protein EGFL7 inhibuje migraci imunitních buněk do mozku

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

protein EGFL7 inhibuje migraci imunitních buněk do mozku

Příspěvekod Franta » 10 bře 2018 20:55

Vědci z University of Mainz zjistili, že protein EGFL7 inhibuje migraci imunitních buněk do mozku

Johannes Gutenberg Universität Mainz

Byl navržen nový způsob léčby pacientů s roztroušenou sklerózou výzkumnými pracovníky Lékařského centra na univerzitě v Mohuči ve spolupráci s výzkumnými pracovníky Univerzity v Montrealu. V modelových studiích a experimentech používajících lidské endoteliální buňky zjistili, že protein EGFL7 brání migraci imunitních buněk do centrálního nervového systému stabilizací hematoencefalické bariéry. Tyto poznatky byly nedávno zveřejněny v Nature Communications .

Autoimunitní onemocnění multiple sclerosis (MS) je jednou z nejčastějších onemocnění, která způsobuje postižení u mladých dospělých v průmyslových zemích. V RS je imunitní systém těla napaden centrálním nervovým systémem (CNS). Imunitní buňky (T buňky) procházejí hematoencefalickou bariérou, tj. Fyziologickou bariérou mezi krevním oběhem a CNS, vstupují do mozku a poškozují ochrannou vrstvu nervových vláken, vrstvu myelinu. Výsledkem je degenerace a ztráta funkce nervových buněk a vede k neurologickým příznakům spojeným s postižením.

Hlavním cílem výzkumu MS je vyvinout nové postupy, které zabrání tomuto patologickému procesu. Aby se EGFL7 prozkoumal, tak spolupracoval tým Dr. Timo Uphaus a profesorka Frauke Zipp z Neurologického oddělení Univerzitního lékařského centra Johannes Gutenberg University Mainz s Dr. Catherine Larochellem z University of Montreal a Profesor Mirko Schmidt a vědci německého konsorcia proti rakovině (DKTK). Tito vědci vybrali zcela inovativní přístup založený na patofyziologii, neboť EGFL7 nebyl dosud považován za relevantní pro výzkum MS. Ukázalo se však, že například v případě rakoviny prsu má EGFL7 vliv na migraci imunitních buněk do nádorové tkáně. Vzhledem k tomu, že migrace imunitních buněk do mozku hraje významnou roli v RS, tak se vědci rozhodli prozkoumat tento protein zda by mohl také mít vliv na autoimunitní poruchu. Zejména na základě jejich výsledků dokázali prokázat možný nový přístup k úspěšné léčbě roztroušené sklerózy.

Vědci zjistili, že zánět CNS byl doprovázen zvýšeným uvolňováním EGFL7. Imunitní buňky se následně vázaly na EGFL7, v jistém smyslu byly uvězněny tak, aby jim nebylo možné proniknout do CNS. EGFL7 se uvolňuje endotelovými buňkami hematoencefalické bariéry a způsobuje, že imunitní buňky zůstávají v perivaskulárním prostoru. Ve svých modelových studiích výzkumníci dále zjistili, že vystavení EGLF7 činí hematoencefalickou bariéru méně propustnou. Za přítomnosti této účinnější bariéry se snížil průchod imunitních buněk do CNS. To neutralizovalo odpovídající patologické mechanismy a tak vedlo ke zlepšení klinických příznaků.

Dále byli vědci schopni potvrdit své experimentální nálezy v modelu lidské hematoencefalické bariéry, kde došlo také ke snížení migrace imunitních buněk v izolovaných lidských endoteliálních buňkách. Nyní dospěli k závěru, že by bylo v zásadě možné využít způsob, jakým EGFL7 inhibuje migraci imunitních buněk do CNS a zvyšuje neproniknutelnost hematoencefalické bariéry pro léčbu roztroušené sklerózy.

Mírně poupravený automatický překlad:
https://www.eurekalert.org/pub_releases ... 030518.php
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2420
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník