Objeven možný přístup jak léčit eresku. Inhibitory HDAC1

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Objeven možný přístup jak léčit eresku. Inhibitory HDAC1

Příspěvekod Franta » 25 říj 2017 02:22

Ve spolupráci s národními a mezinárodními skupinami v Japonsku, Německu a Švýcarsku výzkumníci z MedUni Vídeň, vedeni Wilfriedem Ellmeierem z Vídeňského Imunologického ústavu MedUni, objevili na zvířecím modelu, že rodina histone deacetyláz (HDAC) hraje významnou roli ve vývoji tohoto typu autoimunitního onemocnění. Po nezbytných následných studiích by to mohlo v budoucnu vést k novému přístupu k léčbě roztroušené sklerózy.

Pozadí: Lidský imunitní systém je založen na živé výměně informací mezi buňkami, což umožňuje koordinovanou odpověď na bakterie nebo patologicky modifikované buňky. Tento proces vyžaduje, aby informace DNA obsažené v buňkách byly čteny a to je často regulováno takzvanými "epigenetickými" procesy (tj. Přes "stupeň balení" DNA). Speciální enzymy, rodina tzv. Histone deacetylas (HDAC), hrají v tomto procesu důležitou roli. Celkově existuje 18 různých HDAC. Určují "stupeň balení", tj. Jak efektivně lze informace číst.

Pokud je "stupeň balení" snížen, je snazší číst DNA a to řídí expresi velkého množství bílkovin. Kromě toho HDAC mohou také regulovat aktivitu a funkci bílkovin. To pak vede ke zvýšení aktivity buněk a zvyšuje komunikaci mezi imunitními buňkami. V imunitním systému se zvýšená aktivita buněk během imunitní odpovědi primárně projevuje zvýšením počtu speciálních buněk imunitní obrany, T-buněk (nebo T-lymfocytů). Rozsah imunitní odpovědi je tudíž regulován rodinou HDAC.

Ve studii financované EU a FWF vědci z MedUni Vídeň, kteří přišli nejen z oddělení Imunobiologie u Immunologického ústavu (Wilfried Ellmeier), ale také od Lékařského oddělení III (Reumatologie / hlavní autor Lisa Göschl a Michael Bonelli a Günter Steiner), Centrum pro anatomii a buněčnou biologii (skupina Christian Seiser) a CeMM (skupina Christoph Bock) - ukázaly, že myši, které měly HDAC1 vypnuté v T-buňkách pomocí "molekulového triku" nevyvinou experimentální autoimunní encefalomyelitidu (EAE), a to ani tehdy, když je onemocnění uměle vyvoláno. EAE je autoimunitní onemocnění, které lze v modelu zvířete považovat za podobné jako MS - i když existují určité rozdíly. Výsledky studie byly nyní publikovány v časopise Journal of Autoimmunity. "Nicméně stále neznáme základní mechanismus zodpovědný za tento ochranný účinek," vysvětluje Wilfried Ellmeier. "Teď chceme pokračovat ve studiu, abychom objevili molekulární detaily."

Určité širokospektrální inhibitory molekul HDAC se používají při léčbě pacientů s určitými typy rakoviny. Používají se k přímému útoku na nádor - a ve většině případů se nádor zmenšuje. Mnoho preklinických studií s použitím zvířecího modelu naznačuje, že inhibitory HDAC by mohly být také účinné při onemocněních imunitního systému, jako jsou autoimunitní onemocnění, ale potenciální terapeutické účinky širokospektrých inhibitorů jsou do určité míry vyváženy vážnými vedlejšími účinky. "Naše studie naznačují, že vývoj a použití inhibitorů specifických pro HDAC1 s potenciálně méně vedlejšími účinky než širokospektrální inhibitory by mohly být možným přístupem pro léčbu MS," říká hlavní autorka Lisa Göschlová, která tuto studii provedla jako součást její doktorská práce na Ústavu imunologie a Oddělení revmatologie v MedUni Vídeň. "Několik podrobnějších studií je však nutné ještě objasnit," dodává Ellmeier.


https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 092157.htm

Automatický překlad:
https://translate.googleusercontent.com ... p2wSAty7TQ
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron