Stránka 11

interferon beta vypěstovaný v kuřecích vejcích sníží cenu?

PříspěvekNapsal: 25 říj 2017 22:15
od Franta
http://gantdaily.com/2017/10/17/cancer- ... heir-cost/

Výzkumníci v Japonsku mohou najít způsob, jak vyrábět levnější léky, které by mohly být použity k léčbě řady nemocí z kuřecích vajec.
Mají úspěšně geneticky modifikované slepice k produkci vajec obsahujících velké množství bílkovin interferonu beta, což je protein používaný k léčbě různých onemocnění, včetně roztroušené sklerózy a rakoviny.

Protein je velmi nákladný a stojí mezi 300 až 1000 dolary jen za jeden mikrogram, tvrdí farmaceutická společnost Cosmo Bio, která vedla výzkum.
Pro léčení MS může například dávka interferonu začít od 30 mikrogramů a odtud se zvyšuje.
Výzkum společně vedli vědci z Národního institutu pro pokročilé průmyslové vědy a technologie (AIST), Národní zemědělské a potravinářské výzkumné organizace a Cosmo Bio.
Podle Mika Kitahary, mluvčí společnosti Cosmo Bio, tato technologie sníží cenu rakovinových léků alespoň o 90%, pokud bude prokázána úspěšnost v dalších studiích.
Konvenční výroba interferonu vyžaduje velké aseptické (sterilní) zařízení, ale vejce fungují jako aseptický systém produkující bílkoviny, řekl Kitahara.
Isao Oishi, hlavní výzkumný pracovník skupiny pro výzkum buněčných a molekulových mechanismů v AIST, uvedl, že výzkum byl proveden s cílem ověřit, zda mohou být vajíčka z geneticky modifikovaných kuřat použita pro výrobu těchto bílkovin.
...
"Interferon pro RS může být vyroben z bakterií, jako je inzulín nebo z buněk vaječníků čínského křečka." Množství interferonu produkovaného tímto způsobem je však velmi málo. "(Nový výzkum) zní jako poměrně levný způsob, jak ho vyrobit," říká.
...


automatický překlad:
https://translate.google.com/translate? ... edit-text=