou subjekty, odlišné od vzoru I. RS
: důkazy z analýzy mozkomíšním moku https://jneuroinflammation.biomedcentra ... 017-0929-z
.. Závěr : U pacientů s RS vzor II nebo vzor III se významně liší od pacientů s vzorem I. RS, jakož i dalších histologicky neklasifikovaných RS kohort s ohledem na intratekální syntézy IgG a krev-CSF bariérové funkce. Naše výsledky silně potvrzují názor, že RS vzor II a vzor III jsou subjekty odlišné od vzoru I. RS.

[b]Detailní Charakterizace T lymfocytárního receptoru repertoáru u roztroušené sklerózy mozkových lézí
[/b] https://www.frontiersin.org/articles/10 ... 00509/full
.. Závěrem lze říci, RS mozkové léze, alespoň u pacienta SPMS s demyelinizaci vzoru II, bez ohledu na jejich blízkost nebo zánětlivé aktivity, obsahují CD4 + a CD8 + klonálně rozšířené clonotypes, které mohou hrát roli v patogenezi onemocnění.

Nový typ RS objeven https://reliawire.com/myelocortical-ms/
..Zdá se, že 12% pacientů má bílé hmoty léze bez demyelizace


https://onlinelibrary.wiley.com/doi/ful ... cen3.12434
Obrázek

V čase snad doplním, upřesním
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2610
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron