Lézie verzus disabilita

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Lézie verzus disabilita

Příspěvekod firidion » 06 črc 2017 17:19

Charakterizácia klinickej a MRI disociácie u pacientov s roztrúsenou sklerózou

BACKGROUND A účel:
Dva bežné prístupy na meranie závažnosti ochorenia v roztrúsenej skleróze (MS) sú klinické vyšetrenie a vyšetrenie magnetickou rezonanciou mozgu (MRI). Hoci väčšina pacientov vykazuje podobnú závažnosť ochorenia pri obidvoch opatreniach, niektorí pacienti majú klinickú / MRI disociáciu.

Metódy:
Subjekty z komplexného centra starostlivosti o MS, ktoré mali súbežnú MRI mozgu, MRI miechy, klinické vyšetrenie a výsledky pacientov boli rozdelené do troch skupín na základe stupnice rozšírenej invalidity štúdie (EDSS) a cerebrálneho objemu lézie hyperintenzie T2 (T2LV). Prvou skupinou bola skupina s nízkym objemom lézie (low lesion load) / vysokým postihnutím (LL / HD) s T2LV <2 ml a EDSS ≥ 3. Druhou skupinou bola skupina s vysokým objemom lézie (high lesion load) / nízkym postihnutím (HL / LD) s T2LV> 6 ml a EDSS ≤ 1,5. Všetky zostávajúce subjekty boli klasifikované ako neoddelené. Tieto tri skupiny sa porovnávali pomocou regresných techník pre neupravené analýzy a upravili sa podľa veku, trvania ochorenia a pohlavia.

Výsledky:
Dvadsaťdva osôb bolo klasifikovaných ako LL / HD (4,1%) a 50 jedincov bolo klasifikovaných ako HL / LD (9,4%), (Porovnávaných bolo 533 subjektov). Subjekty v skupine LL / HD mali pravdepodobne progresívnu formu MS a mali významne nižšiu fyzickú kvalitu života v upravenej a neupravenej analýze. Subjekty v HL / LD mali významne viac lézií zvyšujúcich gadolínium a subjekty v skupine LL / HD mali významne viac lézií krčnej miechy.

Záver:
Naše výsledky naznačujú, že u pacientov s MS môže dôjsť k disociácii medzi telesným postihnutím a objemom cerebrálnej lézie v obidvoch smeroch. Typ MS, atrofia mozgu a lézie miechy môžu pomôcť preklenúť túto disociáciu.


Zdroj:
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1 ... 12433/full

Preklad:
Google prekladač

Poznámka: Ide vlastne o to, že niektorí mali relatívne málo objenú léziu a vyššiu disabilitu (22) a naopak (50). Ale u väčšiny sa to nedalo rozlíšiť (461).
firidion
 
Příspěvky: 90
Registrován: 06 čer 2013 18:13

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron