Taurin podporuje opravu poškozených buněk při RS

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Taurin podporuje opravu poškozených buněk při RS

Příspěvekod Franta » 10 pro 2017 04:21

Nový výzkum naznačuje, že podávání taurinu, molekuly přirozeně produkované lidskými buňkami, může zvýšit účinnost současných terapií roztroušené sklerózy. Vědci ve Výzkumném ústavu Scripps (TSRI) zjistili, že taurin pomáhá vyvolávat proces nazvaný remyelinizace, která je zásadní pro opravu nervových buněk poškozených při roztroušené skleróze.

"Remise symptomů MS je závislá na procesu remyelinizace, takže používání taurinu v kombinaci se stávajícím lékem RS a budoucí léčbou vyvolávající remyelinaci může pomoci pacientům zlepšit celkovou účinnost," říká Luke Lairson, PhD, profesorka chemie na TSRI a spoluzakladatelka studie. "To by mohlo být něco, co by se přidalo k léčebnému režimu RS."

Objev také ukazuje potenciál techniky ​​nazvané "metabolomické profilování", která dokáže identifikovat užitečné endogenní metabolity, které tělo již vyrábí v malých množstvích, jako je taurin, pro nové aplikace v léčbě léků.

"Metabolomické profilování může nabídnout jedinečný přehled o mnoha různých onemocněních, a to jak mechanicky, tak terapeuticky," říká vedoucí studie Gary Siuzdak, PhD, vedoucí pracoviště TSRI Scripps Center for Metabolomics a profesor chemie, molekulární a výpočetní biologie.

Výzkum byl nedávno publikován v časopise Nature Chemical Biology .

Taurin pomáhá řídit zrání buněk


Roztroušená skleróza je autoimunitní onemocnění, které se vyvine, když tělo začne útočit na ochranné myelinové pláště na nervových buňkách. Bez zdravých myelínových plášťů nemohou nervové buňky správně komunikovat a pacienti mají příznaky, jako je necitlivost, obtížná chůze, neuspokojivá řeč a ztráta zraku.

Ačkoli neexistuje lék na RS, tak některé současné lékové terapie mohou snížit relapsy MS tím, že povzbudí myelinizaci. Ve studii časopisu Nature z roku 2013 Lairson a kolegové ukázali, že lék benztropin schválený pro Parkinsonovu chorobu může také pomoci pacientům s RS indukovat buňky nazývané prekurzorové buňky oligodendrocytů, aby uzraly do oligodendrocytů produkujících myelin a opravily poškozené nervy.

Dalším krokem společnosti Lairson bylo nalézt molekuly, které by mohly lépe ovlivňovat remyelinizační léky, a proto se spojil se Siuzdakem, aby testoval potenciál molekul nazývaných endogenní metabolity k ovlivnění prekurzorových buněk oligodendrocytů. Endogenní (tj. "Pocházející zevnitř") metabolity jsou molekuly přirozeně vytvářené buňkami a zahrnují cukry, mastné kyseliny a aminokyseliny.

Nová analýza a následné testy v buňkách ukázaly, že zatímco endogenní metabolit taurin nemůže indukovat samotnou maturitu buněk prekurzorů oligodendrocytů, může pomoci při kombinaci s léky benzotropinem nebo miconazolem. Vědci popsali taurin jako "surovinu".

"Kombinace taurinu s léky, které vyvolávají diferenciaci, významně zvyšuje proces," říká Lairson. "Získáte více myelinu."

Lacheson říká, že tento objev je vzrušující, protože taurin je již v některých dávkách jistý, že je bezpečný a je snadno používán mozkem. "Musíme ještě dělat testy v modelech hlodavců, ale je to dobrý výchozí bod," řekl.

Pokroky u TSRI mají velké důsledky pro medicínu

S nálezem této studie, že podání určitého endogenního metabolitu může ovlivnit osud a funkci buněk, mají výzkumníci novou cestu k vývoji nových terapií pro mnoho nemocí.

Metabolomické profilování využívá technický vývoj vedený Siuzdakem v TSRI, který mohou vědci využít k analýze poruch metabolismu při onemocnění a následně použít tyto informace pro dešifrování mechanistických detailů. Nakonec vědci doufají, že identifikují aktivní endogenní metabolity s potenciálem pro zvrácení fenotypů souvisejících s patologií.

Siuzdak je povzbuzován téměř 21 000 vědci, kteří v současné době využívají pro tyto typy studií jeho laboratorní, na cloudu založené, XCMS / METLIN metabolomické profilační platformy - a ukazují se zajímavé aktivní role metabolitů.

....

https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 143024.htm
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Taurin podporuje opravu poškozených buněk při RS

Příspěvekod Shigi » 12 pro 2017 12:35

Fíha, parádna správa!

Asi by to stálo vyskúšať - po porade s lekárom.
Shigi
 
Příspěvky: 19
Registrován: 19 dub 2016 12:48

Re: Taurin podporuje opravu poškozených buněk při RS

Příspěvekod vychodocech » 12 pro 2017 14:48

Takže Red Bull 5x denně? :-)
vychodocech
 
Příspěvky: 1194
Registrován: 18 úno 2013 02:12


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron