Ocrevus pro sekundárně progresivní rs

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Ocrevus pro sekundárně progresivní rs

Příspěvekod Ter » 01 srp 2017 19:16

Dobrý den,
četla jsem mnoho o léku Ocrevus (Ocrelizumab) (např zde multiplesclerosisnewstoday.com/2017/03/28/fda-approves-ocrevus-as-1st-ms-treatment-for-both-relapsing-and-primary-progressive-forms/ )
A zajímalo by mě, proč není i pro sekundárně progresivní roztroušenou sklerozu bez relapsu, když funguje i na primárně progresivní?
Pokud máte někdo vice informací, budu moc ráda, nějak to nemohu dohledat.
Díky Ter
Ter
 
Příspěvky: 15
Registrován: 15 črc 2017 09:49

Re: Ocrevus pro sekundárně progresivní rs

Příspěvekod vychodocech » 01 srp 2017 20:57

Ve studii OPERA1 a 2 bylo testováno i na SP-RS s relapsy, nicméně nejsou výsledky pro SP-RS bez relapsů, nemáme tu na ereska net žádné další studie ve vztahu ocrelizumabu a SP-RS. Ty celkové výsledky pro ocrelizumab jsou velmi čerstvé - z kraje tohoto roku. http://www.roche.com/media/store/releas ... -03-29.htm

zde o tom také píšou, že nejsou informace o vztahu ocrelizumabu a SPRS: http://www.nationalmssociety.org/About- ... es-Ocrevus

zde je velmi - velmi podrobný přehled jakým způsobem funguje ocrelizumab a také další podobné monoklonární protilátky:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4710102/
strojový překlad: https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q= ... g9-itK3ivg
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Ocrevus pro sekundárně progresivní rs

Příspěvekod Ter » 03 srp 2017 16:49

Děkuji moc za informace, prostuduji si to, právě mě zajímalo proč primárně progresivní ano a sekundárně progresivní ne. Děkuji a preji hezky den
Ter
Ter
 
Příspěvky: 15
Registrován: 15 črc 2017 09:49

Re: Ocrevus pro sekundárně progresivní rs

Příspěvekod 666_peter_666 » 03 srp 2017 19:27

Ter píše:Děkuji moc za informace, prostuduji si to, právě mě zajímalo proč primárně progresivní ano a sekundárně progresivní ne. Děkuji a preji hezky den
Ter

Moja neuro mi potvrdila, že Ocrelizumab na SPSM neúčinkuje. Aj ja som sa zo začiatku tešil na jeho schválenie. SPSM má iný mechanizmus ako PPSM, bohužial. Akoby to bola iná choroba.
SM je len pre silných.
FB
Uživatelský avatar
666_peter_666
 
Příspěvky: 47
Registrován: 09 zář 2015 16:43
Bydliště: Bratislava

Re: Ocrevus pro sekundárně progresivní rs

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 06 srp 2017 10:04

Proč " jako by " ?
To je dle všeho důvod, že ještě neví, co to je.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 306
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: Ocrevus pro sekundárně progresivní rs

Příspěvekod Ter » 09 srp 2017 20:32

To je zvláštní, moc mi to nesedí. Myslím, že by se o jiném mechanismus účinku PPRS a SPRS je v konečné fázi podobný (mozková atrofie, ubývání neuronů..). Zřejmě opravdu nebylo vyzkoušeno a tak lékaři neví.
@666_peter_666 Zeptám se, kam chodite do MS centra, kde vám to vaše neuro řekla? :)
Ter
 
Příspěvky: 15
Registrován: 15 črc 2017 09:49

Re: Ocrevus pro sekundárně progresivní rs

Příspěvekod 666_peter_666 » 05 zář 2017 13:21

Ter píše:To je zvláštní, moc mi to nesedí. Myslím, že by se o jiném mechanismus účinku PPRS a SPRS je v konečné fázi podobný (mozková atrofie, ubývání neuronů..). Zřejmě opravdu nebylo vyzkoušeno a tak lékaři neví.
@666_peter_666 Zeptám se, kam chodite do MS centra, kde vám to vaše neuro řekla? :)


Tiež som sa tešil, že konečne bude liek aj na progresívne štádium SM, ale aj pátranie na nete ma schladilo, lebo nikde sa neuvádza, že by Ocrelizumab pôsobil aj na sekundárne progresívnu MS.
Pôsobí výlučne na RRSM a PPSM.
Výsledok RRSM, PPSM a SPSM na človeku je síce podobný, ale choroba ho dosahuje odlišnými mechanizmami. Navyše u progresívnej formy je už nevratný.
SM centrum navštevujem v Bratislave - v nemocnici ak. Dérera.
SM je len pre silných.
FB
Uživatelský avatar
666_peter_666
 
Příspěvky: 47
Registrován: 09 zář 2015 16:43
Bydliště: Bratislava


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků