Lepra možná sdílí společné charakteristiky s ereskou

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Lepra možná sdílí společné charakteristiky s ereskou

Příspěvekod Franta » 25 srp 2017 09:29

Podle nového výzkumu může mít lepra/malomocenství společné chrakteristiky s roztroušenou sklerózou.
Moje pozn: To by znamenalo, že by vědci mohli mít opravdový model onemocnění, který mohou zkoumat.

(mírně poupravený automatický překlad aby dával smysl:)
.......

Mezinárodní tým vedený výzkumnými pracovníky na univerzitě v Cambridgi ve Velké Británii a na univerzitě ve Washingtonu, University of California v Los Angeles a na univerzitě v Harvardě, USA, použil nový zvířecí model, na průhledných rybkách zebrafish, aby poprvé ukázal Jak bakterie M. leprae poškozuje nervy infiltrováním buněk, které nás mají chránit. Zebrafish se již používá ke studiu dalších druhů mykobakterií, které pomáhají porozumět tuberkulóze.

Vědci již dříve ukázali, že poškození nervů v onemocnění leprou je způsobeno odizolováním ochranné izolace, myelinového pláště, který chrání nervová vlákna, ale myslelo se, že tento proces nastává, protože se bakterie dostaly do Schwannových buněk, specializovaných buněk, které produkují Myelin.

......(vědci) zjistili, že bakterie se usadily na nervu, čímž se vyvinuly bublinky myelinu - "bubliny", které se (zdálivě) oddělily od myelinového pláště.

Když zkoumali tyto bubliny těsněji, zjistili, že jsou způsobeny bakteriemi M. leprae uvnitř imunitních buněk - makrofágů - doslova "vekých jedlíků", které konzumují a zničí cizí těla a nežádoucí materiál v těle. Ale jak bývá často v případě TB, M. leprae byla spotřebována makrofágy, ale nebyla zničena.

"Tyto imunitní buňky jako Pac-Man spolknou bakterie lepry, ale nejsou vždy schopny bakterie zničit," vysvětluje profesorka Lalita Ramakrishnanová z katedry medicíny na Cambridgiské univerzitě, jejíž laboratoř se nachází v laboratoři Rady pro lékařské výzkumy Molekulární biologie. "Místo toho makrofágy - které by se měly pohybovat po nervových vláknech nahoru a dolů a opravovat poškození - tak zpomalily a usadily se na místě a ničili plášť myelinu."

Profesor Ramakrishnan pracoval s Dr. Cressidou Madiganovou, profesorem Alvaro Sagasti a dalšími kolegy, a potvrdil, že tomu tak je. Když totiž vyřadili makrofágy, ukázalo se, že bakterie sedící přímo na nervech nepoškozují myelinové pláště.

Tým dále ukázal, jak k takovému poškození dochází. Molekula známá jako PGL-1, která sedí na povrchu bakterie M. leprae, "reprogramuje" makrofág (který jí sežral), což způsobuje, že makrofág nadprodukuje potenciálně destruktivní formu chemického oxidu dusnatého, který poškozuje mitochondrie, "baterie", které napájejí nervy.

......

Celý článek zde:

automatický překlad:
https://translate.google.cz/translate?s ... t=&act=url

https://www.eurekalert.org/pub_releases ... 082117.php
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Lepra možná sdílí společné charakteristiky s ereskou

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 26 srp 2017 10:26

Das Gut !!
Todle si už myslím 10 let - jen pozorováním projevů a srovnáváním účinků léčby.
Jen si myslím, že to sice bude bakterie spadající pod mycobacterie, ale nebude to Leprae. Sázel bych na nějakou netuberkulozní TB, Do stejného modelu ale zapadá i několik zvířecích patogenů. Teď si to přesně nevybavím, ale s těmi jsem začal - dost na to zapadají, takový ty přenosný morčaty a králíky apod, těch možností je mrak. Viděl jsem před časem ale i historické archeo zkoumání lepry a úplně ze hry to fakt taky nejni, ani v dnešní době. Ale málo pravděpodobné,.
Každopádně to potvrzuje mojí doměnku, že neúšpěch současných postupů při léčbě RS je dán hypotézou o autoimunitě, která ovšem neodpovídá praxi.
Jednoduše řečeno, podle mých pokusů a pozorování není vzepětí protilátek iniciováno nějakou neznámou autoimunitní reakcí - to prostě vůbec nedává smysl, pročetl jsem mnoho studií o průběhu zánětu a prakticky tak jak se to vysvětluje to není možné.
Naproti tomu, pokud opravdu existuje patogen, pak imunitní reakce dává smysl, stejně jako fungování léčby.
Mám ověřeno testy, že jednak v konečné progresy je postižení nejen mozkové, což neurologové naprosto ignorují, ale je komplexní a velmi připomíná jak TB tak Leprae - každopádně zánět je granulomatozní - to je to polknutí makrofágem a přežívání - čili stále dále iniciuje imunitní odpověď, kupříkladu stejně , jako latentí TB.
A principiálně na to fungují všechny prehistorické postupy proti TB - tj. klid, teplo, dobrá strava, vitamin D a antibiotika. A, kupříkladu i Famypyra byla prvotně / v roce 1945 / patentována jako antituberkulitikum. Náhoda ? A funguje velmi dobře i na mimo mozkové progresivní projevy RS, což vykládejte umanutým neurologům.
Bohužel si myslím, že současná "léčba" MS je takový byznys, že si to těžko někdo nechá vzít antibiotikem za pár šušňů. Kor když ta polovina RSkářů je už v takovým stavu, že se neozve a ta první polovina slepě věří, že jim předražené lektvary pomůžou. / na čas jo, to nepopírám, ale dusí to výzkum /.
No jo, no, paráda, už to začíná nabírat obrysy. Zapadá to do sebe.
Autoimunita.... Děte se vycpat holečkové !!!
Kde jsou dneska vaše imunoglobulíny - koukal jsem na registr - před 10 lety velké halo a dneska to už bere jen posledních pár
mohykánů. Zůstává jen různě modifikovaná imunosuprese - která ovšem v případě živého patogena je úplně mimo mísu. Což je důvod, proč "funguje" jen dočasně. To je v registru taky patrné. Krom toho, že tam v něm je jen třetina vlastně zatím nepodstatně průkazných pacientů - to jak RS funguje se pozná až v progresy. V prvních 15 letech starýho čerta.
Asi by bodla založit pacientskou organizaci, která by se nezabývala jen sbírkama na předražené registry a odpočinkovou činností těch, co jsou ještě v pohodě, ale něco v duchu pacienti sobě, kde by nadšenci mohli sami zkoušet a výsledky zadávat do registru. Protože to už zjevně k něčemu může vést, s dnešními poznatky. Podpora dobrého bydla neurologů a farmaceutických loby se po těch 30 let co pozorujeme vznik center neposunula nikam. Léčí třetinu pacientů - těch, co dřív možná stejně fungovali i bez léčby, nebo o tom ani nevěděli a k progresivním se staví tak, že vlastně ani neexistujou.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 305
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: Lepra možná sdílí společné charakteristiky s ereskou

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 26 srp 2017 17:00

Nezdá se to, ale je to určitě jedna z podstatných zpráv. A není inspirována farmaceutickou loby.
Jen přidávám, jestli se to povede, že myšlenka není až zase tak nová - farmaceutický výzkum se drží svých koryt, těžko čekat, že se toho někdo ujme.
takže - článek Století stará léčiva na TB příslibem nové terapie na MS - ze Science News ze 4.2.2009
https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 182928.htm
antibiotikum se jmenuje clofazimin . A používalo se na lepru.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 305
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: Lepra možná sdílí společné charakteristiky s ereskou

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 26 srp 2017 17:48

Paratubera jako možný iniciátor MS - jedná se mycobacterii, stejná skupina, obdobná funkce, obdobná léčba.
eprints.uniss.it/11046/
To se asi neotevře. V zásadě ale to, o co tu kráčí, není konkrétní bakterie.
Jde o to, že tahle a koneckonců mnohé starší studie ukazují na jádro problému léčby MS. Stále ale zatím všude je jako základ přijímáná hypoteza o autoimunitě. Pokud je zatím ale konkrétní patogen, jak se to zdá být celkem jisté, aŤ je to ten nebo ten, pak léčba postavená na špatné hypotéze logicky nemůže mít úspěch.
Je to, asi jako se dřív myslelo, že mor je ze špíny. Nebo Koperník a Galileo - točí se slunce, nebo planety ?
Protože jestli máte v těle nějakého šmejda, jedno jakého, tak tlumit imunitu je jen dočasné. Je to jako acylpirin při chřipce.
Srazí horečku, ale to je tak vše.
Staré MS léky - kortikoidy a spol. tlumily přímo protilátkovou reakce, nové typu Rebif a spol. modulují protilátkový receptor, hodně zjednodušeně. Výsledkem je sice zlepšení, jenže dokad není šmejd pod kontrolou, nedává to smysl. Tak zatím nikdo ale neuvažuje.
A celý problém je dle mého v byznysu s medicinou. Krok k antibiotikům můžou udělat jen sami pacienti, protože jen pro ty nejde o byznys, ale zdraví. A víme, že to funguje.
Jenže prvních 10 let života s RS ztratíte nikam nevedoucímy plky o dietách, cvičení a ptákovinách typu pupalkového oleje nebo biotinu, je toho tu, jak kdyby RS nebyla nemoc ale šlo jen o životní styling. A pak už jste v loji a nemáte baterky cokoli ovlivnit.
Co takhle založit nějaký pacietnský klub, či tak něco, pro skutečný výzkum. Pár lidí s otevřeným myšlením, který by se utrhli od slepé uličky autoimunity, co ? Udělat něco praktickýho.
Zkusím popřemýšlet. Ocením komentáře typu, di s tím do.... Třeba je to fakt blbost, ne ?
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 305
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: Lepra možná sdílí společné charakteristiky s ereskou

Příspěvekod Bobby19 » 26 srp 2017 20:26

Upřímně, trošku odbočím, ale jen malinko. Absolutně nejsem odbornik, ale velmi rád si čtu tyto novinky, jelikož jsem nemocný jen 2 roky. Řeknu to takto. Osobně věřím, že existuje něco mezi nebem a zemí a moznost, že by původcem mě nemoci mohla být bakterie podobná jako lepre či tuberkulóza mi dává hlubší smysl. Mé jméno je totiž Robert Koch ....
Bobby19
 
Příspěvky: 26
Registrován: 23 říj 2015 15:12


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron