Objev: pacienti s RS mají v mozku vyšší hladinu Rab32

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Objev: pacienti s RS mají v mozku vyšší hladinu Rab32

Příspěvekod Franta » 26 říj 2017 06:03

https://www.naturalnews.com/2017-10-25- ... rosis.html

Nedávná studie publikovaná v časopise Journal of Neuroinflammation odhalila mechanismus, který může jednoho dne pomáhat identifikovat příčinu roztroušené sklerózy a vyvíjet dlouhodobou léčbu této nemoci. Součástí studie byl tým mezinárodních badatelů z University of Exeter ve Velké Británii a University of Alberta v Kanadě, kteří zkoumali vzorky mozkových tkání a zaměřili se na sloučeninu Rab32, což je protein, o kterém je známo, že ovlivňuje některé mitochondriální procesy.

Výzkumný tým zjistil, že vzorky mozkových tkání získané od pacientů s roztroušenou sklerózou měly vyšší hladiny Rab32 ve srovnání s vzorkami mozkových tkání, které byly odebrány od lidí, kteří neměli onemocnění. Odborníci také poznamenali, že přítomnost přípravku Rab32 se shodovala s určitými poruchami v komunikačním systému, který způsobil mitochondriální dysfunkci. Podle výzkumného týmu tato porucha způsobila toxické účinky v mozku pacientů s MS.

Navíc odborníci dodali, že porucha byla způsobena částečně buněčným kompartmentem nazývaným endoplazmatické retikulum - který generuje, zpracovává a vysílá mnoho sloučenin používaných uvnitř a vně buňky - a je příliš blízko mitochondriím. Podle odborníků ER má mnoho funkcí, včetně skladování vápníku. Výzkumný tým poznamenal, že krátká vzdálenost mezi ER a mitochondriemi může vést k přerušení komunikace mezi mitochondrií a přívodem vápníku. Dříve bylo známo, že v buněčné funkci je nezbytná absorpce vápníku.

Výzkumný tým nezjistil příčiny vyšších hladin Rab32, ale dospěl k závěru, že defekt v základně ER by mohl hrát roli ve stavu. Výsledky mohou pomoci odborníkům ve zdravotnictví najít způsoby, jak používat protein jako cíl pro léčbu MS.


Automatický překlad:
https://translate.google.com/translate? ... edit-text=
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2419
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník