tetracycline - antibiotika proti akné - pozdrží rozvinutí RS

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

tetracycline - antibiotika proti akné - pozdrží rozvinutí RS

Příspěvekod Franta » 01 čer 2017 11:45

Dle kanadské studie antibiotika proti akné pozdrží rozvinutí roztroušené sklerózy
Pravděpodobně funguje pouze v časné fázi onemocnění (CIS - klinicky izolovaný syndrom).

Závěr studie:
Riziko konverze z CIS na RS bylo významně nižší s minocyclinem než s placebem déle než 6 měsíců, ale ne déle než 24 měsíců


V Angičtině:
http://www.reuters.com/article/us-healt ... SKBN18R365

Automatický překlad:
https://translate.google.com/translate? ... t=&act=url

Studie:
https://clinicaltrials.gov/show/NCT00666887
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: tetracycline - antibiotika proti akné - pozdrží rozvinut

Příspěvekod Coria » 10 čer 2017 23:15

Mám oficálně pouze CIS, tetracyklin jsem bral 3 měsíce (Doxybene) a přesně v té době jsem dostal svou nejhorší ataku. Skoro mám podezření, že ty antibiotika ve spuštění té ataky hrály roli.
Coria
 
Příspěvky: 30
Registrován: 24 úno 2015 17:06

Re: tetracycline - antibiotika proti akné - pozdrží rozvinut

Příspěvekod Franta » 11 čer 2017 10:04

Ta studie říká, že s antibiotiky dostane do 6ti měsíců ataku a konverzi na RRRS "jen" 33,4% pacientů
A bez antibiotik 61.0 %

Mohls být mezi těmi 33,4%, prostě jenom pech.... :cry:
O tom je pravděpodobnost a statistika....
Proto se dělají studie s větším počtem pacientů.

Jinak i já jsem něco podobného zažil.
Když mi byla diagnostikovaná RS, tak jsem byl až na menší problém relativně v pohodě. Pani doktorka mě ihned poslala na přeléčení kortikoidy. Den až dva dny poté ataka jako sviňa.... Přitom všechny lékařské poučky by řekly, že když to bylo bez kortikoidů relativně v pohodě, tak s kortikoidy nemohl mít zánět žádnou šanci způsobit ataku. Prostě jsem měl smůlu.....
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: tetracycline - antibiotika proti akné - pozdrží rozvinut

Příspěvekod Coria » 13 čer 2017 23:10

Tak zrovna u kortikoidů bych nečekal, že by mohly způsobit ataku :D Vždyť naopak mají tlumit imunitu. To musel být opravdu pech.

Já měl předtím ataky jen v květnu, možná to mělo souvislost se začátkem pylové sezóny, jelikož mám alergii na pyl, tak to nejspíš zesílilo aktivitu imunitního systému. Ale tuhle ataku s antibiotiky jsem měl jako jedinou v zimě.
Coria
 
Příspěvky: 30
Registrován: 24 úno 2015 17:06


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků