Statiny - - shrnutí výzkumu 2017 MSAA

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Statiny - - shrnutí výzkumu 2017 MSAA

Příspěvekod Franta » 21 kvě 2017 22:18

Statiny jsou perorální léky, které jsou nejčastěji předepsány pro snížení cholesterolu. Současný zájem vychází z nekontrolované pozorovací studie (studie bez skupiny s placebem), která naznačuje, že riziko vývoje nových lézí mozku bylo u osob s ranými formami MS, které užívaly Lipitor® (atorvastatin), sníženo přibližně o polovinu. Nicméně, tříletá dánská studie u jedinců s RRMS nepodařilo nalézt žádný příznivý účinek pro simvastatin jako doplňkovou léčbu přípravku Avonex. Používání statinů ke snížení cholesterolu u pacientů užívajících interferony by mělo být projednáno s odborníkem v oblasti zdravotní péče s cílem zvážit možné přínosy versus rizika.

Chataway a kolegové publikovali výsledky studie MS-STAT v roce 2014.31 Tato studie fáze II hodnotila, zda vysoká dávka simvastatinu může v SPMS zpomalit celkovou mozkovou atrofii a / nebo postižení .32 Ve studii MS-STAT, Bylo randomizováno 140 lidí a skupina simvastatinu měla ve dvou letech statisticky významný přínos ve srovnání s placebem ve stupni rozšíření invalidního stavu (EDSS). Míra atrofie mozku byla také snížena. To slouží jako pozitivní důkaz principiálního projektu, který může umožnit rozsáhlejší pokus, který může sledovat klinické výsledky jako primární výsledky. Vzhledem k tomu, že účinná léčba SPMS zůstává nevyhovujícím požadavkem a jelikož se jedná o snadno dostupné léky, je to vzrušující cesta pro budoucí výzkum.

http://mymsaa.org/publications/msresear ... 7/statins/
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron