Posilovací cvičení může zpomalovat roztroušenou sklerózu

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Posilovací cvičení může zpomalovat roztroušenou sklerózu

Příspěvekod Franta » 01 srp 2017 18:28

Nový výzkum ukazuje, že posilovací cvičení chrání u lidí s roztroušenou sklerózou mozek a může zpomalit vývoj roztroušené sklerózy.

https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 090231.htm

Tentokrát dost neohrabaný automatický překlad:
https://translate.googleusercontent.com ... BO2K0jceww
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Posilovací cvičení může zpomalovat roztroušenou sklerózu

Příspěvekod vychodocech » 01 srp 2017 20:22

Hmm, tak u mne to tedy neplatilo - mám pocit, že to bylo právě naopak, právě při sportovní zátěži mi začala jak první pak druhá a po diagnostice RS v dalších letech zase další ataka a to vždy po posilování nebo sportovní zátěži .....
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Posilovací cvičení může zpomalovat roztroušenou sklerózu

Příspěvekod MS-warrior » 26 bře 2018 11:31

Má tady někdo další zkušenost s atakami po sportovní zátěži nebo náročné fyzické práci (třeba na domě nebo v domácnosti) ?
MS-warrior
 
Příspěvky: 60
Registrován: 28 úno 2018 19:24

Re: Posilovací cvičení může zpomalovat roztroušenou sklerózu

Příspěvekod pav » 26 bře 2018 12:05

Ataka se mi naplno rozjela při závodě na kole.Ale už před tím závodem jsem věděl, že něco není v pořádku a že nefunguju správně. Takže ten fyzický výkon to podle mne spíš jen urychlí a rozjede naplno.Navic tomu předcházel stres v práci.
Až se to rozjede naplno,je potřeba padat z co nejvyšší výšky!
pav
 
Příspěvky: 61
Registrován: 06 bře 2017 18:30
Bydliště: náchodsko

Re: Posilovací cvičení může zpomalovat roztroušenou sklerózu

Příspěvekod MS-warrior » 26 bře 2018 12:21

Takže bez toho stresu z práce by nebyla? Já taky první ataku ze stresu, ale předtím asi měsíc "brain fog" vlastně ten mám doteď asi už půl roku.
MS-warrior
 
Příspěvky: 60
Registrován: 28 úno 2018 19:24

Re: Posilovací cvičení může zpomalovat roztroušenou sklerózu

Příspěvekod dexter277 » 27 bře 2018 22:05

Já se snažím posilovat aspoň 2x týdně a sam tam plavat a zatím EDSS 2,5 je mi 34 let, RS už cca 10 let. Doktoři celkově doporučují na RS aerobní cvičení. A zas někdo tvrdí že je lepší posilování (fitness), pro mě je posilování léípe vyhovující jedná se o izolované cvičení, prostě sedím nebo ležím a vzpírám určitou váhou, udělám určité serie a pak chvilku odpočívám toto je pro mě lepší než aerobní aktivity kde se unavím více a noha např. u rotopedu je po pár minutách "gumová" a neovladatelná. I plavání už není to co bývalo. Mluvil jsem pár lidmi co aktivně posilují a mají RS a ty potvrdili že jim svalová hmota pomohla přes období atak. Je to trochu paradox když se ještě před cca rokem 2000 doporučovalo pacientům s RS pouze odpočívat a vyvarovat se téměř jakýmkoliv aktivitám.
dexter277
 
Příspěvky: 68
Registrován: 14 srp 2016 21:20

Re: Posilovací cvičení může zpomalovat roztroušenou sklerózu

Příspěvekod pav » 27 bře 2018 22:57

MS-warrior píše:Takže bez toho stresu z práce by nebyla? Já taky první ataku ze stresu, ale předtím asi měsíc "brain fog" vlastně ten mám doteď asi už půl roku.

Nebyla.V práci jsem potřeboval odejít z odpolední dřív domů,tak jsem fakt makal co to šlo abych vše stihl.Pak jsem sedl do auta a jel na noc přes pul republiky na závody.Po několika hodinách jízdy autem jsem se začal cítit takovej gumovej,jako z bláta.Myslel jsem,že to vyřeší spánek.Jenže ráno se mi nějak těžko přehazovala noha přes sedlo.Do závodu jsem odstartoval,ale jelo se mi fakt špatně.A když jsem vzal do ruky flašku s pitím,měl jsem pocit že má 2 kg.Když jsem zastavil a dal nohu na zem,vůbec jsem v té noze neměl sílu a nešlo mi ukročit stranou.Tak jsem to zabalil.Sice jsem byl z asi 500lidí pořád v první stovce,ale dál to nešlo.Až potom jsem zjistil,že při chůzi trochu zakopávám a moc mi nefungovalo zápěstí.Měl jsem problém se podepsat.Následoval týden šílené únavy,slabá noha a zápěstí atd.Do práce jsem s vypětím sil chodil.Po týdnu se to zlepšilo za dalších pár dnů úplně odeznělo.Tak jsem to víc neřešil,dál závodil,trénoval a dělal na 3 směny.Další ataka přišla po extrémním stresu a přetížení v práci.Problém s nohou a zápěstím,jenom druhá strana.Bylo to 2 roky a 4 měsíce po té první atace.
Ta první ataka začala na 100% už před tím závodem.Ale nakolik jsem ji tím zhoršil,případne urychlil říct nedokážu.Jinak ty více než 2 roky mezi těma atakama jsem se fyzicky a zdravotně cítil asi nejlépe,co jsem se kdy v životě cítil.Tomu asi taky pomohlo to,že jsem ještě nevěděl,že mám RS. :D
Až se to rozjede naplno,je potřeba padat z co nejvyšší výšky!
pav
 
Příspěvky: 61
Registrován: 06 bře 2017 18:30
Bydliště: náchodsko


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků