Ne všechny astrocyty v mozku jsou stejné

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Ne všechny astrocyty v mozku jsou stejné

Příspěvekod Franta » 15 črc 2017 22:27

Ne všechny astrocyty v mozku jsou stejné, zjišťuje studie
Výzkumní pracovníci UCLA zdokonalují dlouhodobou představu, že mozkové buňky ve tvaru hvězdy nemohou být navzájem odlišovány

Z dálky vypadají miliardy hvězd v naší galaxii nerozlišitelné, stejně jako miliardy hvězdicových astrocytů v našem mozku vypadají stejně jako každý jiný. Ale výzkumníci UCLA nyní zjistili, že astrocyty, typ mozkových buněk, které podporují a chrání neurony, nejsou totéž. Zatímco hvězdy mohou být kategorizovány podle jejich velikosti, věku a tepla, podpůrné mozkové buňky se liší, pokud jde o tvar, molekulární mechanismy a fungování.
Zjištění, která byla dnes zveřejněna v časopise Neuron, by měla usnadnit výzkumným pracovníkům studovat, jak se astrocyty vztahují k onemocnění, nebo vyvinout léky, jejichž cílem je zaměřit se na malé podmnožiny astrocytů, řekl Baljit Khakh, profesor fyziologie a neurobiologie UCLA Hlavní autor studie.
"Už 50 let učebnice říkaly, že astrocyty všude v mozku jsou z velké části totožné," řekl Khakh. "Nyní jsme zjistili, že astrocyty v různých obvodech v mozku jsou jiné a vyvinuli jsme komplexní soubor nástrojů pro zkoumání biologie a rozmanitosti astrocytů." Na rozdíl od neuronů nemají astrocyty v mozku přímo zpracovávat informace, ukládat vzpomínky nebo kontrolovat pohyby těla. Místo toho jsou známy astrocyty - které byly popsány jako lepidlo - tvoří hematoencefalickou bariéru, poskytují strukturu mozku, přenášejí živiny na neurony a regulují koncentraci určitých molekul mezi neurony. Rovněž hrají klíčovou roli v pomoci při opravách mozku po traumatických úrazech, mrtvicích nebo infekcích. A studie naznačily vazby mezi poškozenými astrocyty a onemocněními nervového systému, včetně Huntingtonovy, ALS, roztroušené sklerózy a Alzheimerovy choroby........

dále zde:
http://newsroom.ucla.edu/releases/not-a ... tudy-finds

Automatický překlad:
https://translate.google.com/translate? ... edit-text=
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron