Ukázalo se, že antihistamin zlepšuje funkce u RS pacientů

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Ukázalo se, že antihistamin zlepšuje funkce u RS pacientů

Příspěvekod Franta » 12 říj 2017 13:16

11. října (UPI) - Klinická studie fáze II ukázala, že antihistamin může obnovit funkci nervového systému u pacientů s chronickou roztroušenou sklerózou.

Výzkumní pracovníci z Kalifornské univerzity v San Francisku dokončili klinickou studii amerického Úřadu pro potraviny a léčivé přípravky schváleného antihistaminika fumarátu clemastinu u pacientů s MS.

Studie, zveřejněná úterý v časopisu The Lancet, byla první, která ukázala, že lék je schopen spolehlivě obnovit mozkovou funkci poškozenou neurologickými onemocněními u lidí.

"Podle našeho nejlepšího vědomí je to poprvé, kdy byla terapie schopna zvrátit deficity způsobené roztroušenou sklerózou, není to lék, ale je to první krok k obnovení funkce mozku milionům, kteří jsou postiženi touto chronickou, invalidizující nemocí , "Dr. Ari Green, profesor neurologie, šéf divize Neuroinflammation a Glial Biology a lékařský ředitel UCSF roztroušené sklerózy a neuroinflamační centrum, uvedl ve zprávě .

Roztroušená skleróza je autoimunitní neurodegenerativní porucha postihující téměř 2,5 milionu lidí po celém světě. Objevuje se, když imunitní systém napadá myelin, vrstvy mastné izolační membrány, které obklopují nervová vlákna. Myelin pomáhá elektrickým signálům v neuronech pohybovat rychleji a efektivněji, ale když je poškozen, neurony ztrácejí svou schopnost přenášet elektrické signály - způsobují ztrátu zraku, slabost, problémy s chůzí a koordinaci a problémy s rovnováhou.

Současná léčba roztroušené sklerózy slouží k tomu, aby imunitní systém zabránil více poškození myelinu, ale nikdo neopravil již způsobenou škodu.

Předchozí studie týmu UCSF prokázaly, že fumarát clemastinu podporuje regeneraci myelinu a může obnovit nervovou funkci a inspiroval novou studii, studii ReBUILD.

Výzkumníci použili metodu vizuálně vyvolaných potenciálů nebo VEPs v pětiměsíční studii u 50 pacientů s relapsy MS. Vizuální systém je jednou z prvních a nejvýznamnějších oblastí mozku, které jsou postiženy roztroušenou sklerózou, a metoda VEPs je známá jako spolehlivý test pro měření rychlosti nervového přenosu v oblastech mozku zodpovědných za vidění. VEP u účastníků studie prokázal již existující nedostatky v přenosu nervů.

Výzkumníci ukázali blikající kresby účastníků na obrazovce a použili elektrody umístěné nad vizuální oblastí mozku v zadní části hlavy, aby zjistily, jak dlouho trvá blikání signálu v oku, aby se vytvořila elektrická odezva zjištěná elektrodami.

Výsledky ukázaly, že během období, kdy účastníci užívali lék, byl neurální signál z oka do zadní části mozku podstatně rychlejší než základní měření provedené před zahájením studie.

"Jedná se o první krok v dlouhém procesu," řekl Green. "V žádném případě nechceme naznačit, že je to lék. Chtěli bychom vycházet ze základních metod myelinace - navrhujeme ykoušku, která bude použita k otestování jakékoli budoucí metody detekce remyelinizace."


https://www.upi.com/Health_News/2017/10 ... 507723779/
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Ukázalo se, že antihistamin zlepšuje funkce u RS pacient

Příspěvekod guzta » 12 říj 2017 17:16

Dobrý den,
... v mém stavu PPRS si dovolím legrácku ... :D "takže RS je vlastně alergická reakce ..." ... :D ...
a nyní vážně ...
Tak toto je bombová zpráva. Pro Remyelinizaci se příliš preparátů nevyskytuje ... asi je to problém ... Ale, děkuji za BEZVADNOU zprávičku, co zprávičku ... ZPRÁVU.
S pozdravem ...
guzta
 
Příspěvky: 32
Registrován: 13 úno 2015 18:01


Re: Ukázalo se, že antihistamin zlepšuje funkce u RS pacient

Příspěvekod Lorain » 14 říj 2017 15:44

A prodává se ten Tavegyl u nás ještě vůbec? Mám pocit, že byl stažený :-(
Lorain
 
Příspěvky: 69
Registrován: 04 led 2016 13:44

Re: Ukázalo se, že antihistamin zlepšuje funkce u RS pacient

Příspěvekod vychodocech » 17 říj 2017 22:25

U nás se sehnat nedá - tedy pro člověka, možná pro zvířata. Stále se to vyrábí pod jmény: Tavist (Novartis) nebo jde o přípravky Clemastin nebo Dayhist, Antihist-I (od firmy Major)
vychodocech
 
Příspěvky: 1194
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Ukázalo se, že antihistamin zlepšuje funkce u RS pacient

Příspěvekod 666_peter_666 » 18 říj 2017 12:21

Ako som už písal na inom vlákne, Tavegyl som brával zamlada na sennú nádchu. 1 tabletku ráno, max. ešte 2. večer. 1 tabletka = 1mg clemastínu.
Podla štúdie testeri dostávali 2x denne 5-36mg clemastínu. Ja som už pri jednej tabletke pociťoval ospalosť, takže títo testeri museli celú štúdiu (90 dní) snáď prespať.
Tavegyl sa dá kúpiť cez e-shopy, bez predpisu, ale celodenná dávka môže vyjsť, odhadujem, aj na 30€ (napr. https://goldpharma.com/search/CLEMASTINE/)
Ale keby sa clemastín kategorizoval ako liek na SM-ku s hradením poisťovňou, možno by som po dohode s mojou neuro zvážil vyskúšanie.
SM je len pre silných.
FB
Uživatelský avatar
666_peter_666
 
Příspěvky: 47
Registrován: 09 zář 2015 16:43
Bydliště: Bratislava

Re: Ukázalo se, že antihistamin zlepšuje funkce u RS pacient

Příspěvekod Petr75 » 19 říj 2017 20:54

1mg/den a skoro od začátku výrazná únava.
ebay.de / tavegil
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2610
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Re: Ukázalo se, že antihistamin zlepšuje funkce u RS pacient

Příspěvekod 666_peter_666 » 20 říj 2017 07:08

Teraz neviem, možno som to zle pochopil, ale v štúdii sa píše:

" Patients were randomly assigned (1:1) via block randomisation using a random number generator to receive either clemastine fumarate (5·36 mg orally twice daily) for 90 days followed by placebo for 60 days (group 1), or placebo for 90 days followed by clemastine fumarate (5·36 mg orally twice daily) for 60 days (group 2)."
čiže 1 skupina testerov dostávala 5-36mg orálne 2x denne počas 90 dní a potom placebo 60 dní, a druhá naopak.

(zdroj: Clemastine fumarate as a remyelinating therapy for multiple sclerosis (ReBUILD): a randomised, controlled, double-blind, crossover trial
Dr Ari J Green, MD'Correspondence information about the author Dr Ari J GreenEmail the author Dr Ari J Green, Jeffrey M Gelfand, MD, Bruce A Cree, MD, Carolyn Bevan, MD, Prof W John Boscardin, PhD, Feng Mei, PhD, Justin Inman, BS, Sam Arnow, BS, Michael Devereux, BS, Aya Abounasr, BS, Hiroko Nobuta, PhD, Alyssa Zhu, BS, Matt Friessen, PhD, Prof Roy Gerona, PhD, Hans Christian von Büdingen, MD, Prof Roland G Henry, PhD, Prof Stephen L Hauser, MD, Prof Jonah R Chan, PhD
Published: 10 October 2017)

Ak by stačila 1 tabletka s 1mg clemastinu, bolo by to super.
SM je len pre silných.
FB
Uživatelský avatar
666_peter_666
 
Příspěvky: 47
Registrován: 09 zář 2015 16:43
Bydliště: Bratislava

Re: Ukázalo se, že antihistamin zlepšuje funkce u RS pacient

Příspěvekod Petr75 » 20 říj 2017 18:21

1mg byl můj mini test, nic víc.
Chtělo by to se dostat na full text, ale bez $ to asi nepůjde. Trial jsem nerozchodil. Nebo nevím.
http://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(17)32346-2/abstract
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2610
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron