Byl objeven molekulární klíč k oddálení progrese eresky

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Byl objeven molekulární klíč k oddálení progrese eresky

Příspěvekod Franta » 25 črc 2018 10:59

Roztroušená skleróza je autoimunitní onemocnění, které napadá a ničí strukturu známou jako "myelinové pláště", jejichž neporušená struktura je nezbytná pro správnou funkci mozku a míchy.

Současná léčba roztroušené sklerózy je založena na modulaci aktivity imunitního systému nebo na prevenci jeho buněk v přístupu do centrálního nervového systému a jeho poškození. Tyto léčby jsou účinné v počátečních fázích onemocnění, ale nebrání postupu onemocnění a postupnému funkčnímu zhoršení.

Během progresivní fáze onemocnění jsou mikrogliální buňky v mozku hlavní příčinou chronického zánětu, který je zodpovědný za neurologické zhoršení. Tyto mikrogliální buňky jsou mozkovými strážemi a reagují, když jsou vystavené nějakému poškozením nebo infekcí. Tato reakce, která je v zásadě prospěšná, se stává škodlivou, pokud je dlouhá, což vede k chronickému zánětu a zhoršuje nemoc a podporuje její postup.

V této právě publikované práci bylo možné identifikovat receptor známý jako P2X4 přítomný v mikrogliových buňkách, který zvyšuje jejich protizánětlivý potenciál, aby se snížilo poškození u roztroušené sklerózy a především povzbuzuje opravné reakce svého děla.

Tento experimentální výzkum byl prováděn za použití zvířecích modelů této choroby, díky čemuž bylo možné zjistit, že léky , která aktivují tento receptor, zlepšují symptomy nemoci během chronické fáze onemocnění díky podpoře oprav nervové tkáně.

Jako Dr. María Domercq na UPV / odboru EHU z neurověd a která pracuje v ACHUCARRO centra pro výzkum v Leioa (Baskicko) poukázala na to, „Jsme svědky objevu, který otevírá nový kanál farmakologického vývoje pro léčbu progresivní fáze roztroušené sklerózy a s ní chceme otevřít nové dveře pro zlepšení kvality života lidí trpících roztroušenou sklerózou. "

Tento ambiciózní studie byla vyvinuta mezinárodní výzkumnou skupinou koordinovanou z baskické autonomní oblasti, konkrétně od Leioa, s výzkumnými pracovníky z výzkumného centra ACHUCARRO, ÚPV / EHU, ciberNed a CICbiomaGUNE ve spolupráci s technickou přispění odborníků z University of Hamburk v Německu a Institut de Génomique Fonctionnelle v Montpellier ve Francii.

https://www.eurekalert.org/pub_releases ... 072018.php
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron