Doktorka Su Metcalfe je blízko léčby roztroušené sklerózy

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Doktorka Su Metcalfe je blízko léčby roztroušené sklerózy

Příspěvekod Franta » 05 čer 2017 14:53

Obrázek

automatický, trochu poupravený překlad, aby dával smysl:

....Ale nyní by mohlo být řešení(léčba eresky) v dohledu díky Su, kteá si vzala jednu z těla nejchytřejších funkcí s nejmodernější technologií. Přírodní strana rovnice je poskytována částicemi kmenových buněk nazývanými LIF.

Su pracovala na chirurgickém oddělení univerzity, když udělala velký průlom: "Hledala jsem, co řídí imunitní odpověď a zastaví, autoimunitní útoky," vysvětluje.

"Objevila jsem malý binární spínač, ovládaný LIF, který reguluje uvnitř samotné imunitní buňky. LIF je schopen řídit buňku, aby zajistila, že neútočí na vaše vlastní tělo, ale v případě potřeby uvolní útok.

"Tento LIF, kromě regulace a ochrany před útoky, hraje také důležitou roli v udržení zdravého mozku a míchy. Ve skutečnosti hraje zásadní roli při opravě tkáně obecně, zapnutí kmenových buněk, které se v těle vyskytují přirozeně, což z něj činí přirozený regenerační lék, ale také hraje velkou roli při opravě mozku, když je poškozen.

"Tak jsem si myslela, že je to fantastické. Můžeme léčit autoimunitní onemocnění a my máme něco, co by léčilo RS, která napadá mozek a míchu. Takže máte dvojitý lék, který může zastavit a zvrátit autoimunitu a také opravit škody způsobené v mozku. "

Předpokládá se, že Su, která byla v Cambridge od doby, kdy byla vysokoškoláka, ale zachovala jemný přízvuk jejího rodného Yorkshire, tančila v tomto okamžiku na lavičce rozkoše kolem její laboratoře, ale ona brzy vystřízlivěla; LIF mohl přežít mimo buňku jen 20 minut než se v těle rozpadl, což znamená, že nemá dostatek času na to, aby byl v terapii nasazen. A právě zde přichází technologie ve formě nano-částic.

"Jsou vyrobeny ze stejného materiálu jako rozpustné stehy, takže jsou kompatibilní s tělem a pomalu se rozpouštějí," říká Su.

"Nakladáme náklad LIF do těch částic, které se stávají dávkovacím zařízením, které pomalu rozpouští a dodává LIF po dobu pěti dnů. Samotná nano-částicka je ochranným prostředím a enzymy, které ji rozbíjejí, nemají přístup k nim. Můžete také ozdobit povrch částic protilátkami, takže se stane zařízení, které může být zaměřeno na konkrétní části mozku. Takže dostanete správnou dávku, na správném místě a ve správný čas. "

Částice samotné byly vyvinuty na univerzitě Yale, která je v průběhu IP zařazena jako spoluautor s Su. Ale společnost LIFNano má celosvětovou licenci k jejich nasazení a společnost Su se domnívá, že jsme na pokraji změn v lékařství.

Říká: "Nano-medicína je nová éra a velké pharma už vstoupilo do tohoto prostoru, aby dodávaly léky a snažil se vyhnout se nežádoucím účinkům. Velkým skokem je skutečně vstoupit do biologických procesů a vniknout do přirozených cest těla.

"Nepoužíváme žádné léky, prostě zapínáme vlastní systémy samotolerance a opravy těla. Neexistují žádné vedlejší účinky, protože vše, co děláme, je vyvažování váhy. Automatická imunita se stane, když se tato rovnováha lehce zhoršila a jednoduše ji resetujeme. Jakmile to uděláte, stane se soběstačný a nemusíte dávat terapii, protože tělo má svou rovnováhu zpět. "


Společnost LIFNano již přilákala dvě významné finanční dotace, od firmy Merck a vládní agentury Innovate UK. Ona sama je něco jako nováček když jde o podnikání, ale najala si předsedu Florian Kemmericha a CEO Olivera Jarry, oba zkušení operátoři v oblasti farmaceutiky. S podporou tohot znalce společnost doufá, že přiláká další investice s cílem zahájit klinické testy v roce 2020.

"Datum do roku 2020 je ambiciózní, ale s finančními prostředky, které máme a finančními prostředky, které doufáme, že zvýšíme, by mělo být možné," říká Su.



....


Celý článek
https://translate.google.com/translate? ... g-13129687

http://www.neuroscience.cam.ac.uk/direc ... hp?smm1001

http://www.lifnano.com/intro.shtml

Pojmy:
LIF - leukemia inhibitory factor - https://en.wikipedia.org/wiki/Leukemia_ ... ory_factor
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Doktorka Su Metcalfe je blízko léčby roztroušené skleróz

Příspěvekod Bobby19 » 05 čer 2017 18:44

To vypadá velmi velmi slibně a pokud 2020 klinické testy, tak bychom se toho mohli snad někdy i dočkat...
Bobby19
 
Příspěvky: 29
Registrován: 23 říj 2015 15:12

Re: Doktorka Su Metcalfe je blízko léčby roztroušené skleróz

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 06 čer 2017 09:44

Viděl bych to na další kachnu.
Jednak už teď píší, že to může pomoci v počátcích Ms. Čili žádný terno.
A principiálně to neřeší, odkud se bere imunitní odpověď / patogen /. To že obalím nervová vlákna nano růstovým faktorem, nic nemění na tom, že je někde problém. Celé se to odehrává na mnohem větší mikro úrovni, než buněčný.
Proč furt někdo hledá lék na něco, o čem ani netuší, o co jde. Dneska se holt už věda dělá jenom pro peníze nebo slávu.
Jo, už prý přijali dvě významné dotace. To už se Ereska klepe strachy. :D
Nu, jsem na to zvědav.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 306
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: Doktorka Su Metcalfe je blízko léčby roztroušené skleróz

Příspěvekod Franta » 06 čer 2017 14:26

schutzmeister@iex.cz píše:Celé se to odehrává na mnohem větší mikro úrovni, než buněčný.

Ano :) LIF má 0,2 mikrometru. Tj. je 40 krát měnší než je průměr krevní buňky. Na objem je tedy 64 tisíc krát menší než krevní buňka.
Tak to je "mnohem větší mikro úroveň" než buněčná.

A jen technická, LIF není růstový, ale opak. A není to zaměřeno na nervová vlákna, ale na T-buňky které na nervová vlákna (resp. myelin) útočí.

No a většinou, když se něco zkoumá/hledá, tak o tom moc neví, jinak to asi nejde.
A že to dělá paní Su pro prachy, no nikdo z nás nechce pracovat zadarmo :)
Pokud její léčba bude úspěšná a zdravotní pojišťovny to budou hradit, tak ať má klidně víc peněz než Babiš, narozdíl od Bureše a jiných tunelářů státního majetku z devadesátých let by si to zasloužila.

Ale můj příspěvek ber jen jako technické zpřesnění a ne jako názor, že toto je ta správná léčba zaměřená na příčinu.
To ukáží až klinické zkoušky. Tak jsem také zvědav.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Doktorka Su Metcalfe je blízko léčby roztroušené skleróz

Příspěvekod Bobby19 » 06 čer 2017 15:55

Jsem rad,ze mezi nami jsou laicti odbornici pozitivne myslejici :-)
Bobby19
 
Příspěvky: 29
Registrován: 23 říj 2015 15:12

Re: Doktorka Su Metcalfe je blízko léčby roztroušené skleróz

Příspěvekod Stanley Roe » 07 čer 2017 01:07

Takovejch prndů tady už bylo, jak něco někde někam nanočástice dostanou a ono to tam bude nějak působit. A lidi dál umírají a stávají se těžce postiženými s písní na rtech... a i u jiných nemocí. :D

PS: Strašně se mi líbí Franto, jakej ty seš v politice skeptik, ale tydle rádobyže posuny v léčbě vidíš slibně. ;)
Uživatelský avatar
Stanley Roe
 
Příspěvky: 60
Registrován: 26 črc 2014 18:15

Re: Doktorka Su Metcalfe je blízko léčby roztroušené skleróz

Příspěvekod Franta » 07 čer 2017 08:18

Stanley Roe píše:, ale tydle rádobyže posuny v léčbě vidíš slibně

Nikde jsem nepsal, že to vidím slibně :D
Naopak jsem ještě zdůrazdil, že můj příspěvek je jen technické zpřesnění a ne názor jestli to vidím optimisticky nebo pesimisticky. Bez emocí ;)
Už víc to zdůraznit nemůžu.

PS:....ale tak samozřejmě, kdybych byl úplný pesimista, tak toto fórum ani nezaložím, nějaká šance tam je, ale vyhýbám se tomu říci jak velá šance to je.
A naopak si myslím i já o čtenářích, že kdyby byli úplní pesimisté, tak toto fórum ani nečtetou.

Jinak někdo na fóru psal, že třeba takové Tysabri se vyvíjelo 17 let od prvního objevu. A není to nic suprového. Od objevu, testování ve zkumavce a na potkanech až po klinické zkoušky a schválení.
A toto fórum jsem založil asi před čtyřmi lety. Takže se může ukázat, že jakýkoliv článek, i ten nejstarší z tohoto fóra, může nakonec vést k nějaké léčbě.
A určitě se za tu dobu udělal i nějaký pokrok. Sice skutečná léčba ještě neexistuje, ale jsou léky které jsou zase o něco účinnější. Během existence tohoto fóra se schválila třeba Gilenya, Lemtráda, Tecfidera, Aubagio, Plegridy, schválení Ocervusu je na spadnutí.

A úplný pesimista nejsem ani v politice, kdybych byl tak se ani nesnažím poukazovat lidem na nesmysly, které se nakonec obrátí proti nim a na lumpárny politiků, věřím že lidé chtějí správnou volbu, ale mají jen zkreslené (často i lživé) představy a informace, které jim předkládají soukromé, ale dokonce i státní média. Proč to dělají? Buď jsou zkorumpovaná, nebo jsou novináři hloupí a nebo liní - třeba místo toho aby zvedli zadek a jeli se podívat do nějakého válečného konfliktu a napsat o tom reportáž, tak přeberou tiskové informace a propagační materiály jedné strany konfliktu.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Doktorka Su Metcalfe je blízko léčby roztroušené skleróz

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 07 čer 2017 10:38

Já to teda podle četby pochopil tak, zatím tedy v teoretické rovině, že se vezme injekce s navázaným růstovým faktorem na ony nanočástice / to je ten objev, že se to nechá navázat /, ta se nějak / zatím se neví jak - je to složité, to tam sami píšou / vpíchne do mozku a vytvoří jakýsi film / teoreticky / který bude bránit T-buňkám narušit nervová vlákna. Doslova tam píší, že vytváří izolační film na povrchu.
Což z praktického pohledu neřeší jejich samotnou aktivaci a to, že můžou vesele pracovat jinde, protože jak píší, je třeba vpravit preparát na přesně cílené místo.
Nejsem skeptik, ale přijde mě to náramě složité a neřešící příčinu / kterou nikdo moc nehledá /.
Skeptik jsem trochu v tom, že poslední dobou, a nejen u RS, mě přijde, že se vymýšlí léky udržovací a co nejdražší - tedy pro výrobce ideální - zákazník je potřebuje stále a je za ně ochotný solit.
Když srovnám maželčino období na Rebifu a Copaxonu s obdobím bez, nijak zásadní rozdíl, mimo těžké deprese provázející Copaxon, tam nebyl. Stále pro stav bez atak byl třeba především klid a nepřetěžování a zpětně pak především vyhnutí se hospitalizaci, to je základní podmínka úspěchu, dobrá péče.
Čili rozdíl s modulačními léky a bez je především v ceně.
Koneckonců, být manažerem farmaceutické firmy, tak logicky hlavní mou prioritou je lék který se bere dlouhodobě a neškodí.
Ideální by byl pacientský výzkum, tam by byly priority jinde. Ale to zase nepustí doktorská loby.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 306
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: Doktorka Su Metcalfe je blízko léčby roztroušené skleróz

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 07 čer 2017 10:44

Franta píše:
Stanley Roe píše:, ale tydle rádobyže posuny v léčbě vidíš slibně

informace, které jim předkládají soukromé, ale dokonce i státní média. Proč to dělají? Buď jsou zkorumpovaná, nebo jsou novináři hloupí a nebo liní
.

Viděl bych to, že ani to, ani to. Je nebetyčný rozdíl mezi amatérem - nadšencem a někým, koho na to dali studovat v 15 letech rodiče, aby se měl líp, jak oni. A to platí v novinařině, stejně, jako v lékařsví. Vyjímky se najdou, ale je jich žalostně málo.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 306
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: Doktorka Su Metcalfe je blízko léčby roztroušené skleróz

Příspěvekod Franta » 07 čer 2017 22:57

schutzmeister@iex.cz píše:Doslova tam píší, že vytváří izolační film na povrchu.

Asi jsem to někde přehlédl, ale nenašel jsem to v článku.

Něco v trochu podobném smyslu co popisuješ tam je, ale nikoliv že se izolují T-buňky nebo nervová vlákna léčivem, ale že se izoluje samotné léčivo - LIF, aby v těle vydrželo déle než 20 minut.


To léčivo LIF je velmi malinké 40x menší než buňka. Přistane na povrchu té buňky - na receptorech. A to vyšle signál dovnitř do buňky, aby se přepnula a stala se tolerantní a nikoliv útočná. Viz obrázek:
Obrázek

Nevím jestli to řeší samotnou příčinu eresky, ale pokud by to fungovalo tak jak se popisuje, tak by to znamenalo, že člověk s léčivem v těle by byl prakticky bez jakýchkoliv projevů nemoci. Nikoliv jako člověk s copaxonem nebo rebifem v těle.
Když si píchnete rebif nebo copaxone, tak to chápu obrazně, že rozzuřeným psům (t-buňkám) hodíte do ohrady(krevní oběh) návnadu aby neokusovali svou oběť(myelin) na druhém konci ohrady(v mozku). Oproti tomu toto léčivo "LIF v nanočásticích" ty rozzuřené psy uklidní. Takže to by byl zásadní posun v léčbě.
A někdy teoreticky může stačit když organismu pomůžete, dáte mu čas se zregenerovat aby se dostal do rovnováhy sám.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků

cron