Výzkumníci UCL: nové doplňující účinky léčby estogenem

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Výzkumníci UCL: nové doplňující účinky léčby estogenem

Příspěvekod Franta » 30 pro 2017 22:37

Výzkumníci UCLA uvádějí nové komplementární účinky léčby estrogenem u RS


ZJIŠTĚNÍ

Studie provedená výzkumnými pracovníky UCLA odhalila buněčný základ pro to, jak hormon estrogen chrání před poškozením centrálního nervového systému u lidí s roztroušenou sklerózou. Výzkumníci zjistili, že léčba estrogenem působí pozitivně na dva typy buněk během onemocnění - imunitní buňky v mozku a také buňky nazvané oligodendrocyty. Doplňkové činnosti těchto dvou typů poskytují ochranu před nemocemi.

POZADÍ

Roztroušená skleróza je chronická autoimunitní, neurodegenerativní onemocnění vyznačující se poruchou zraku, slabostí a smyslovými ztrátami, stejně jako kognitivním poklesem. Tyto příznaky se objevují, když zánětlivé imunitní buňky zničí myelinový plášť, který obklopuje nervové procesy nazývané axony. Ztráta této ochranné izolace narušuje elektrickou komunikaci mezi nervovými buňkami.

Ve třetím trimestru těhotenství bylo předtím prokázáno, že snižuje počet relapsů přibližně o 70 procent ve srovnání s těhotenstvím před těhotenstvím a jiné studie prokázaly dlouhodobý přínos kvůli více těhotenství. Jediný estrogén, který je podáván plodem a placentou, byl navržen Dr. Rhondou Voskuhlovou a jejími spolupracovníky, aby tuto ochranu těhotenství zprostředkovali jak v modelu myší RS, tak ve dvou úspěšně dokončených klinických studiích léčby estriolem u pacientů s RS.

Jak se to stalo, zůstává kritická otázka. Voskuhla, která vedla poslední studii, uvedla, že myší studie ukazují, že estrogen chrání mozek před poškozením aktivací proteinu nazvaného estrogenní receptor beta (ERb). Její nový výzkum identifikuje, které buňky v mozku zprostředkovávají tento ochranný účinek.

METODA

Výzkumníci nejprve geneticky eliminovali ERb buď v imunních buňkách mozku, nebo v oligodendrocytech (což jsou buňky, které vytvářejí myelinovou pochvu), proto aby buŇky nemohly reagovat na estrogen v průběhu onemocnění podobné onemocněními u myší. Oni pak léčili myši bez nebo s ERb v těchto buňkách (imunitní buňky mozku nebo oligodendrocyty)), aby se zjistili, jestli byla ochrana proti nemoci ztracena nebo ne. Ztráta ochrany během léčby znamenala, že léčba působila na buňku, která měla receptor odstraněn. Výsledky ukázaly, že léčba podobná estrogenu působila jak na imunitní buňky mozku, tak na oligodendrocyty, což společně vedlo k opravě myelinu a menšímu postižení.

DOPAD

Vývojáři léků často optimalizují terapie tím, že se zaměřují pouze na jeden typ buňky. Naopak, tato studie potvrzuje, že tato sloučenina podobná estrogenu může bojovat proti RS prostřednictvím komplementárních účinků na dva odlišné typy buněk. Voskuhl a další výzkumní pracovníci UCLA v současnosti nyní vyvíjejí estrogenovou sloučeninu příští generace se silnými biochemickými účinky na oligodendrocyty a imunitní buňky v mozku.

https://www.eurekalert.org/pub_releases ... 122217.php
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2419
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník